Karl Lagerfeld a jeho nejasné narozeniny

- Karl Lagerfeld a jeho nejasné narozeniny
Rubrika:  Ze společnosti

Karl Lagerfeld a jeho nejasné narozeniny

10.09.08, 09:29, autor: Plavovláska
Jedna z největších postav světové módy, módní návrhář, jehož jméno je spojováno s úžasným návratem značky Chanel po smrti madam Coco na scénu Karl Lagerfeld, má možná dnes 75 let. Možná taky jen 70. V každém případě má dnes narozeniny.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Podle rodného listu Karla Lagerfelda je mu dnes 75. Podle něj samotného je však o pět let mladší. Prý kvůli chybě na matrice. Jeho kolegové ale tato jeho prohlášení připisují neskutečnému extcetrismu, který je Lagerfeldovi vlastní.

 

Jeho postava s bílými vlasy, neodmyslitelnými brýlemi a čeným oblekem, udělala do knihy života světové módy nezpomenutelný černobílý otisk především díky značce Chanel, se kterou bude už asi navždy spojován. Neměcký Císař, jak je Lagerfeld také nazýván, vrátil se svou "haute couture" Chanel do role dirigenta velkého módního orchestru.

 

Lagerfeld je znám tím, že své modely, od první chvíle jejich vzniku, provází na každém kroku. Od dílen, přes tisk a novináře a až po modelky a mola. Je perfekcionista a překvapuje nejen svými modely, ale i svým životem. Dokázal například velmi razantně změnit svou image, když před časem zhubnul 42 kg. Poté o hubnutí napsal i knížku. Zdůrazňujě, že se nejedná o žádný  zázrak,  jen o přísnou disciplínu.

 

Když se prý jednou díval na fotografie, kde měl svých 102 kilogramů, tak si pomyslel: "Matka by zešílela, kdyby mě viděla. Podle ní byla hanba mít velikost větší než 38." Od té doby se údajně pyšní velikostí XS.

 

Ať už je Karlu Lagerfeldovi 75 či o pět míň, i my mu přejeme k jeho narozeninám hodně štěstí a ať mu jeho elán a excentrismus vydrží.

 

 

 

 

 

 

Přečtěte si také:

Seznamte se: Chanel

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
299208

RSS:
Toplist
aaaaaa