Pečujme o své nohy

- Pečujme o své nohy
Rubrika:  Krásná

Pečujme o své nohy

21.09.18, 00:00, autor: Plavovláska
Pečujme o své nožky, odmění se nám tím, že budou krásné a budou nám dobře sloužit...

Čtenost -   Diskuze: (0
 

O nohy je třeba pečovat s láskou. Pokud máte vyjít ve střevíčcích, a přitom je vidět na vašich jinak jistě rozkošných patičkách zrohovatělá kůže, pod palcem otlak a meziprstí máte zarudlé, což naznačuje například příromnost plísní - veškerý efekt něžné krásy je pryč.

 

 

Věnujme svým nohám každodenní péči. Odmění se nám tím, že nám budou dlouho a dobře sloužit:

 

 

1. Nohy je třeba denně omývat. Nejde tady o špínu, ale zapotí se, jsou unavené, kůže přesychá - je třeba nohy denně omýt teplou vodou. Tvrdne-li nám kůže na patách (keratóza), pak je třeba použít speciální pilníky či pemzu a po dostatečném změknutí a zvlhčení opatrně kůži odstranit, abychom si nohu neporanili.

 

 

2. Nohy po omyti do sucha vytřete. Nesmějí zůstat vlhké. Vlhká noha je semeništěm baktérií a plísní. Pečlivě vytřete i meziprstí do sucha.

 

 

3. Pečlivě zastříhněte rovně nehty. Neměly by být do obloučku, aby nezarůstaly. Ošetřete nehty nohou pilníčkem na nehty, takovým, jaký používáte na nehty rukou. Ale doporučuji mít pilníčky dva. Jeden na nožičky a jeden na ruce.

 

 

4. Použijte na chodidla mastný krém, jsou i speciální, které se vyrábí právě na zrohovatělou kůži na patách.  Meziprsti můžete vytřit vatovou tyčinkou navlhčenou lihem nebo dezinfekčním porstředkem. Nakonec celé nohy ošetřete krémem. nebo pleťovým mlékem.

 

 

5. Jednou týdně  dopřejte svým nohám bylinkovou  nebo olejovou lázeň. Po osušení si je namasírujte (nebo nechte namasírovat) zahřátým olejem smíchaným s několika kapkami esenciálního oleje z levandule, eukalyptu nebo máty peprné, abyste zbavili  nohy stresu a uvolnili je.

 

 

 

 

 

6. Jednou měsíčně zajděte na pedikůru a tam kromě ošetření a masáže si nechejte udělat i speciální voskové či bylinkové zábaly.

 

 

7. Denně noste čisté ponožky a punčošky.

 

 

8. Vyměňujte si obuv. Dejte příležtost použité obuvi řádně vyschnout a nabrat původní tvar, proto nechoďte dlouhodobě v jedněch střevících. Do plných botek se prodává speciální pudr, který ji ošetří a vydezinfikuje.

 

 

9. Trpíte-li více pocením nohou, používejte speciální spreje proti plísním, jak na boty tak na nohy.

 

 

10. Trpíte-li nadváhou, pokuste se sundat aspoň pár kil. Za každý kousek nadváhy, kterou nebudou muset nosit, vám vaše nohy budou neskonale vděčné.

 

 

 

 

 

 

 

ANKETA: Využíváte služeb pedikérky?


Celkem: 45 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2008
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
812204

RSS:
Toplist
aaaaaa