O Svatojánské noci se otevírají brány mezi světy

- O Svatojánské noci se otevírají brány mezi světy
Rubrika:  Tajemná

O Svatojánské noci se otevírají brány mezi světy

23.06.16, 09:18, autor: Čarodějka
Máme před sebou tajuplnou Svatojánskou noc (z 23. na 24. června), během které můžeme sbírat léčivé byliny (zejména třezalku) a také trochu kouzlit. Říká se, že o Svatojánské noci jsou všechny prameny, vřídla a studny plné léčivých sil...

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Během této noci prý ožívají tajemné síly a země vydává své poklady. V mnoha pohádkách je popsáno, jak se právě o Svatojánské noci rozestupují skály, a otevírá země. V mýtech se uvádí, že k nalezení takového místa je zapotřebí nalézt kvetoucí kapradí. To kvete přesně o půlnoci a vydává zlatavou záři. Kdo chce mít zázračný květ z kapradí, který je nezbytný pro nalezení pokladu, měl  by pod kapradí rozprostřít bílý šat – aby zachytil padající květ. Komu se podaří tento květ získat a nosí jej u sebe, ten získá schopnost být neviditelným, porozumí řeči zvířat, rostlin a stromů, je provázen štěstím a je předurčen k objevení pokladu. Získat takový květ ale není vůbec snadné, protože ho prý střeží temné mocnosti. V lese číhá krom čarodějnic mnoho dalších nástrah jako například bludný kořen nebo bludičky, které každého pocestného lákají do bažin. Člověk, který překoná všechny nástrahy a poklad objeví, si z něho má vzít jen tolik kolik unese, jinak jeho duše propadne pro jeho nenasytnost peklu. Tolik říkají pohádky…

 

Do dnešních dnů se na mnoha místech v tento svátek sbírá devět svatojánských bylin nebo také devatero kvítí – třezalka  toužebník, heřmánek, devětsil, komonice lékařská, mařinka vonná, devaterník penízkový, arnika, měsíček a hvozdík. Během Svatojánské noci je díky pootevřeným branám do jiných světů jednodušší nahlédnout do budoucnosti – zkuste si tedy dát pod polštář kytičku z devatera kvítí a poproste o sen týkající se věcí příštích…

 

Letní Slunovrat a s ním i Svatojánská noc skutečně patří k nejdůležitějším dnům roku. Slunce je v tomto období na svém vrcholu a je to také doba jakéhosi dokončení Letnic, tedy toho úplně nejdůležitějšího svátku v celém Stvoření, neboť v době Letnic je obnovována, respektive vlévána nová síla do celého Stvoření.

 

A ano, během této kouzelné Svatojánské noci můžeme i kouzlit. Především by se mělo dařit kouzlům, které nám mají přinést zisk, prosperitu, zdárné zakončení materiálních tužeb.

 

 

Silné Svatojánské kouzlo na splnění přání:

1. Pečlivě si na papír zformulujte 3 přání, která byste chtěli během roku (tedy do příští Svatojánské noci) splnit. Velmi dobře si rozmyslete, co na papír napíšete, protože přesně to se Vám splní. Ať nejste nemile překvapeni, špatná formulace můře způsobit až děsivou paseku.

 

2. Vaše přání musí být pozitivní a mělo by se jednat předvším o hmotné statky, příjmy, zisky či úspěch.  Nemohou tam být ztráty (třeba ztráta hmotnosti) a nesmí být toto přání zlé a nikoho poškodit. Protože všechno, co si budete přát, se splní Vám a když to bude zlé přání, tak udeří trojnásobnou silou (například, kdybyste si přáli, aby sousedovi spadla kůlna, tak Vám spadne dům).

 

3. Vyhlédněte si sillný strom ve Vašem okolí. Měl by být zdravý a pevný.

 

4. Před půlnocí se k tomuto stromu sami vydejte. S úderem půlnoci pozdravte  ducha stromu a poproste ho o pomoc. Poproste ho, abyste si mohli ulomit tři větvičky z jeho stromu. Při lámání každé jednotlivé větvičky pečlivě odříkejte jedno své přání. Zapamatujte si (případně si barevnou nitkou označte) která větvička představuje to či ono přání.

 

5. Poděkujte duchovi stromu, obejměte ho a nechte do sebe proudit jeho sílu. Poté jděte s větvičkami domů. Tam je pečlivě uložte. Ideálně na domácí oltářík, pokud máte. Můžete je vložit též do modlitební knížky, či nějaké Vám vzácné knihy.

 

6. Sledujte během roku plnění svých přání. Jakmile se Vám přání vyplní, vemte příslušnou větvičku a vraťte ji přírodě (zaneste ji třeba ke stromu, ze kterého jste ji ulomili), nebo ji uložte na zahradě, aby se mohla vrátit zpět do koloběhu.

 

Přeji Vám opravdu krásnou Svatojánskou noc!

 
Zdroj: Novou cestou
 
Profil blogu
Profil sekce "Tajemná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:58:16

Přístupů:
882343

RSS:
Toplist
aaaaaa