Letíte do Ameriky? Připravte se i na osobní prohlídku

- Letíte do Ameriky? Připravte se i na osobní prohlídku
Rubrika:  Úspěšná

Letíte do Ameriky? Připravte se i na osobní prohlídku

12.09.12, 08:32, autor: Valerie
Letenky do USA v průběhu deseti let zlevnily i o 300 procent a na samotném kontinentu se dá vyžít také z mála. Otevřely se tak dokořán brány jak ke krásám americké divoké přírody v četných národních parcích, tak ruchu velkoměst jako je nezapomenutelný New York nebo filmové Los Angeles. Na co byste ale měli vědět před tím, než nastoupíte do letadla?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Biometrický pas a ESTA  nebo klasické vízum

Ještě než si zakoupíte letenku, zjistěte si vše potřebné ohledně nutných formalit ke vstupu do USA. Pro bezvízový vstup na území USA je potřeba mít biometrický pas společně s elektronickou registrací ESTA. Na registraci ESTA lze vycestovat do Ameriky za jakýmkoli účelem mimo výdělečného. „Ten, kdo vlastní biometrický pas a vyplní formulář ESTA, může do USA vycestovat bez víz na až na 90 dní. Je nutné vědět, že biometrický pas musí mít pro vycestování do USA každé dítě bez rozdílu věku,“ uvádí Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.  Ten, kdo nemá biometrický pas, nemůže se zařadit do registru ESTA. V tomto případě je nutné si vyřídit klasické lepené vízum. Je proto doporučeno nejdříve si vízum vyřídit a až v případě jeho získání si zakoupit letenku, což platí v obzvláště pro ty, kteří se přes oceán chystají poprvé.

 

Snímání otisků i osobní prohlídka

Již na letišti v USA čeká pro mnohé překvapení v podobě nedobrovolného otevření kufru bez vaší přítomnosti a převráceného obsahu se vzkazem amerických úřadů. „Loni jsem cestovala po Americe a téměř v polovině případů jsem dostala na letišti do rukou svůj kufr přehrabaný a v něm vzkaz, že tak bylo učiněno v souladu s americkým zákonem,“ svěřuje osobní zkušenost Lucie Bukovanská. Vedle tohoto bezpečnostního opatření čeká často turisty i osobní prohlídka provázená svlékáním oblečení včetně bot nebo scan těla, který dokáže odhalit zbraně a drogy. Další procedurou je snímání otisků prstů či scanování očí. Již zaběhnutým standardem je pohovor s imigračním úředníkem. „Žádná bezpečnostní opatření, která byla po 11. září zavedena, nejsou příjemná. Ale i tak seznámení s Amerikou stojí za to,“ říká Lucie Bukovanská. Kompenzací za všechny prověrky je však přístup amerických úřadů k turistům. „Setkáte se ale s velkou ochotou amerických úředníků se vším pomoci,“ uzavírá Josef Trejbal z Letušky.cz

 
Zdroj: Letušky.cz
 
Profil blogu
Profil sekce "Úspěšná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:12

Přístupů:
743512

RSS:
Toplist
aaaaaa