Koupel krásné Kleopatry

- Koupel krásné Kleopatry
Rubrika:  Krásná

Koupel krásné Kleopatry

12.05.20, 00:00, autor: Michaelle
Kleopatra musela dobře vědět jak okouzlit pány tvorstva, neboť jinak by jí nepodlehli dva mocní vládcové. Jedno z jejích tajemství krásy se dochovalo jako legenda: koupel v oslím mléce, která měla zázračně zjemňovat a zvláčňovat pokožku.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Zřejmě se ale nejednalo vůbec o ojedinělý úkaz, protože bylo známo, že Poppaea, manželka císaře Nera, proslulá svou neskutečnou krásou, se koupala v oslím mléce taktéž. Prý ji na cestách muselo doprovázet stádo čítající 500 kusů oslic, aby mohla svou kosmetickou proceduru den co den bez omezení provozovat.

 

Jenže v součastnosti je to tak, že málokterá z nás má k dispozici stádo oslic. Proto je snazší vyzkoušet jinou variantu úžasné Kleopatřiny koupele.

 

Kleopatřina koupel

2 až 3 litry mléka  nalijte do vany s vodou. Přidejte dvě polévkové lžíce olivového oleje, aby se všechno dobře promíchalo. Klidně použijte mléko s vyšším obsahem tuku, neboť pokožka bude potom pěkně vláčná.

Ve své Kleopatřině lázni můžete vyzkoušet i podmáslí. V tomto případě však do vany nalijte nejprve podmáslí a teprve potom ji napusťte vodou, aby se podmáslí nesrazilo.

 

Výborná je i koupel se syrovátkou - můžete použít i sušenou. Pro luxusnější verzi olivový olej můžete nahradit mandlovým.

 

Po koupeli se nesprchujte ani neoplachujte, jenom osušte.

 
Zdroj: Archív 2010
  • Terka 29.07.19, 04:02

    Rozbalit 1. koupel

  • Terka

    Tyjo, to zní celkem zajímavě! Díky za tip. Jsem moc ráda, že konečně můžu takovéto koupele také vyzkoušet. Dřív to moc nešlo, protože jsme doma neměli vanu, pouze sprchový kout. Před pár měsíci jsme ale rekonstruovali koupelnu a sprchový kout nahradili novou vanou z https://www.a-keramika.cz/vany/ Díky tomu si konečně všechny takovéto zkrášlující koupele mohu užívat.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1191537

RSS:
Toplist
aaaaaa