Kolegové se rozloučili s hercem Vladimírem Dlouhým, připravili mu poslední aplaus

- Kolegové se rozloučili s hercem Vladimírem Dlouhým, připravili mu poslední aplaus
Rubrika:  Kulturní

Kolegové se rozloučili s hercem Vladimírem Dlouhým, připravili mu poslední aplaus

28.06.10, 07:07, autor: Madeléne
Na pátečním (25. 6.) rozloučení s Vladimírem Dlouhým (+52) se sešla celá plejáda herců a umělců. Většina z nich byla nejen hercovými přáteli, ale i kolegy z divadelních prken, filmové obrazovky či stříbrného plátna.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Na smutečním aktu v pražském strašnickém krematoriu nechyběly Jana Nagyová a Dagmar Patrasová, neboli princezny Arabela a Xenie ze seriálu Arabela, kde hrál Vladimír Dlouhý jednu z klíčových rolí. Dostavily se také další známé tváře, mezi nimi Veronika Freimanová, Jiřina Jirásková, Ladislav Mrkvička, Iva Janžurová, Zlata Adamovská, Karel Heřmánek, Ondřej Trojan, Dagmar Havlová, Ladislav Frej, Jiří Postránecký, Jiřina Bohdalová a řada dalších.Ti všichni ukončili necelou hodinu trvající smuteční obřad několikaminutovým bouřlivým potleskem, který si vynikající herec tak často užíval za svého života.

 

Herec Jiří Bartoška, který s Vladimírem Dlouhým v pražském vinohradském divadle odehrál v 90. let stovky repríz úspěšné inscenace Jiřího Hubače Hostina u Petronia, se nakonec ujal nelehkého úkolu pronést smuteční řeč.

 

"Vladimíre, děkuji Ti za všechny kolegy a kamarády za krásné chvíle v divadle a ještě krásnější po něm. A vás prosím o potlesk tomuto velkému herci," vyzval přítomné viditelně dojatý Bartoška.
Vladimír Dlouhý, považovaný za jednoho z největších herců dnešní doby, podlehl těžké nemoci v neděli 20. června ve věku 52 let.

 

Jiří Bartoška

 

 

 

Dagmar Havlová

 

 

Filip Renč

 

 

Nagyová, Patrasová

 

 

Stašová, Bohdalová

 

 

 
Zdroj: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
762574

RSS:
Toplist
aaaaaa