Není dovolená jako dovolená:-)

- Není dovolená jako dovolená:-)
Vyšlo v blogu:  Elí

Není dovolená jako dovolená:-)

28.11.08, 17:44, autor: Chytrézvířátko , Hodnocení: -
Takhle nějak vypadá mateřská:-)

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Máte děti? Že ještě nemáte? Tak si rychle nějaké pořiďte. Protože nevíte o co přicházíte:)

Taková maminka na mateřské dovolené ta se totiž má. Třeba já a moje kamarádky dost často podnikáme výlety. A protože je teď venku nevlídno, tak jeden z našich výletních dní vypadal asi takhle...

Budíček kolem půl osmé, plus minus, kdy mě má ratolest začala budit slabým voláním "mamiko...obíct a ven" až po intenzivní křičení "mámo! tady sééém! vééén!"

Když jsme konečně vyrazily, tak nám kočárky "praskaly pod tíhou" sladkostí a křupek,, jen aby jsme děcka udržely ve vlaku chvilku sedět. A povedlo se, i když úkol to byl skoro nadlidský a kočárky se znatelně odlehčily:)

Prvním cílem byla solná jeskyně. Je zdraví prospěšná a mohly by jsme tam mít chvilku klidu. Jenže ouha..tu na sebe děti sypou sůl, tu chce jedno či druhé čůrat, tu se perou o kyblík a lopatku a když už je přestane bavit i tohle, tak se rozhodnou zničit osvětlení:)

Ale i tak se cítíme relativně odpočaté a jako další cíl máme oběd. Když jsem děcko ještě neměla, myslela jsem si, že "mekáčem" ho krmit nebudu. Takže už víte kam se šlo, jasně že k "mekáčovi". Hranolky, kuřecí nugetky a hořčicová omáčka chutnají všem, bez vyjímky:) A ještě tam mají skluzavku, no paráda. A tak střídavě jíme a hlídáme si děti, ale pořádně popovídat nestačíme.

Pak následuje návštěva obchodního centra a to nám děti dávají nepokrytě najevo, že "tohle teda ne". Utíkají mezi regály, v kočárkách vřískají, pořád chtějí jíst, pít, čůrat, kakat... Vzdáváme to a navštěvujeme cukrárnu a pak dětský koutek, kde už celý unavený usedáme a já zase rychle vstávám protože moje dcerka se rozhodla z klouzačky skákat,uf uf.

Nakonec po tom úžasně odpočinkovém výletu dorážím domů a hned mezi dveřma předávám manželovi štafetu se slovy "Tady jí máš a já si jdu odpočinout a pokecat s holkama". Ještě za sebou slyším "Co jste dělaly, že jste to za celý den nestihly?":-))

 
 • Neregistrovaný 28.11.08, 19:55

  Rozbalit 1. Nejen maminky :-)

 • Neregistrovaný

  Sice nejsem maminka, ale tatínek jsem určitě(teda myslím si to :P) ale taková super dovča, případně výlet s dětmi mi není neznámý.. Ba naopak. A dokud jsem to neokusil na vlastní kůži, nikdy bych neřekl že štafetový běh mohl vzniknout právě z předávání a úprku před děckem :)

 • Neregistrovaný 02.12.08, 22:12

  Rozbalit 2. děti :-)

 • Neregistrovaný

  Jedno dítě může být někdy i dovolená.....dvě to už asi ne a když jich je ještě víc tak si nedokážu představit je uhlídat všechny. Mě stačí naše jedno

 • Neregistrovaný 04.12.08, 23:19

  Rozbalit 3. naše?

 • Neregistrovaný

  naše? :D

 • Neregistrovaný 04.12.08, 23:19

  Rozbalit 4. naše?

 • Neregistrovaný

  naše? :D

 • Jana 30.10.17, 19:54

  Rozbalit 5. výlet

 • Jana

  Pokud váháte, jestli na výlet nebo na dovolenou vyrazit společně s menšími dětmi, tak je potřeba to nejen dobře rozmyslet, ale také vymyslet dopředu dobrý plán, tak aby se děti nestihli nudit... My když s manželem cestujeme s našimi dětmi, tak se ohlížíme na pomoc na webovku https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety , kde mají opravdu dobré tipy na výlety s dětmi ;-)

 • Alice 02.05.19, 18:38

  Rozbalit 6. Dovolená

 • Alice

  My máme 1,5 letého syna a dovolená s ním je úplně v pohodě. Už se těším, až letos vyrazíme. Pojedeme někam k rybníku. Manžel bude chytat ryby a já budu chodit se synem na procházky. K rybníku jezdíme hodně často, je tam krásný klid. Přes zimu manželovi ryby hodně chyběly, tak si četl alespoň různý články na https://www.zachytame.cz/ .

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Masopust, fašank, fašaňky, ostatky ...

"Fašaňku, fašaňku, už je ťa namále, jako té rosenky, na zelenéj trávě ...", zpívá se ve známé moravské písničce. Ale co to je vlastně? Kdy se to slaví? Proč pokaždé jindy?
autor
O autorovi
autor
autor

Jsem taková malá drobná potvůrková;-)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Elí"
Profil blogu
Založen:
6.11.2008 22:07:02

Přístupů:
6046

RSS:
Toplist
aaaaaa