Jana, 62 let: I ve svém věku jsem zhubla neuvěřitelných 50 kg!

- Jana, 62 let: I ve svém věku jsem zhubla neuvěřitelných 50 kg!
Rubrika:  Zdravá

Jana, 62 let: I ve svém věku jsem zhubla neuvěřitelných 50 kg!

22.07.20, 00:00, autor: Černovláska
S hubnutím jsem začala, když jsem měla 117 kg. Jedno ráno jsem se podívala do zrcadla a řekla si DOST, TAKHLE UŽ VYPADAT NECHCI. Na mém rozhodnutí mělo podíl i mé zdraví. Denně jsem brala osm prášků, které mi měly pomáhat ke zdravotnímu zlepšení, rychle jsem se zadýchávala, což mi nedělalo dobře. Navíc jsem měla problémy i s tlakem, které nešly nijak upravit. A v neposlední řadě se mi už nelíbily velikosti oblečení, které jsem nakupovala. Prvotním podnětem ke změně bylo však mé zdraví.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

K programu Cambridge Weight Plan jsem se dostala díky tomu, že má pedikérka sídlila ve stejné budově jako Iveta Skalická, na kterou jsem se obrátila a která se pak stala mou poradkyní přes jídlo. Už od začátku se se mnou nepárala, což bylo super, protože to my „tlustí“ potřebujeme jako sůl.


Začátky pro mě nebyly snadné, protože jsem hubla sama. Neměla jsem žádného parťáka, který by se mnou sdílel mé trápení, protože několikrát jsem pomýšlela na to, že skončím, ale touha po zdravém těle mi to nedovolila. Dcery mám už velké, bydlím sama, tudíž jsem nemusela řešit nějaké strasti ohledně toho, jak se bude stravovat zbytek domácnosti. Na jednu stránku nebylo těžké vyvarovat se nezdravých jídel, i když rodinné oslavy pro mě byly něco nepopsatelného. Na narozeninách si připíjet jen vodou a jíst jen to, co program povoluje, bylo někdy dost těžké. Ale pokroky, které jsem pozorovala už po dvou týdnech, kdy mi klesala váha a zdraví se zlepšovalo, mi za to stály.


Hubnutí se však stalo snazší, když se ke mně přidala má nejstarší dcera. Najednou jsme na to byly dvě a lépe se nám dieta dodržovala, když jsme své pocity mohly jedna s druhou navzájem sdílet. Pomáhaly jsme si, jak nejvíc to šlo, protože obě jsme měly nějaký cíl, za kterým jsme šly a kterého jsme chtěly dosáhnout. Osobně jako matka jsem ráda, že se dcera připojila k této dietě, protože jsem se jí k jakékoli dietě snažila přimět už dříve, ale až po tom, co si to srovnala v hlavě a viděla pokroky u mě, se rozhodla do toho jít taky.


Zvláštní na tom všem je, že jsem nečekala, že v mých 60 letech by šlo zhubnout až na 67 kg. Ohromující bylo i to, že z osmi prášků jsem nakonec brala již pouze jeden, a to na štítnou žlázu. Na fotky, které mě zachytily před hubnutím, je už hanba se podívat.

 

Před

 

Potom

 Komentář Lukáše Vrány, výživového poradce

Hubnout se dá v každém věku. Když se podívám na mého nejmladšího a nejstaršího klienta, kteří se rozhodli pro redukci, je mezi nimi rozdíl několik desetiletí. Můžete namítnout, že vyšším věku je to obtížnější a možná budete mít pravdu – pokles svalové hmoty, zdravotní komplikace a méně pohybové aktivity provází řadu klientů vyššího věku. Začít se dá ale kdykoliv. Rychlost redukce třeba nebude taková, jako když vám bylo 20 let, přesto, pokud vytrváte, dosáhnete svého cíle.

 
Zdroj: TZ
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
974495

RSS:
Toplist
aaaaaa