Jak zvládat onemocnění horních cest dýchacích u nejmenších?

- Jak zvládat onemocnění horních cest dýchacích u nejmenších?
Rubrika:  Zdravá

Jak zvládat onemocnění horních cest dýchacích u nejmenších?

15.11.16, 00:00, autor: Černovláska
Malé děti onemocní dle statistik až 12 x ročně. Diagnóza zní akutní zánět horních cest dýchacích nebo akutní bronchitida.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Jsou to zánětlivá onemocnění, která jsou sezónní a velmi snadno přenosná. Jsou totiž až z 90 % způsobena viry. Jejich nejčastějšími původci jsou viry influenzy, parainfluenzy, skupina rhinovirů ale také například Herpes simplex a další.

 

Diagnóza zpravidla nečiní potíže, nemoc se vyvíjí rychle a má typické příznaky.  Kašel, škrábání v krku, teploty, rýma, ucpaný nos, bolesti svalů, bolesti v hrudní oblasti…Toto všechno dospělého pacienta pouze obtěžuje, ale pro malé děti jsou to závažné problémy a u nejmenších je ohrožena i výživa. Děti jsou díky celkovému diskomfortu neklidné a často pláčou. Nemohou se ani pořádně najíst a nemohou ani klidně spát, dvě základní potřeby jsou narušeny!  Zvládnout nemoc je tak náročné nejen pro naše nejmenší, ale také pro maminky.

Léčba akutní bronchitidy a zánětů horních cest dýchacích je zpravidla symptomatická -  to znamená, že je zaměřená na zmírnění nepříjemných průvodních příznaků. Jak již bylo řečeno, z 90 % je způsobena viry a ty neúčinkují antibiotika. Lékař tedy v mnoha případech neordinuje ihned ATB a to je v pořádku.  Je zbytečné malé děti zatěžovat antibiotickou léčbou, když není nutná. Jak si tedy s nemocí poradit?

 

Na zmírnění symptomů viróz existuje celá řada léků, a to jak syntetických, tak přírodních. Přírodní léky se nazývají fytofarmaka  - jsou  rostlinného původu a často jsou velice šetrné právě pro malé pacienty. To že jsou získávány z léčivých rostlin, jim nikterak neubírá na účinnosti. Vždyť celá moderní farmakologie staví na zkušenostech a znalostech účinných látek z přírodních zdrojů.

Ve skupině fytofarmak najdete nejen léky na rýmu, na kašel a ucpané dutiny, ale i takové, které pomohou vašemu malému pacientovi lépe zvládnout virové onemocnění dýchacích cest.

 

Pokud se zeptáte svého lékaře nebo lékárníka, jistě vám rádi poradí tu nejšetrnější ale také účinnou variantu.

 
Zdroj: TZ
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
485959

RSS:
Toplist
aaaaaa