Jen se tak decentně natónovat II

- Jen se tak decentně natónovat II
Rubrika:  Krásná

Jen se tak decentně natónovat II

03.06.08, 00:00, autor: Rozkošná
Minule jsme si řekly, jak se na léto a tedy na odhalení těla, připravit v soláriu. Dnes si povíme, jak se natónovat pomocí samoopalovacích krémů.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Druhou velmi oblíbenou alternativou je používání samoopalovacích přípravků. Dle mnoha zdrojů je tento způsob tónování kůže šetrnější než solária. Ovšem slabý zápach na kůži vás nemine ani tentokrát. Zvolte pokud možno kvalitní samoopalovací přípravek. Zde se nevyplatí šetřit. Dá se říci, že od 150 Kč nahoru už pořídíte relativně dobře.

 

Na tvář a dekolt zvolte o třídu lepší výrobek než na tělo. Dobré bývají spreje, jejichž aplikace je snadná a tekutinu lépe rozetřete. Po krocích by měla vypadat aplikace samoopalovacího prostředku následovně, přičemž stále mějte v paměti pravidlo jedna z minulého dílu.


- Očista těla, nejlépe sprchování


- Peeling celého těla i tváře, který zjemní povrch kůže a umožní tak lepší rozetření samoopalovacího přípravku.


- Aplikace tělového mléka nebo krému. Opět tak zjemníte pokožku a samoopalovací mléko se bude snadněji roztírat.


- Aplikace samoopalovacího přípravku. Zde se skrývá největší kámen úrazu. Chce to opravdu velice pečlivé roztírání, raději si vyhraďte dostatek času a nezapomeňte na žádnou část těla. Dejte pozor, aby na končetinách nevznikaly nevzhledné čáry. Problematický bývá také přechod mezi vlasy a obličejem. Pečlivě postupujte u kotníků, víceméně u všech menších kloubů, vnitřní strany rukou a nohou. Také pokud používáte dva druhy samoopalovacích přípravků, je nutné mezi nimi vytvořit plynulý přechod.


- Po roztírání si umyjte ruce mýdlem (zejména meziprstní prostory, kde rády zůstávají zbytky samoopalovacích krémů).


- Zůstaňte chvíli nahá, než se většina přípravku vsákne do pokožky. Ideální by byla cca hodina, což ale pravděpodobně nebude z praktických důvodů možné. Počítejte s tím, že na oblečení i pak mohou zůstat oranžové stopy.


- Umyjte se až druhý den. Chvíli to holt s tím „zápachem“ budete muset vydržet.


- Pokud vám přes veškerou pečlivost zůstaly na těle fleky nebo ostré přechody mezi odstíny, nevěšte hlavu. Nejste první ani poslední, komu se to přihodilo. Ostatně dá se to malinko poopravit druhý den a to tak, že na světlejší část pokožky nanesete ještě jednou malou vrstvu samoopalovacího přípravku. Ale opatrně, milé dámy, ať se vám barevný přechod pouze nepřesune o pár centimetrů dál.


- Aplikaci samoopalovacího přípravku můžete zopakovat hned druhý den. Stejně jako u solária, by vám měly tři opakování stačit, pokud jste tedy zvolila kvalitní výrobek.


- Pokud se vám nechce podstupovat celá procedura, ale ráda byste trochu prokoukla do sychravého počasí, použijte samoopalovací sprej pouze na obličej a dekolt. Před spaním naneste a ráno budete vypadat bezvadně svěže, přestože jste toho příliš nenaspala. Je to rychlovka a výsledek obstojný. Dvě aplikace vám tentokrát postačí.


Rychlé natónování pleti neslibují pouze solária a samoopalovací krémy. Využít můžete i jiných nabídek kosmetických salónů. Jedná se většinou o jednorázové nástřiky celého těla, jejichž složení je buď na přírodní nebo chemické bázi. (Neviděly jste ten díl seriálu Přátelé, kdy Ross využil právě této služby salónu krásy?) Nástřik je intenzivní, není třeba ho opakovat, ale vydrží velmi krátce – přibližně po dvou dnech se smyje.


Na závěr ještě Zlaté pravidlo: vaše krása je zejména to, co z vás vyzařuje, jakési fluidum či co … a toto je mnohem výraznější, než snědá pokožka.

 
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1075710

RSS:
Toplist
aaaaaa