Lumír Olšovský miluje změny

- Lumír Olšovský miluje změny
Rubrika:  Kulturní

Lumír Olšovský miluje změny

26.06.09, 13:20, autor: Černovláska
Hereckou kariéru začínal Lumír Olšovský u Otomara Krejči v Divadle za branou, záhy ale činohru vyměnil za muzikálová prkna. Divadlo Na Fidlovačce uvedlo 18.6.2009 premiéru komorního muzikálu Song pro dva, v němž hraje úspěšného muzikálového skladatele. Jeho hereckou partnerkou je Sandra Pogodová. Položili jsme mu několik otázek.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Je těžší hrát v muzikálu pro dvě hlavní postavy?

To víte, že ano. Jste na jevišti prakticky pořád, po pětihodinové zkoušce jsem úplně hotový. Naučilo mě to ještě více milovat Limonádového Joea, který se objeví na jevišti až po dost dlouhé době, slízne smetanu a zase zmizí na několik obrazů. Tohle je daleko větší dřina, ale je to moc fajn. 

 

Lumír Olšovský

 

 

Činohra, muzikál, seriál Ošklivka Katka… Baví Vás střídat žánry?

Moc. Tím, že každou chvíli přichází něco nového, si vlastně plním sen a moc mě to občerstvuje. Pořád se těším na něco nového, ale žádný bungee jumping. Adrenalinové sporty nejsou moje kafe. 

 

Lumír Olšovský a Sandra Pogodová

 


Ale přesto jste vystudoval režii a začal režírovat své kolegy…


No, je fakt, že režírovat je větší adrenalin než bungee jumping. Ale mě režie vždycky zajímala, už od doby, kdy jsem u Otomara Krejči odkoukával jeho umění. Od něj jsem asi načerpal i perfekcionismus, že mi záleží na tom, jestli herec stojí těsně u stolu a ne deset centimetrů od něj. 

 

Olšovský, Pogodová a tanečníci

 

 

Nemáte jako herec pokušení plést se do řemesla režisérovi?

Vůbec ne! Naopak je pro mě velká pohoda, když se mohu plně spolehnout na režiséra, jako je Juraj Deák. Od Krejči vím, že nemám přemýšlet, jak postavu udělat po svém, ale pokusit se naplnit požadavek režiséra a v té cizí zemi, do které se za ním vydám, objevit něco zajímavého pro sebe i pro diváky. 

 

Šťastná, Randová a tanečníci

 

 

Jaká bude příští sezóna Lumíra Olšovského?

Bude převážně režisérská. Čeká mě režie hudební komedie Jak vyloupit banku na Fidlovačce (premiéra bude v listopadu 2009), a pak nějaké tituly v Divadelní společnosti Háta. Herectví se nevyhýbám, ale nedá se s režií moc plést dohromady. Takže žádná další Ošklivka Katka není na obzoru. 

 

Pogodová, Olšovský

 

 

Autoři textu: Radmila Hrdinová (pro Právo), Helena Šimáčková, Brita Bendová

Fotografie: Petr Našic, Alexandr Janovský 

 


Anotace hry: SONG PRO DVA

(Neil Simon - Marvin Hamlisch - Carol Bayer Sagerová)

   Vynikající muzikálová komedie se odehrává v New Yorku a v Los Angeles, v prostředí tvůrců hudebních hitů. Mladá začínající textařka Sonia Walsková (Sandra Pogodová) navštíví populárního skladatele Vernona Gersche (Lumír Olšovský). Ten rozpozná její talent a nabídne jí spolupráci. Z úspěšného tvůrčího vztahu se postupně vyvine i vztah milostný. Ten se však záhy začne komplikovat. Problémem je nejen Sonina chronická nedochvilnost, ale i její ustavičné blouznění o jakémsi Leonovi. Kvůli němu se nakonec s Vernonem rozejdou. Když se setkají o několik měsíců později, mají pocit, jako by se viděli poprvé! V závěru zazní "Song pro dva" jako příslib… Muzikál "They´re Playing Our Song", který měl světovou premiéru  na Broadwayi  r. 1979, vznikl v týmové spolupráci komediografa N. Simona + komponisty a držitele tří Oscarů M. Hamlische + textařky C. B. Sagerové.Překlad:
Jiří Josek

Režie: Juraj Deák - Scéna: David Bazika - Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková

Hudební spolupráce:
Ondřej Brousek, Josef Fojta - Dramaturgie: Helena Šimáčková

Představení v září: 11.9., 18.9., 23.9. vždy v 19:30Více na: www.fidlovacka.cz

 
Zdroj: TZ
  • Magda 03.07.09, 08:09

    Rozbalit 1. divadlo :)

  • Magda

    Hmm, asi zase zajdu do divadla.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
885779

RSS:
Toplist
aaaaaa