Jak správně nosit zlaté šperky? S grácií a vkusně

- Jak správně nosit zlaté šperky? S grácií a vkusně
Rubrika:  Krásná

Jak správně nosit zlaté šperky? S grácií a vkusně

07.08.19, 00:00, autor: Michaelle
Zlatá byla, je a bude top mezi drahými kovy. Jak ale tento přírodní skvost nosit,abyste nepůsobila jako od kolotočů a naopak dokonale podtrhla svůj osobitý outfit?

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Rady, jak elegantně nosit zlaté šperky přináší Jana Zbořilová z internetového obchodu Sperky.cz.Zásada číslo jedna při nošení zlatých šperků je umění správně kombinace. Pokud chcete zachovat harmonii zlatých šperků a oblečení volte také správné barvy. Ke zlatým šperkům se nejlépe hodí černá, hnědá, oranžová, burgundská či růžová, celkově pak vynikají a ladí především s pastelovými barvami. Obecně pak platí, že často jeden zlatý šperk působí dostatečně elegantně, naopak překombinováním zlaté šperky ztrácí kouzlo a působí chaoticky.

 

Ozdobte zápěstí

Pokud ráda nosíte ležérnější styl, typu blůza či košile s džíny, pak zlatý širší náramek dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc a eleganci, zejména zvolíte-li halenku s kratšími či vykasanými rukávy. „Pokud zvolíte šaty, které již samy o sobě budí pozornost, například asymetrickým tvarem, pak je doplňte velmi decentním, klasickým úzkým náramkem,“ radí Jana Zbořilová . Co se týká zlatých náramků na obou rukách, zde buďte při výběru velmi opatrné, aby výsledný dojem nepůsobil přeplácaně.

 Dekolt středem pozornosti


Při volbě vhodného náhrdelníku hraje významnou roli typ výstřihu. Delší náhrdelníky s přívěsky se hodí k hlubokým výstřihům případně k výstřihům do písmene V nebo se stojáčkem. Naopak náhrdelníky, které obepínají krk, se dobře hodí k šatům s úzkými ramínky či bez ramínek a k pouzdrovým šatům.

 

Zlaté uši

Náušnice jsou pomyslnou třešničkou celého outfitu. „Rozlišujeme v zásadě tři druhy náušnic, kterými jsou kruhy, visací náušnice a pecičky. Zlaté kruhy, zejména pokud jsou větších rozměrů, skvěle doladí neformální oblečení. To samé platí také pro pecičky. Naopak menší kruhy v luxusním provedení osázené drahými kameny či visací náušnice se pak hodí pro významnější a okázalejší situace, jako jsou například večírky, plesy a podobně. Je dobré pamatovat, že ke zdobnějším a výraznějším zlatým náušnicím patří umírněnost materiálů oblečení, které by měly být nejlépe hladké, úzké a především bez vzorů,“ uzavírá odbornice Jana.

 
Zdroj: TZ, Archív 2014
 • zuzka 24.05.16, 15:12

  Rozbalit 1.

 • zuzka

  Já razím heslo, že méně je více, takže moc šperků nenosím a když už, tak jednoduché a ne moc nápadné šperky. Sázím na kvalitu a nosím šperky z bílého zlata, to žluté mi totiž nesluší. Takže nosím kvalitní hodinky prim, jednoduchý zasnábní s snubní prstýnek (oba z bílého zlata od rýdla) a náušnice mám jenom pecičky z bílého zlata. Mám několik řetízků, které nosím podle nálady a to je všechno. Šperky mám ráda, ale nemusím být jimi ověšená od hlavy až k patě :)

 • milena 13.01.17, 11:06

  Rozbalit 2.

