Kdo si hraje nezlobí

- Kdo si hraje nezlobí
Rubrika:  Praktická

Kdo si hraje nezlobí

19.08.14, 00:00, autor: Plavovláska
Aneb hry pro děti na doma, když venku prší. Teda, pro děti ... Některé jsme hráli i my dospělí po večerech na chalupě.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Pantomima

Jedna z nejosvědčenějších her vůbec. Na kartičky se napíšou zadání. Můžeme vybírat v různých oblastech, například povolání (hasič, zdravotní sestra, lékař, zahradník), činnosti (rýt, kopat, vařit, umývat) nebo například  názvy filmů. Hráč si vytáhne na slepo kartičku a musí předvést pantomimicky zadání. Když spoluhráči uhodnou, zůstává mu kartička. Hráč který má nejvíc kartiček vyhrává. Je samozřejmě třeba mít pro děti nějké výhry. Například bonbónky, či ovoce.

 

 

Tohle není tužka

Vezmete tužku, ukážete ji spoluhráčům a řeknete: "Tohle není tužka, tohle je ..." a naznačíte, co by to mělo být. Pantomimicky samozřejmě. Spoluhráči vám mohou klást otázky, ale vy na ně můžete odpovídat jen ANO/NE. Pohybem naznačovat činnost, která vede k identifikování myšleného předmětu, samozřejmě můžete. Kdo první uhádne, ten získává tužku a opět se slovy: "Tohle není tužka, to je ..." začne další kolo, tentokrát už ale hádání předmětu, který si vymyslí sám.

 

 

Jaký bys byl, kdybys byl

Tato hra je určena pro větší skupinu hráčů, kteří se mezi sebou znají. Jeden hráč jde za dveře. Ostatní se dohodnout na jiném hráči z přítomných a pak zavolají hráče, co byl za dveřmi dovnitř. Příchozí hráč má za úkol uhodnout, který z jeho spoluhráčů je onen zvolený. Dopátrává se toho pomocí otázky: "Jaký bys byl, kdbys byl ..." a pak říká nějaké povolání nebo postavení či situaci. Spoluhráči mu odpovídají tak, aby co nejlépe vyjádřili povahové rysy a zvláštnosti zvoleného hráče. Například na otázku: Jaký bys byl, kdybys byl hasič? Odpoví tázaný: "Nebyl bych hasič". Znamená to, že o vyvoleném je známo, že se bojí ohně a tudíž asi těžko by mohl být hasičem. Když na tutéž otázku odpoví spoluhráč: "Kdybych byl hasičem, tak bych zakládal požáry a byl bych u nich pak první," Znamená to, že hledaný člověk má povahový rys, že musí být u všeho první.  Hra je pro starší děti a pro dospělé a je vynikající v tom, že se člověk o sobě často dozví věci, které by ani nečekal - tedy jak  ho vidí jeho známí a přátelé.

 

 

Hádej kdo jsem

Jeden hráč si vymyslí dobře známou osobnost. Zpravidla by se mělo jednat o historickou významnou postavu, politika, herce, či pophvězdu. Hra začíná tím, že předstoupí před spoluhráče a řekne: "Hádej kdo jsem" Spoluhráči mu postupně kladou otázky a snaží se dopátrat, kým pro tuto chvíli je. Každý spoluhráč má jednu otázku a až se všichni vystřídají, začíná další kolo. Jakmile někdo chce hádat jméno hledané osobnosti, může i mimo pořadí a musí říct: "Vím kdo jsi" Teprve potom oznámí výsledek svého úsudku. Pokud uhodne, dostává bod. Pokud neuhodne, už dál nemůže tuto osobnost hádat. Na místě osobnosti se vystřídají postupně všichni hráči. Vyhrává ten, který získal nejvíce bodů za správně uhodnuté.

 

 

 

Vrah jsi ty! (Zloděj jsi ty)

Spoluhráči sedí kolem stolu a mají skolněné hlavy a pečlivě zavřené oči, které si  zakrývají rukama, či zavazují šátky. Jeden, který je určen jako ponocný, obchází kolem nich a říká: "Snesla se noc, všichni lidé spí, a do města zlo přichází." Obchází kolem stolu a v prním kole se dotkne jednoho hráče. Ten kterého se dotkne - jasně mu poklepe na rameno, nebo udělá křížek na záda, je tím zlem (vrah nebo zloděj). Pak ponocný zavolá: "Je ráno!" A spoluhráči se "vzbudi". Vědí, že jeden z nich je vrah, ale kromě vraha a ponocného nikdo netuší kdo. Ale mají za úkol ho najít mezi sebou. Navzájem se mohou obviňovat a hádat, kdo z nich to je. Ale nakonec musí hlasováním ze svého středu jednoho spoluhráče označit. Pokud se jim podaří toho správného najít,  ponocný řekne: "Vrah jsi ty" a hra končí. Pokud se spoluhráči netrefí a odsoudí nevinného, ten se už dál hry neúčastní a odchází od stolu. Nesmí samozřejmě nijak zasahovat a napovídat. Ostní spoluhráči opět usnou (zakryjí, zavážou si oči). Ponocný začne odříkávat: "Snesla se noc, lidé spí a městem vrah obchází.."  a chodí kolem stolu. Jediný vrah může zvednout hlavu, otevřít oči a ukáže ponocnému na svou spící oběť. Pak opět vrah hlavu skloní a zavře oči. Ponocný při svém obcházení stolu a odříkávání textu (pořád dokola, aby dělal hluk) se dotkne vrahem vybrané oběti a ten člověk musí odejít od stolu. Pak spoluhráče probudí slovy: "Je ráno". A hra pokračuje dál. Lidé u stolu mezi sebou opět hledají vraha. Vyhrává ten vrah, který zabije nejvíc obětí, než na něj spoluhráči přijdou. Po odhalení se vrah stává ponocným a hra se opakuje.

 

 

 Tak si hrajte a nezlobte!

 

ANKETA: Hrajete si rádi?


Celkem: 30 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2008
 • Neregistrovaný 11.07.08, 18:47

  Rozbalit 1. A ja jsem si myslela...

 • Neregistrovaný

  ze tyhle hry znam vsechny. "Jaký bys byl, kdybys byl" jsem neznala. Diky!

 • Neregistrovaný 11.07.08, 18:47

  Rozbalit 2. A ja jsem si myslela...

 • Neregistrovaný

  ze tyhle hry znam vsechny. "Jaký bys byl, kdybys byl" jsem neznala. Diky!

 • Andula N. 16.08.12, 13:28

  Rozbalit 3. Hry jsou super

 • Andula N.

  Hry na doma jsou super, vždycky po nich sáhnu, když je nouze, po těch slovních často i v autě - děti nesnášejí cestování, nudí se už po dvou kilometrech. Jinak když je hezky, tak je vypustím na zahradu, koupili jsme nové hřiště od Junglegym (http://www.junglegym.cz/), a to pak relaxuju já, zabaví se tam klidně celé odpoledne :)

 • Elen 17.03.19, 13:27

  Rozbalit 4. Hračky

 • Elen

  Kdo si hraje nezlobí. To platí i u nás. Dcera je ještě na takové hry malá. U nás teď hodně boduje pískoviště https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/paradiso-piskoviste-krab-s-vikem-y7y3 . Dcera si v něm hrozně ráda hraje. Je super, že už začíná být teplo a můžeme být hodně venku a hrát si tam.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
756178

RSS:
Toplist
aaaaaa