Maturita pro kuchaře

- Maturita pro kuchaře
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Maturita pro kuchaře

23.02.17, 08:11, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Tak nám budou maturovat z matematiky téměř všichni :)

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jen kratičkou poznámku:

 

Už dlouho si myslím, že kredit maturity klesl na bod mrazu. Nemá žádnou hodnotu a úroveň. Maturuje se z předmětů jako "Koukání z okna" a "Sakraaspoňněcořekni". Když nabíráte člověka s maturitou do práce ani nevíte, jestli umí psát česky a přepočítat si výplatu :( Je mi to líto, ale je to tak!

 

Maturita by mělo být něco, co není dosažitelné pro houpací koně a plyšové zajíčky. Zatím to tak ale, bohužel, je. Vznikly podivné obory - jako zahradník s maturitou, kuchař s maturitou a nevím jestli i horník s maturitou. Já těmto oborům neberu to, že musí něco umět, ale rozhodně by se jejich zkouška neměla nazývat maturitou. A pokud ano, tak tedy ať skládají skutečnou maturitu!

 

Bojuje se tady proti tomu, aby musel kuchař dělat stejnou maturitu z matematiky jako gymnazista. Ale já s tím nesouhlasím! Pokud chce kuchař MATURITU, měl by ji skutečně složit a absolvovat takovou, jaká je. Přece nemůže být stejně ohodnoceno maturování "Z míchání smetanové omáčky" a  z diferenciálních rovnic?

 

Náš matikář na gymplu říkával, že s matematicko-fyzikálními tabulkami odmaturuje z matematiky i průměrně inteligentní jezevčík. Já s tím dodnes souhlasím.

 

Ať mají kuchaři, zahradníci, houslisté, popeláři a další své označení pro středoškolskou zkoušku. Například ji označme jako zkoušku Mistrovskou, tedy že jsou mistry ve svém oboru. Ale neberme význam maturitě!

 

y^{m}=\sum _{{k=1}}^{P}x^{k}\sum _{{j=1}}^{N}y^{j};m>P>N

 

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Javorová čistící kúra

Nebo také limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse. Všechny tyto názvy označují očistnou kůru, která vznikla před více než padesáti lety ve Spojených státech. Původním cílem kůry, jejímž autorem je Dr. Stanley Burroughs, byla léčba žaludečních vředů. Díky své jednoduchosti, snadné dostupnosti surovin a hlavně účinnosti, se tato čistící kůra rozšířila nejprve po USA, poté do Evropy a celého světa. Do Čech se dostávala převážně oklikou z Německa, odkud si lidé vozili i javorový sirup, který nebyl v Čechách dostupný. Není bez zajímavosti, že u nás se kůra často považovala za pouhou redukční dietu.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • I když jsem si říkala, že se k politice už vyjadřovat tady nebudu, doba mě dohnala a já fakt musím - #sorryjak...
  • Osobně jsem přesvědčena, že se tento mocenský pakt hroutí!...
  • Tak podle věštkyně můžu letos nafackovat rozzuřenému medvědovi a a vyhraju....
  • Nedávno přišel do kanální televize Barrandov Fíkus. Byl mi sympatický, nedělal ostudu, neříkal sprosťárny, neb...
  • Ožrala na Hradě, estébák ve vládě podporovaný komunisty a fašisty! A mně se chce umřít :(...
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
161088

RSS:
Toplist
aaaaaa