Podzimní péče o vlasy ve třech krocích

- Podzimní péče o vlasy ve třech krocích
Rubrika:  Krásná

Podzimní péče o vlasy ve třech krocích

18.10.16, 07:55, autor: Michaelle
Dochází na podzim vašim vlasům energie? Možná, stejně jako vy, potřebují pouze trochu oživit. Poradíme vám, jak má správná podzimní péče vypadat.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Proč je kvalita vlasů na podzim zhoršená?

Jednak je třeba si uvědomit, že vlasy dostávají na podzim zabrat úplně stejně jako váš organismus. Oslabuje je časté střídání teplot, nedostatek vitaminů a duševní nepohoda, se kterou je toto roční období nepřímo spojeno. Svojí roli v kondici vlasů však hraje i časté nošení různých pokrývek hlavy, které způsobují vyšší produkci kožního mazu. Vlasy jsou tedy u kořínků mastné, konečky jsou přesto polámané a roztřepené.

 

 

Konce musí pryč

Prvním krokem k nápravě takto zdevastovaných vlasů je zbavení se poničených konců. Můžete zkusit různá séra či vyživující masky, jsou-li ale konce hodně polámané, většinou není cesty zpět. Jejich zničení je totiž třeba předcházet, ne jej zpětně napravovat. Abyste každý zákrok zároveň nemuseli oplakávat a dávat sbohem polovině hřívy, doporučujeme kadeřníka navštěvovat pravidelně, cca jednou za tři až čtyři měsíce.

 


Prevence

Základem je v podzimní péči o vlasy ale prevence, a to hlavně z toho důvodu, abyste jim dodali dostatek výživy na zimu a připravili je na horší klimatické podmínky. Pokud jste tedy výživu a hydrataci v létě flákali, na podzim je třeba obnovit pár vlasových kosmetických rituálů. Co se týče šamponu, vybírejte jemné čistící šampony vhodné pro každodenní použití. Doporučit můžeme například šampon z řady Double Effect, který obsahuje keratin a výtažky z chmele otáčivého. Ten vlasy jemně čistí, přitom však pečuje o vlasovou pokožku. Je navíc určen i pro ty, kteří mají přecitlivělou pokožku. Samozřejmostí by mělo být i použití kondicionéru, nahradit jej však můžete roztokem z jablečného octa. Na pravidelné bázi také používejte masky na vlasy. Oblíbená je HI FILL revitalizující maska na suché a lámavé vlasy od vlasové kosmetiky Nouvelle. Ta dodává vlasům pružnost a vitalitu a zároveň je hydratuje. Pokud máte problém s rychle se mastícími vlasy, masku používejte pouze do délek, nikdy ke kořínkům. Používat můžete i doma vyrobené masky z potravin, které ulovíte v lednici. Na obranu do sychravého počasí vám pomůže maska z medu a vaječných žloutků nebo z avokáda.

 

 

Vlasy zatěžujte co nejméně

Jelikož je kvůli nevyzpytatelnému počasí prakticky nutnost vlasy pravidelně fénovat, žehlit, kulmovat a jinak upravovat, měli byste vědět několik základních pravidel pro úpravu vlasů vysokými teplotami. Vlasy vždy po mytí nechte alespoň trochu proschnout a nefénujte je hned. Snížíte tím dobu, kdy bude nezbytné je zahřívat. Zkuste také místo teplého vzduchu fénovat vzduchem studeným. S fénem a kulatým kartáčem také dokážete vlasy vyfoukat do roviny nebo vykouzlit pár loken, kvůli kterým byste jinak museli zapínat žehličku a kulmu. Pokud je však použijete, nanášejte do délek vlasů séra, která napomáhají vlasy ochránit před vysokými teplotami.

 
Zdroj: TZ
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
835000

RSS:
Toplist
aaaaaa