Kdy se rozejít?

- Kdy se rozejít?
Rubrika:  Smyslná

Kdy se rozejít?

30.08.18, 00:00, autor: Plavovláska
Neklape vám to, jste nešťastní a zoufalí, ale nevíte, jestli to, co vás trápí, je dostatečným důvodem k rozchodu?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

1. Projevy agresivity verbální či fyzické

Hrubé nadávky, vyhrožování násilím a stupňující se agresivita hrozí stále více v přerostení do fyzických útoků. Pokud tedy vidíte, že je k vám partner opakovaně agresivní, je čas pomýšlet na rozchod. Nejpozději je potřeba vztah rázně a provždy ukončit při první facce (i když to už bývá většinou spíš pozdě)!

 

 


2. Pokud protějšek soustavně kritizuje váš vzhled

Opravdu nemáte nejmenší důvod zůstávat s někým, kdo soustavně kritizuje to, jak vypadáte. Pomiňme skutečnost, že většinou tak činí člověk málo sebevědomý, který má strach, že ho opustíte, tak se vás snaží přesvědčit, že jste tak ošklivá, že byste si už nikoho nenašla. V každém případě je takové jednání zlé a podlé, proto v takovém vztahu rozhodně nesetrvávejte.

 

 


3. Jestliže vás partner ponižuje: "Chováš se jak blbá ženská"

Tento bod je z podobného ranku jako bod předešlý. Partner ponižuje vaši ženskost a manipuluje vás k tomu, abyste se chovala podle jeho představ. Pokud tak neučiníte, má potřebu vás ponížit a vnutit vám, že se chováve podle nějakého imaginárního záporného vzoru "hloupá ženská".  Nenechte se tímto manipulovat. Partner k vám musí mít úctu. Pokud ji nemá, není důvod setrvávat.

 

 


4. Neustále vás srovnává s předešlou partnerkou (partnerem)

Tohle je velmi zlé. Ve srovnání s "bejvalkou" nemáte totiž nikdy šanci obstát. Vy ji totiž blíže neznáte a nevíte jaká byla ve skutečnosti. Pokud vám ji partner soustavně předhazuje znamená to, že si ji zidealizoval a proti ideálu bojovat nelze. Dokonce je to špatně i ve chvíli, když vám tvrdí, že něco děláte lépe než ta předešlá. Ono to totiž v každém případě znamená, že na ni stále myslí, leží mu v hlavě a vás bere jen jako další soutěžící. Takový člověk se musí především srovnat sám se sebou, pak si teprve může hledat partnery.

 

 


5. Omezuje vás zákazy: ne s rodinou, ne s přáteli, ne počítač atp.

Člověka, který se vám bude snažit něco nařizovat, zakazovat a jednostranně vás omezovat, se zbavte co nejrychleji to bude možné. Ono totiž takové omezování se bude stupňovat a přeroste v ultimáta. "Buďto tvoje sestra nebo já, tvoji rodiče nebo já, tvoji přátelé nebo já, tvůj koníček nebo já." A věřte mi, že ultimátum je komunikační prostředek teroristů a s těmi se nevyjednává. Navíc, člověk, který si ověří, že mu ustoupíte na dupnutí, bude své požadavky stupňovat a současně si vás přestane vážit a začne vámi pohrdat. Nakonec skončíte jako ponižovaná a zavržená onuce a partner vás na to konto opustí sám.

 

 


6. Nechce s vámi trávit téměř žádný společný čas

Jestiže se váš partner vyhýbá společně tráveným chvilkám, pak je něco opravdu hodně špatně. Rozhodně nemám na mysli, abyste mu visela na krku od rána do večera a od večera do rána, ale ve vztahu je třeba abyste měli pravidelné společně sdílené chvíle. Jestliže to partner odmítá, je to špatné a bude to ještě horší.

 

 


7. Soustavně vám něco vyčítá

Pozor na výčitky, ty do vztahu nepatří. Jestiže vám partner vyčítá každou maličkost, vaše prohřešky se hromadí a při každém nedorozumnění na vás své výtky vytáhne, tak je to zlé. V takovém vztahu není možné žít dlouhodobě a proto je dobré ho utnout dřív, než to bude moc bolet.

 

 


8. Je bezdůvodně žárlivý

Je důvod se okamžite rozejít když zjistíte, že partner žárlí například i na vašeho řezníka (tedy pokud s ním neflirtujete a chodíte k němu opravdu jen pro krkovičku). Projevy mírné žárlivosti máme tendenci brát jako něco příjemného až lichotivého. Dává nám tím vlastně najevo, že mu na nás záleží a miluje nás. Jenže je potřeba včas poznat, že náš partner žárlí v rámci "slušnosti", nebo je to zakuklený Othelo. S chorobným žárlivcem nikdy nezůstavejte, udělal by vám ze života peklo.

 

 


9. Při dlouhodobé, opakující se nevěře

Píšu záměrně při "dlouhodobé a opakované nevěře". Tady je totiž třeba velmi rozlišovat. Náhodné nevěry, takového nějakého "uklouznutí", se může dopustit každý z nás. A nemusí to mít vůbec žádný význam. Naopak by bylo chybou při takovém zjištění pálit mosty a nedat hříšníkovi šanci. Tady hovoříme o tom, že nás partner podvádí dlouhodobě a opakovaně. Pokud se s ním na tom nedohodnete a jeho chování je jednostranné, pak je jasné, že takový vztah nemá cenu a spěje do záhuby. Tady je potřeba pečlivě vážit.

 

 


10. Trpíte nesouladem v sexu a není zde ochota to řešit

Pokud vám to neklape v sexuální oblasti tak je to také hodně špatné. A ještě horší to je, pokud o tom s vámi partner nechce mluvit a situaci řešit. Může se to jevit jako něco snadno překonatelného, ale není tomu tak. Sexualita je záležitostí našich pudů a její dlouhodobé potlačování může vést k problémům psychickým i fyzickým. Hlavně tento stav není dlouhodobě snesitelný, proto pokud není ochota jej řešit, je lepší volit rozchod, než se situace zvrhne v neštěstí.

 

ANKETA: Co je pro vás hlavní důvod k rozchodu?


Celkem: 229 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
672360

RSS:
Toplist
aaaaaa