Juraj Jakubisko: 200 roků samoty

- Juraj Jakubisko: 200 roků samoty
Rubrika:  Kulturní

Juraj Jakubisko: 200 roků samoty

29.07.08, 13:56, autor: Plavovláska
Juraj Jakubisko představil v Uherském Hradišti široké veřejnosti svůj nový filmový záměr. Hodlá natočit dvou až tří dílnou slovanskou epopej z 10. století období Velkomoravské říše.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Podle Jakubiska: "Jde o magický příběh, který mě nebude svazovat tak, jako mě svazovala kauza Bathory." O svém budoucím projektu hovořil v rámci Letního filmového festivalu v Uherském Hradišti, jehož byl letošní hvězdou.

 

Má se jednat o silný příběh o našich předcích, o jejich nezkrotné síle, radosti ze života, kteří milovali své bohy, protože jim dávali svobodu a přirozenou bujarost. Až do chvíle než na Moravu přišlo křesťanství. Tehdy se dobrovolně vzdají svých bohů a jdou pod kuratelu nařízení, příkazů a přikázání, které je činí naprosto nesvobodnými.

 

"Zase se aspoň posunu dopředu a už teď si připadám o několik století mladší, než když jsem točil Bathory," řekl s úsměvem sedmdesátiletý režisér.

 

Epopej by měla nést název 200 roků samoty.

 

Nezbývá než držet Juraji Jakubiskovi palce a těšit se. Mezitím můžete ještě navštívit, tedy pokud jste to už neudělali, jaho poslední film Bathory, který láme divácké rekordy jak u nás tak na Slovensku.

 

 

ANKETA: Zajímá vás dějinné období Velké Moravy?


Celkem: 6 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: ČTK
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
828428

RSS:
Toplist
aaaaaa