Láska na první pohled existuje, tvrdí vědci

- Láska na první pohled existuje, tvrdí vědci
Rubrika:  Smyslná

Láska na první pohled existuje, tvrdí vědci

09.04.19, 00:00, autor: Erosenka
Bezhlavě se zamilovat může trvat pouhou pětinu vteřiny, tvrdí vědci, kteří na základě nových poznatků uvěřili v lásku na první pohled.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Rychlost emocionální reakce nemá nic do činění s Amorem a jeho šípy, ani nejde o srdeční záležitost.
Jde o náhlé zvýšení hladiny látek, které ovlivňují kognitivní funkce a intelekt. Mocný koktejl pak vede k euforii dosti podobné pocitu, který mohou vyvolat některé drogy, například kokain.Profesorka Stephanie Ortiguová z americké Syracuse University, která výzkum vedla, vysvětluje:
"Nové poznatky znovu nastolují otázku, zda je to srdce, či mozek, co se zamilovává. Je to komplikované. Řekla bych spíš mozek, ale na procesu se podílí i srdce, protože láska vzniká jak odshora dolů, od mozku k srdci, tak i naopak. Například aktivace některých oblastí mozku může stimulovat srdce. Ale některé symptomy, které občas pociťujeme jako pocházející od srdce, mohou přicházet z mozku."


Během testů tým profesorky Ortiguové zkoumal reakci mozku na lásku a podle listu Metro zjistil, že dochází k velmi rychlému navýšení hladiny dopaminu, oxytocinu, adrenalinu a vasopresinu.
Některé z těchto látek přitom na sebe vzájemně působí a společně dávají vzniknout silnému pocitu euforie a okouzlení.Vědci doufají, že studie zveřejněná v odborném listu Journal of Sexual Medicine by mohla pomoci najít i lék na zlomené srdce.

 

ANKETA: Zařili jste už někdy lásku na první pohled?


Celkem: 89 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
850680

RSS:
Toplist
aaaaaa