Máte suchou a citlivou pleť? Poradíme vám!

- Máte suchou a citlivou pleť? Poradíme vám!
Rubrika:  Krásná

Máte suchou a citlivou pleť? Poradíme vám!

31.01.19, 00:00, autor: Michaelle
Pokud máte suchou pleť nezbývá nic jiného než hydratovat. Jenže - krémy v obchodech jsou jednak často předražené a jednak parfémované a když se k pleti suché, přidá i pleť citlivá, tak je na neštěstí zaděláno. Naše rady však můžete používat i současně s oblíbenými krémy - prostě jako oživení.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Přírodně-broskvová hydratace


Oloupejte a rozmačkejte zralou broskev. Propasírujte ji přes síto.  Připravte si broskvový džus a když budete chtít směs použít, namíchejte broskvový džus se stejným množstvím broskvové kašičky přesně v takovém množství, v jakém potřebujete. Naneste na pleť a 10 - 15 minut relaxujte. Uskladňujte v lednici.

 

Vysoce hydratační proteinová směs
 

Vaječný žloutek smíchejte s trochou mléka. Takto připravený zábal aplikujte na pleť za pomocí jemného poklepávání prstů. Uchovejte v chladu.

 

 

Na citlivou a suchou pleť je možné použít i jednoduché návody nebo obyčejné čisté oleje:

 
* Použijte 2 části růžové vody, 1 část glycerínu a zamíchejte do vlažného mléka. Aplikujte večer, kdy směs působí nejlépe, a nechejte až do rána. Ráno opláchněte teplou vodou.


* Skvělým pomocníkem je i přírodní margarín, který zakoupíte v obchodech zdravé výživy (ne ze supermarketu). Naneste na pleť dostatečné množství. Snadno se vstřebává do pokožky a nezanechává ji mastnou. Pro jistotu však můžete použít papírový ubrousek a odsát případné přebytečné množství tuku.


* Na citlivou pleť můžete použít avokádový, sezamový či panenský olivový olej.

 
Zdroj: FOTO: sxc.hu. Archív 2010
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1108325

RSS:
Toplist
aaaaaa