Na pohřbu Waldemara Matušky se neubránil slzám ani prezident Klaus

- Na pohřbu Waldemara Matušky se neubránil slzám ani prezident Klaus
Rubrika:  Kulturní

Na pohřbu Waldemara Matušky se neubránil slzám ani prezident Klaus

19.06.09, 09:09, autor: Černovláska
Poslední rozloučení se zesnulým zpěvákem, hercem a banjistou Waldemarem Matuškou (+ 30. 5. 2009) na pražském Žofíně bylo plné smutku a emocí. S dvojnásobným Zlatým slavíkem se přišly rozloučit stovky lidí, mezi nimi nechyběli Karel Gott, Helena Vondráčková, Marta Kubišová, zpěvákova doprovodná skupina KTO ani prezident republiky Václav Klaus.

Čtenost -   Diskuze: (3
 

Ten se při tónech Matuškova hitu Sbohem lásko, nech mě jít neubránil slzám, stejně jako většina účastníků smutečního obřadu.


"Milovat tě bylo strašně jednoduché - krásný, chytrý, talentovaný. To je kombinace, které nikdo neodolal. Jsou nás statisíce, pro které jsi byl celoživotním idolem," prohlásil u rakve herec Václav Postránecký.


"Tvé publikum tě milovalo pro lidskost, se kterou jsi vystupoval. My, tví kamarádi a přátelé, jsme tě milovali, protože jsi byl báječný člověk," pronesla dojatá Helena Vondráčková.Poté skupina K.T.O zazpívala Matuškovy písně spolu s manželkou Olgou Matuškovou-Blechovou. Obřadu se zúčastnilo více než 600 lidí z celé ČR i přátelé Matušky ze zámoří.


Waldemar Matuška zemřel 30. května v náručí své ženy Olgy Matuškové-Blechové v St. Petersburgu na Floridě ve věku 76 let. Dvojnásobný Zlatý slavík z let 1962 a 1967 podlehl zápalu plic a následnému selhání srdce.

 

 
Zdroj: Korzo, FOTO: Korzo
 • Richard 25.06.09, 22:30

  Rozbalit 1. Hérec

 • Richard

  Prezident prof. Ing. Václav Klaus, CSc. je hrozný hérec. Nevěřím, že by skutečně byl schopen pláče. Prostě vymáčkl slzu, zřejmě při vzpomínce, že také není nesmrtelný.

 • Polachova Věra 25.06.09, 23:08

  Rozbalit 2. Proč_

 • Polachova Věra

  Proč jsme mi lidé občas tak zlí.Pan Klaus je také člověk,tak neubližujte a neodsuzujte.

 • Richard 29.06.09, 23:38

  Rozbalit 3. Není

 • Richard

  Není běžný člověk. a KAŽDÝ jeho krok je promyšlený a účelový. Jestliže tedy brečel, jenom propto, aby bylo vidět, že i on má slzy. Analogicky prokazoval avantýrou, že není homosexuál... Už ale přichází doba, že si může brečet jak chce, stejně ale nikoho nezajímá.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
760513

RSS:
Toplist
aaaaaa