Jarní příprava zahrady. 4 chyby, kterých se vyvarujte

- Jarní příprava zahrady. 4 chyby, kterých se vyvarujte
Rubrika:  Praktická

Jarní příprava zahrady. 4 chyby, kterých se vyvarujte

14.03.19, 08:24, autor: LadyAnn
Zeleň v zahradách se začíná opět probouzet k životu a se stále sílícími slunečními paprsky se probouzejí také zahrádkáři. Poslední ranní mrazíky končí podle pranostik na začátku května se třemi zmrzlými muži a poté už začíná plná sezóna. Jak na ni zahradu nejlépe připravit a jakých chyb se vyvarovat?

Čtenost -   Diskuze: (3
 
„Udušená" půda
Pokud plánujete oživit a osázet zahrádku, nezapomeňte půdu pořádně prokypřit a zrýt. Tím se do půdy dostane vzduch a zároveň se snadněji promísí s kompostem nebo hnojivy. „U menších ploch můžete zvolit ruční kultivátory nebo klasické rýče. Na větší plochy pak doporučuji elektrické nebo lépe benzínové kultivátory, se kterými nebude taková dřina a práce půjde lépe od ruky,“ doporučuje Petr Tichý.


Unáhlená výsadba
Nezačínejte sázet dříve, než prokypříte a prohnojíte půdu. Začněte ideálně s výsadbou sazeniček zeleniny a okrasných květin. Na úplném počátku jara se doporučuje také výsadba dřevin. Nikdy ale nesázejte do promrzlé, nepřipravené půdy. Takové sázení by bylo nejen velmi náročné, ale s největší pravděpodobností úplně zbytečné, protože by sazenice v takové půdě neprospívaly, či dokonce uhynuly.


První sečení trávy nadoraz
Vaši pozornost si na jaře zaslouží také trávník. Určitě se hned po zimě nepouštějte do jeho nejkratšího sestřihu. První jarní sekání by mělo být důkladné, avšak šetrné. Trávník by měl mít začátkem jara délku alespoň 3 cm. „Pokud jste váš trávník dostatečně zkrátili již na podzim, je to v pořádku. Pokud ne, pak jej posekejte zhruba na tuto délku hned s příchodem jara. Výhodou je, že na moderních sekačkách si můžete délku trávníku pohodlně a snadno nastavit,“ radí Petr Tichý, specialista technické podpory Hecht.


Zahradní nábytek bez rozmyslu
Poslední rada se týká vybavení zahrady. Zbrklý nákup zahradního nábytku totiž může znamenat jednosezónní kup. Protože i sebelepší dřevěný nábytek, který bude vystaven nevhodným podmínkám, nemusí více sezón vydržet. „Problémy mohou vznikat ve chvíli, kdy nábytek stojí přímo na trávě, v přemokřené půdě nebo je vystaven celosezónnímu UV záření. V takovém případě je vhodné zvolit nábytek z odolných materiálů, jako je například plast. Dřevěný nábytek doporučuji umístit ideálně na suchý a zpevněný povrch,“ říká Petr Tichý.


Petr Tichý, specialista společnosti Hecht.
 
Zdroj: TZ Hecht
 • Petra 31.05.19, 17:42

  Rozbalit 1. zahrada

 • Petra

  Jsem moc ráda, že už je venku konečně teplo a můžu na zahradě trávit víc času. Už ji mám na léto připravenou. Jediná věc, kterou je ještě potřeba zařídit je to, že bychom tam letos s mužem rádi dětem udělali takové menší hřiště. Už jsme jim tam vybrali takovou pěknou houpačku z https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-na-zahradu/houpacky a rádi bychom jim tam udělali i nějaké pískoviště ať mají kde hrát. :)

 • Petra 12.07.19, 18:13

  Rozbalit 2. bazén

 • Petra

  Jo, tak to u nás jarní příprava zahrady zahrnuje ještě odzimování bazénu. Bazén jsme si na zahradu pořídili někdy před dvěma lety... Můžu jedině doporučit. Neznám nic lepšího, než si v tom letním vedru hezky lehnout na lehátko do bazénu a relaxovat. :) Pokud byste náhodou nad bazénem taky uvažovali, tak doporučuji mrknout sem: https://www.albixon.cz/bazeny/

 • Felicita 30.09.19, 06:51

  Rozbalit 3.

 • Felicita

  S tím zahradním nábytkem musím naprosto souhlasit. My se zrovna letos rozhodli investovat do nové zahradní sestavy a vybírali jsme ji tak, aby nám vydržela co nejdéle. Nakonec jsme vybrali nábytek z teaku, který měli tady: https://www.zahradni-dreveny-nabytek.cz/Zahradni-sestavy-c18_0_1.htm Podle toho, co jsem četla je teakový nábytek co se výdrže týče nejlepší.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
724815

RSS:
Toplist
aaaaaa