Lucie Pernetová září na divadelních prknech!

- Lucie Pernetová září na divadelních prknech!
Rubrika:  Kulturní

Lucie Pernetová září na divadelních prknech!

14.02.09, 16:24, autor: Plavovláska
Herečku Lucii Pernetovou znají televizní diváci především ze seriálu Ulice. Divadelní příznivci ale dobře vědí, že už několik sezón působí v Městských divadlech pražských, kde je na jevištích divadel ABC i Rokoko k vidění hned v několika představeních. Nejnověji v divadelní adaptaci známého filmového příběhu Prolomit vlny, která měla premiéru 7. února 2009 v režii Ondřeje Zajíce.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Jevištní adaptace novodobé tragédie Prolomit vlny se stejně jako ve filmu Larse von Triera odehrává v severním Skotsku 70. let, a pojednává o víře, sebeobětování a zázracích. Hluboce věřící dívka Bess, která je pro své jiné vidění světa považována za prostoduchou, se provdá za světem protřelého Jana, pracujícího na naftařské plošině v Severním moři. Ale teprve jeho těžký úraz a následné zmrzačení a balancování mezi životem a smrtí prověří hloubku Bessiny lásky, i její odhodlání zachránit milovaného muže za cenu obrovských obětí.


„Divadelní ztvárnění umožňuje na rozdíl od filmu více metaforičnosti a obraznosti a působí tak na diváka mnohem silněji,“ říká o inscenaci její dramaturgyně Věra Mašková a dodává: „Prostor Rokoka neumožňuje velké divadelní efekty, ale dává prostor pro velmi intenzivní niterné herectví.“ Strhující drama Prolomit vlny je proto podpořeno skvělými hereckými výkony. V roli Bess se alternují Lucie Pernetová a Klára Sedláčková-Oltová, „tvrďákem“ Janem je Hynek Čermák. Dana Batulková je jako švagrová Dodo také nepřehlédnutelná. V dalších rolích se představí například Vladimír Čech, David Vejražka, Radka Fidlerová aj.


Milostné drama o vášni, víře a obětavosti bez hranic je k vidění v Divadle Rokoko v režii Ondřeje Zajíce 4., 12. a 30. března. Více na www.mestskadivadlaprazska.cz .

 

 

 

 

 

 

 

 
Zdroj: TZ
  • Sabina 17.02.09, 08:24

    Rozbalit 1. :)

  • Sabina

    Tuhle herečku znám! No jejda. Hezká slečna. Hned bych zašla do divadla, kdyby jsme to do Prahy neměla tak z ruky.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
760149

RSS:
Toplist
aaaaaa