Kdy zvolit tekutý lifting a kdy facelift?

- Kdy zvolit tekutý lifting a kdy facelift?
Rubrika:  Krásná

Kdy zvolit tekutý lifting a kdy facelift?

29.12.17, 00:00, autor: Michaelle
Obě omlazovací techniky, pokud je provádí schopný lékař, mají výborné výsledky, proto také tekutý lifting i chirurgický facelift patří mezi čím dál více oblíbené „anti-aging“ ošetření u žen po čtyřicítce. Zatímco chirurgický facelift provádí plastický chirurg, pro tekutý lifting chodí pacienti k dermatologům. Častým dilematem, které ženy řeší je, který z těchto zákroků podstoupit, když oba slibují skvělé výsledky, tj. omlazení o několik let?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Tekutý lifting je nechirurgické ošetření, během kterého lékař injekčně aplikuje do oblasti tváří a lícních kostí kyselinu hyaluronovou, přičemž ta slouží buď k výplním vrásek či úpravám kontur obličeje, nebo dodání objemu do obličeje. Efekt je okamžitý a trvá 12-18 měsíců, přičemž efekt odpovídá omlazení o 2–7 let. Ošetření nevyžaduje celkovou anestezii a nejsou s ním spojena žádná významná rizika. Kyselina hyaluronová je pro tělo vlastní látkou, tj. je snášena dobře.


Zákrok trvá 30–60 minut, v závislosti na rozsahu ošetřovaných oblastí, jeho cena se pohybuje od 5 000 Kč do 20 000 Kč, dle množství aplikované látky.


Chirurgický facelift je chirurgické ošetření prováděné v celkové anestezii, při kterém lékař zpevní podkožní struktury a odstraní z obličeje část povolené kůže. Doba rekonvalescence je 2–4 týdny. Výhodou tohoto ošetření je doba trvání efektu, která činí 8–10 let a míra omlazení, která odpovídá mínus 5–10 letům. Doba zákroku je 2,5 – 5 hodin.


Hlavní nevýhodou chirurgického faceliftu jsou viditelné jizvy a riziko nepřirozeného výsledku v případě, že zákrok podstoupíte u nezkušeného chirurga, nebo se budete špatně hojit. Zároveň, i několik měsíců po zákroku můžete mít pocit pnutí v obličeji.

 

 

Kdy ženy chodí na tekutý lifting a kdy na facelift?

Tekutý lifting podstupují nejčastěji ženy ve věku 40–55 let* věku, které kromě vrásek řeší i povislou kůži. Těmto ženám stačí k dosažení výsledku aplikovat malé množství kyseliny hyaluronové. Tento zákrok také podstupují ženy, jež nechtějí absolvovat chirurgický zákrok v celkové anestezii, či mají strach z „nevratnosti“ výsledku faceliftu.

Chirurgický facelift pak podstupují hlavně ženy s velkým objemem povislé kůže, kterým by již bylo nutné aplikovat velké množství kyseliny hyaluronové, tj. cena tekutého liftingu by se výrazně zvýšila, a zároveň ženy, které preferují dlouhodobý efekt zákroku, který se u tekutého liftingu počítá v měsících, u chirurgického faceliftu pak v letech.


U tekutého liftingu i faceliftu jsou zásadní schopnosti ošetřujícího lékaře. Pouze kvalitní lékař umí dosáhnout přirozeného výsledku a zajistit, aby ošetření bylo co nejméně bolestivé a doba rekonvalescence co nejkratší. Jak již bylo zmíněno výše, výsledek chirurgického liftingu je „nezvratný“, tj. v případě nepřirozeného výsledku nemá pacient žádnou možnost rychlé, snadné a levné nápravy. U tekutého liftingu hrozí, pokud jej provádí méně schopný lékař, nepřirozený vzhled, kdy na ošetřovaném místě vznikají boule nahromaděné kyseliny hyaluronové. Tyto boule lze snadno a rychle rozpustit, nicméně v tomto případě je pacient opět na začátku, tj. má obličej s povislou kůží.

 

*interní statistika Brandeis Clinic

 
Zdroj: PR Brandeis Clinic, FOTO: Shutterstock
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
664606

RSS:
Toplist
aaaaaa