Mozek a srdce

- Mozek a srdce
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Mozek a srdce

07.01.16, 13:14, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Co s tím?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Mozek píše stížnost srdci:

"Drahé srdce, dávám Ti jasné racionální argumenty. Jak to, že mě neposloucháš?"


Srdce se jen usměje:

"Tomu Ty nemůžeš rozumět."

 

***

 

 

Zvláště ženám je vyčítáno, že se příliš často řídí "srdcem" a city, než mozkem. Já sama jsem toho důkazem. I když vím, že něco nemůže dopadnout dobře (rozum velí vycouvat), přesto onu věc udělám (srdce velí zůstat).

 

Myslím tím, třeba to, že si domů přinesu toulající se zanedbané a umňoukané kotě, i když mám doma už několik koček (jejich počet kolísá podle toho, jak dobré krmení dostanou do misek - sousedka je totiž stejně postižená jaké já - totiž záchranou zvířecích tuláků).

 

Máme ještě druhého souseda, který je zahradník a chodí nás pravidelně prosit, abychom kočky takhle domů "nepřitahovaly", protože má pak všude ve svých krásně nakypřených záhonech s prominutím nas*áno :) Je nám ho líto a tak jednou za několik let svolíme k tomu, aby soused posbíral všechny toulavé kočky v okolí a odvezl je za vesnici na statek, kde majitelům tulačky kupodivu nevadí, jsou za šelmičky dokonce i rádi. (Párkrát jsem přemýšlela, jestli to nemá nějakou souvislost s tím, že pak ve školní jídelně mají najednou k obědu jinak drahé králíky, ale znechuceně jsem toto zavrhla.)

 

Já vím, že to není dobré, takhle krmit potulující se, bezprizorní kočky. Že tím působím problémy nejen sobě, ale i sousedům a že jim to pak vážně vadí. Rozum mi velí to nedělat. Jenže pak přijde šmudla, špinavý, vychrtlý, zoufale mňoukající a rozum nemá šanci. Nastupuje srdce v plné síle. Přece mám vlastně všeho dost, nadbytek, proč tedy nedát drobek potřebnému.

 

Jistěže se kočky chovají podle své přirozenosti a zvyklostí. Prostě značkují (a tím pádem smrdí), hrabou v záhonech a po nocích mají své umělecké koncerty, kdy člověk marně přemýšlí, kde se tak obrovský hlas v tak droboučkém tělíčku bere.

 

Mám právo je tím, že je nakrmím, přitáhnout k nám do zahrad? Nebo je mám nechat, ať si někde jinde vyhcípají hlady a na nemoci? Ať trpí plesnivinami, vysílením a průjmy? Ony stejně do těch našich zahrad příjdou, stejně budou smrdět a "zpívat" po nocích, jen budou vychrtlé, zoufalé, naštvané, zlé a bojující.

 

A tak žiju v tomto schizofrenním rozpoložení, kdy  si jednou myslím, že je to tak správně a podruhé si říkám, jak je to celé špatně...

 

A teď jsou tady uprchlíci ...

 

 

 

 

Tento obrázek namaloval před mnoha lety můj syn. Je to prý maminka. Nejvíc se mi líbí, že mám na p*deli českou vlajku :)

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Masopust, fašank, fašaňky, ostatky ...

"Fašaňku, fašaňku, už je ťa namále, jako té rosenky, na zelenéj trávě ...", zpívá se ve známé moravské písničce. Ale co to je vlastně? Kdy se to slaví? Proč pokaždé jindy?
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Situaci, že někomu nesedí daně známe všichni. Některým nám jen příslušný finanční úřad vrátí přiznání k přepra...
  • Ne, opravdu nechci psát o některém jeho oblíbeném strašákovi, kterého zaměstnává na Hradě či s ním poblil neje...
  • Pobavila mě čerstvě "kauza" na sociálních sítích, kde se řeší, že v propagačním letáku řetězce Lidl se objevil...
  • Ne, vážně nejsme na jižní Moravě všichni lidovci. Dokonce ani většina z nás lidovci nejsou. Přesto porazila se...
  • Možná to tak většina z Vás nevidí, ale jsou v Česku ještě oblasti, kde se při slavnostních příležitostech nosí...
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
99363

RSS:
Toplist
aaaaaa