Padají vám vlasy?

- Padají vám vlasy?
Rubrika:  Krásná

Padají vám vlasy?

11.10.16, 00:00, autor: Michaelle
S jarním a podzimním vypadáváním vlasů má problémy polovina populace. Určitě v tom nejste sami. Ale víte jak si pomoci přírodními prostředky?

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Vyzkoušejte tyto přírodní prostředky pro domácí použití. Je však třeba si uvědomit, že výsledky se dostaví až po několika měsících pravidelné péče:

 

Velmi účinná jsou semena a listy rostliny pískavice řecké seno. Smíchejte listy a semena této rostliny s vodou a směs aplikujte na vlasovou pokožku na dobu 40 minut, poté umyjte vlažnou vodou. Masku aplikujte minimálně jednou měsíčně.


Černý pepř podporuje prokrvení vlasové pokožky a tím i růst nových vlasů. Koření smíchejte s troškou vody a připravte směs, kterou pečlivě vetřete do vlasové pokožky, nechejte působit 15 minut, poté opláchněte.


Smíchejte 4 lžičky bílého jogurtu se 4 lžičkami kafrové vody. Aplikujte na vlasovou pokožku a nechejte působit 2–3 hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou.


Speciální směs připravena z černého pepře, cibule a soli působí jako výborný očistný prostředek na vlasovou pokožku. Současně pokožku desinfikuje a podporuje růst vlasů.


Velmi výživná je pro vlasovou pokožku směs medu a vaječných bílků. Vmasírujte do vlasové pokožky, nechejte působit 30 minut a opláchněte.


Na holá místa bez vlasů můžete použít i čerstvou cibuli. Vtírejte do pokožky až do jejího zčervenání. Poté aplikujte med. Tato kombinace výborně zabírá proti plešatosti.


Gel z aloe vera příznivě ovlivňuje stav vlasové pokožky a podporuje růst nových vlasů. Aplikujte do vlasů a nechejte působit alespoň 30 minut, poté umyjte bylinkovým šamponem. Vhodná je biologicky aktivní aloe vera jako např. ACTIValoe. Výsledky můžete zaznamenat už po několika měsících.


Rozmarýn a šalvěj – v nádobě s vodou nechejte vřít obě bylinky a nálev použijte k omývání vlasové pokožky po šamponové lázni. Používejte po každém umytí. Tento nálev stimuluje vlasové kořínky a podporuje růst vlasů.

 

Archív 2011

 
Zdroj: krasojizda.cz, vlasy.cz
  • Eva 25.01.11, 14:02

    Rozbalit 1. Padání vlasů je dlouhodobá záležitost

  • Eva

    Na padání vlasů je nejdůležitější výživa a zdravý životní styl. Pokud prožijete velký stres, nebo berete hormonální antikoncepci (či jste ji nasadila nebo vysadila), vlasy velmi pravděpodobně padají z tohoto důvodu. Pokud vlasy padají hodně a déle než jedno roční období, příčina může být závažnější. Je dobré navštívit lékaře a podstoupit odborná vyšetření.
    Pokud máte dobrého kadeřníka, poradí Vám i on, včetně potravinových doplňků, které lze koupit v lékárně. Kadeřník také pozná, zda je padání již nad míru, nebo v normálu. Občas pomůže výrazné zkrácení délky vlasů. Vyrábí se také speciální šampóny a vodičky do vlasů, ale s těmi nemám výrazně dobrou zkušenost. Spíše jsou podpůrné. Paradoxně např. levná vlasová voda s lopuchem od alpy je velmi účinná.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
834999

RSS:
Toplist
aaaaaa