Kdy je vhodné uvažovat o celoročních pneumatikách?

- Kdy je vhodné uvažovat o celoročních pneumatikách?
Rubrika:  Praktická

Kdy je vhodné uvažovat o celoročních pneumatikách?

30.12.16, 07:00, autor: LadyAnn
Dlouho byste pátrali po článku, který by jen zčásti kladně hodnotil celoroční pneumatiky. Na druhou stranu, tento druh pneumatik používají řidiči od Austrálie přes Itálii až po Kanadu. Otázkou je, proč, když jsou celoroční pneumatiky tak „špatné“?

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Celoroční pneumatiky jsou vhodným řešením pro řidiče, kteří preferují minimální starost o auto a zároveň řidiče, kteří si z finančních důvodů nechtějí pořizovat dvě sady pneumatik (letní, zimní).

Ovšem, také pro řidiče, kteří se pohybují převážně v městském provozu, u kterého lze očekávat, výrazně snazší jízdní podmínky, než na dálnicích či okresních komunikacích. Přece jen, rozdíl v brzdné dráze mezi celoroční a letní pneumatikou je výrazně kratší při rychlosti 50 km/h, než při rychlosti 130 km/h, stejně tak lze očekávat, že silnice na hlavních městských tazích budou většinou odklizené, tj. řidič nevyžaduje od pneumatiky takový grip, jako na zasněžených okresních silnicích.

Řidiče s celoročními pneumatikami najdete v zimě i v zemích položené severně od České republiky a zároveň, jižně od České republiky najdete v létě řidiče s celoročními pneumatikami.Každé auto nemusí mít zimní pneumatiky, stejně jako každé SUV nemá offroadové pneumatiky

Základem je, uvědomit si, co vlastně od pneumatiky čekáte. Pokud půjdeme do detailu, pneumatiky se nedělí pouze na zimní, letní a celoroční. Dále tady máme pneumatiky s nízkým valivým odporem, nízko-profilové pneumatiky a pneumatiky do jednotlivých terénů:

  •  H/T (Highway Terrain)
  •  A/T (All Terrains)
  •  M/T (Mud Terrains)
  •  EXT (Extreme Terrain)


Stejně tak, jako každý řidič SUV neobouvá na své auto pneumatiky do terénu z toho důvodu, že s vozem jezdí téměř výhradně po zpevněných komunikacích, řidič v městském provozu si nemusí pořizovat pneumatiky zvlášť pro letní a zimní sezónu.

 

Zdroje:

http://www.continental-pneumatiky.cz/osobni/tiskovy-servis/blog-cz/2015-07-03-celorocni-pneu

http://www.continental-pneumatiky.cz/osobni/tiskovy- servis/blog-cz/2015- 05-19- jak-vybrat- pneu

 
Zdroj: PR
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
402614

RSS:
Toplist
aaaaaa