Není dovolená jako dovolená:-)

- Není dovolená jako dovolená:-)
Vyšlo v blogu:  Elí

Není dovolená jako dovolená:-)

28.11.08, 17:44, autor: Chytrézvířátko , Hodnocení: -
Takhle nějak vypadá mateřská:-)

Čtenost -   Diskuze: (6
 

Máte děti? Že ještě nemáte? Tak si rychle nějaké pořiďte. Protože nevíte o co přicházíte:)

Taková maminka na mateřské dovolené ta se totiž má. Třeba já a moje kamarádky dost často podnikáme výlety. A protože je teď venku nevlídno, tak jeden z našich výletních dní vypadal asi takhle...

Budíček kolem půl osmé, plus minus, kdy mě má ratolest začala budit slabým voláním "mamiko...obíct a ven" až po intenzivní křičení "mámo! tady sééém! vééén!"

Když jsme konečně vyrazily, tak nám kočárky "praskaly pod tíhou" sladkostí a křupek,, jen aby jsme děcka udržely ve vlaku chvilku sedět. A povedlo se, i když úkol to byl skoro nadlidský a kočárky se znatelně odlehčily:)

Prvním cílem byla solná jeskyně. Je zdraví prospěšná a mohly by jsme tam mít chvilku klidu. Jenže ouha..tu na sebe děti sypou sůl, tu chce jedno či druhé čůrat, tu se perou o kyblík a lopatku a když už je přestane bavit i tohle, tak se rozhodnou zničit osvětlení:)

Ale i tak se cítíme relativně odpočaté a jako další cíl máme oběd. Když jsem děcko ještě neměla, myslela jsem si, že "mekáčem" ho krmit nebudu. Takže už víte kam se šlo, jasně že k "mekáčovi". Hranolky, kuřecí nugetky a hořčicová omáčka chutnají všem, bez vyjímky:) A ještě tam mají skluzavku, no paráda. A tak střídavě jíme a hlídáme si děti, ale pořádně popovídat nestačíme.

Pak následuje návštěva obchodního centra a to nám děti dávají nepokrytě najevo, že "tohle teda ne". Utíkají mezi regály, v kočárkách vřískají, pořád chtějí jíst, pít, čůrat, kakat... Vzdáváme to a navštěvujeme cukrárnu a pak dětský koutek, kde už celý unavený usedáme a já zase rychle vstávám protože moje dcerka se rozhodla z klouzačky skákat,uf uf.

Nakonec po tom úžasně odpočinkovém výletu dorážím domů a hned mezi dveřma předávám manželovi štafetu se slovy "Tady jí máš a já si jdu odpočinout a pokecat s holkama". Ještě za sebou slyším "Co jste dělaly, že jste to za celý den nestihly?":-))

 
 • Neregistrovaný 28.11.08, 19:55

  Rozbalit 1. Nejen maminky :-)

 • Neregistrovaný

  Sice nejsem maminka, ale tatínek jsem určitě(teda myslím si to :P) ale taková super dovča, případně výlet s dětmi mi není neznámý.. Ba naopak. A dokud jsem to neokusil na vlastní kůži, nikdy bych neřekl že štafetový běh mohl vzniknout právě z předávání a úprku před děckem :)

 • Neregistrovaný 02.12.08, 22:12

  Rozbalit 2. děti :-)

 • Neregistrovaný

  Jedno dítě může být někdy i dovolená.....dvě to už asi ne a když jich je ještě víc tak si nedokážu představit je uhlídat všechny. Mě stačí naše jedno

 • Neregistrovaný 04.12.08, 23:19

  Rozbalit 3. naše?

 • Neregistrovaný

  naše? :D

 • Neregistrovaný 04.12.08, 23:19

  Rozbalit 4. naše?

 • Neregistrovaný

  naše? :D

 • Jana 30.10.17, 19:54

  Rozbalit 5. výlet

 • Jana

  Pokud váháte, jestli na výlet nebo na dovolenou vyrazit společně s menšími dětmi, tak je potřeba to nejen dobře rozmyslet, ale také vymyslet dopředu dobrý plán, tak aby se děti nestihli nudit... My když s manželem cestujeme s našimi dětmi, tak se ohlížíme na pomoc na webovku https://www.venkazdyden.cz/tipy-na-vylety , kde mají opravdu dobré tipy na výlety s dětmi ;-)

 • Alice 02.05.19, 18:38

  Rozbalit 6. Dovolená

 • Alice

  My máme 1,5 letého syna a dovolená s ním je úplně v pohodě. Už se těším, až letos vyrazíme. Pojedeme někam k rybníku. Manžel bude chytat ryby a já budu chodit se synem na procházky. K rybníku jezdíme hodně často, je tam krásný klid. Přes zimu manželovi ryby hodně chyběly, tak si četl alespoň různý články na https://www.zachytame.cz/ .

 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Nevěra, žárlivost, kariéra a další ničitelé vztahů

Známe to všichni. Velká láska, nic není nemožné, nic není překážkou, milujeme se ve dne v noci, přisaháme si věčnou lásku, jeden pro druhého jsme se narodili, jsme si tak jisti, že právě jen tohoto a nikoho jiného. A pak se najednou začne všechno kazit. Den po dni a hodinu po hodině si najednou uvědomujeme, co všechno nám na tom druhém vadí.
autor
O autorovi
autor
autor

Jsem taková malá drobná potvůrková;-)
další články autora
Další články autora
další články autora
Profil blogu
Profil blogu "Elí"
Profil blogu
Založen:
6.11.2008 22:07:02

Přístupů:
6179

RSS:
Toplist
aaaaaa