Kdy se Zeman za své lži omluví?

- Kdy se Zeman za své lži omluví?
Vyšlo v blogu:  Plavovláska

Kdy se Zeman za své lži omluví?

09.02.21, 11:33, autor: Plavovláska , Hodnocení: -
Odpověď je pro mne prostá - nikdy....

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Prezidentovi Miloši Zemanovi hrozí, že se sám bude muset omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi, o němž prohlásil, že jej vyhodil pro neschopnost, ačkoli Šarapatka odešel po dohodě. Za Zemanova slova se mělo omlouvat ministerstvo financí jako zástupce státu, podle úterního verdiktu Ústavního soudu (ÚS) ale Zeman svá slova nepronesl v souvislosti s výkonem funkce prezidenta, a proto by se měl omluvit sám jako občan Zeman.

 

Šarapatka odešel ze své funkce Zemanova poradce v době, kdy byl Zeman premiérem a nijak tedy s funkcí prezidenta tato věc nesouvisela. Proto považuji výrok ÚS za správný.

 

Nesprávná je spíše zhůvěřilost, že prezidenta není možno žalovat pro nic, pokud to souvisí s výkonem jeho funkce. To si myslím, že je středověký přežitek, který se týká spíše okolnosti, že je možné považovat panovníka za božstvo, které je neomylné. Jednak není Zeman rozhodně žádné bořstvo a jednak není naomylný. On ani žádný jiný prezident, který po tomto prezidentu nastoupí.

 

A protože se spekuluje o tom, že Babiš si na úřad prezidenta brousí zuby, aby se tak splel onoho vláčku trestních stíhání a kriminálních kauz, které mu hrozí, považuji tento výrok ÚS za ULTRASKVĚLÝ. Ony totiž jeho například "čapáky", daňové podvody, dotační podvody, únos a zavlečení vlastního syna rozhodně nijak s výkonem funkce prezidenta nesouvisí a proto by za ně měl i v hypotetickém případě prezidentství měl nést plnou trestní odpovědnost.

 

Stejně si ale myslím, že se Zeman i přes závazný výrok ÚS neomluví. Prostě bude se vytáčet, zdržovat a odvolávat se. Zeman totiž na zákony kašle. Včetně toho ústavního.

 
 
Ohodnoťte článek
Hodnotit mohou pouze přihášení uživatelé.
Tento článek zatím nikdo nehodnotil | Průměrné hodnocení: (-)

Jsem single a co má být?

Už je opravdu daleko doba, kdy se holky vdávaly v osmnácti letech a kluci měli štěstí, když za svobodna doklepali vojnu. Když bylo holce už víc než dvacet, dívali se na ni ostatní skrz prsty, čím to asi bude? A zůstat úplně sama? Být zdrojem nekonečných vtípků? Nemyslitelné! Dnešní doba je jiná. Být single je totiž IN.
autor
O autorovi
autor
autor

Společně o všem :)
další články autora
Další články autora
další články autora
  • Ze sbírky Jiřího Dědečka "Uleželé želé" . Dokonalé!...
  • I když jsem si říkala, že se k politice už vyjadřovat tady nebudu, doba mě dohnala a já fakt musím - #sorryjak...
  • Osobně jsem přesvědčena, že se tento mocenský pakt hroutí!...
  • Tak podle věštkyně můžu letos nafackovat rozzuřenému medvědovi a a vyhraju....
  • Nedávno přišel do kanální televize Barrandov Fíkus. Byl mi sympatický, nedělal ostudu, neříkal sprosťárny, neb...
Profil blogu
Profil blogu "Plavovláska"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 11:25:37

Přístupů:
178206

RSS:
Toplist
aaaaaa