 • milena

  Já teda žluté zlato miluju a nikdy jsem třeba nepřišla na chuť stříbru nebo zlatu bílému. Podle mě to není ono. Takže i zásnubní prsten musel být ze žlutého zlata :) http://www.prsteny.cz/zasnubni-prsten-model-love-014-3. Přítel o mě říká, že jsem jak straka. Jakmile vidím něco lesklého a zlatého, tak zbystřím. Mám doma spoustu náušnic - ještě třeba i ty, které jsem dostala ke křtu, zlaté s kytičkama, které byli vyložené rubíny, náramky, řetízky. Jen prstýnky tolik nenosím. stačí mi zásnubní prsten a k tomu pak přidám snubní. Ale zase zlato je dražší než stříbro, takže se musím koukat na cenu a snažím se vybírat nadčasovější kousky, které můžu nosit pořád.

 • Julie 17.01.18, 18:55

  Rozbalit 3. Zlato, ale...

 • Julie

  Podle mě žluté zlato sluší malokomu, obvzvlášť u hodinek si všímám, že se jedná často jakýsi druh žlutého kovu, který hraničí s nevkusem. Zkrátka když zlato, tak snad raději opravdu zlato. Já nosím, přiznám se že především kvůli hodinkám, které nechci a nebudu mít nikdy zlaté, všechny šperky ze zlata bílého. Začínala jsem stříbrem, ale co jsem dostala zásnubní prsten od Rýdla, začala jsem ho, ikdyž pozvolna, nahrazovat zlatem. Kvalita je oprvadu někde jinde, hlavně lesk a odolnost.

 • Anička 21.03.19, 07:04

  Rozbalit 4. Šperky

 • Anička

  Mně se zlato nikdy nelíbilo. Celkově i stříbrné šperky mi přijdou takové bez nápadu a obyčejné. Hlavně je nosí každý. Já si daleko radši koupím korálkové náramky https://www.midorini.cz/koralkove-naramky/ , které jsou hezky barevné, takže nejsou tak nudné.

 • Vlaďka 25.02.20, 01:15

  Rozbalit 5.

 • Vlaďka

  Abych pravdu řekla, tak mně se zlaté šperky nikdy moc nelíbily. Mám raději stříbro. Zlato mě ale v poslední době zajímá z trochu jiného důvodu. Velmi ráda bych do něj totiž investovala nějaké peníze. Podle všeho je nejvyšší čas, protože na https://www.investice.cz/ nedávno psali, že se očekává, že cena zlata teď bude stoupat.

 • Týna 25.04.20, 08:07

  Rozbalit 6. Zlaté prsteny

 • Týna

  Já bych nikdy nevěřila, že budu nosit zlatý prstýnek, protože se mi vždy líbilo více stříbro. Máme ale zlaté snubní prsteny, protože manžel trval na zlatu. Udělali jsme kompromis a vybrali jsme si snubní prsten z bílého zlata z https://www.sperky-prsteny.cz/ a jsme tak spokojení oba dva.

 • Ivanka 11.06.20, 23:30

  Rozbalit 7.

 • Ivanka

  Jsou tedy moc nádherné, ale jak tady spoustu kolegyň píše, ani pro mne nejsou. Jsou dle mého příliš všední. Já mám ráda ty, které na sobě moc lidí nemá a proto si třeba vybírám http://antikart.czinternetových obchodů a jsem s nimi zatím moc spokojená. Mají opravdu suprové ceny a výběr taky. U nich vím, že tento kousek někdo jen tak mít nebude...

 • Terka 12.06.20, 18:03

  Rozbalit 8.

 • Terka

  Pár zlatých šperků doma také mám, ale musím se přiznat, že zlato až tak v oblibě nemám. Na co ale teď nedám dopustit je tento prstýnek: https://yesmoda.cz/prsteny/203-danfil-krasny-prsten-s-diamantem-df1776b-57-mm.html Dostala jsem ho k narozeninám od svého muže a úplně mi tím vyrazil dech. Něco takového jsem vážně nečekala.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1070128

RSS:
Toplist
aaaaaa