Jak správně nakupovat obuv

- Jak správně nakupovat obuv
Rubrika:  Praktická

Jak správně nakupovat obuv

24.09.20, 00:00, autor: LadyAnn
Milujete nákupy bot? Při jejich pořizování byste se neměli řídit pouze designem, ale také účelností, tvarem a správnou velikostí. V botách trávíte celý den a mělo by se vám v nich proto chodit příjemně. Při nákupu nových bot se mnozí dopouští řady chyb, za které pak zaplatí minimálně nepříjemnými bolestmi nohou. Poradíme vám jak vybrat tu správnou obuv pro vás a pro vaše děti.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Zahýbej tím palcem

Boty si v prvé řadě pořádně vyzkoušejte, nikoli vsedě, ale ve stoje. V opačném případě skončí vaše testování s nepřesnými výsledky. Váha chodila i jeho rozměr se musí v obuvi projevit naplno. I když na nákup máte málo času, vždy si vyzkoušejte obě boty, protože mnoho lidí má rozdílná chodidla.„Zahýbej tím palcem,“ věta, kterou v dětství slyšelo během nákupu bot mnoho z nás a měli byste se jí dobře řídit. Vyberte si obuv, která je o půl centimetru větší, než je vaše velikost – právě tak, abyste mohli pohodlně zahýbat palcem. Zabráníte tím možné nepříjemné deformaci prstů. Boty si kupujte v odpoledních hodinách, kdy jsou nohy po celém dni trošku oteklejší. Boty pak budou lépe sedět. „Dbejte také na to, aby pata doléhala přesně na konec boty a nohy se nevyzouvaly. V obchodě se v nich několikrát dlouze projděte, ať máte jistotu, že opravdu sedí. Při zkoušení mějte na sobě ponožky nebo punčocháče podobné těm, které pak v botách chcete nosit,“ říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC.Komfort si také zajistíte vhodnými vložkami do bot, které pomáhají redukovat pocení, ale působí i preventivně při potížích s plochými nohami. „Na trhu je velká nabídka vložek od antibakteriálních, gelových až po speciální vložky do dámských lodiček. V létě jsou praktické i gelové polštářky do žabek. Noha v nich neklouže a zabraňuje se oděrkám z meziprstového pásku,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

 

 

Kvalitní obuv pro děti je základ

Velkou péči byste měli věnovat nákupu dětské obuvi. Nohy dětí jsou velmi citlivé a lehce poškoditelné v důsledku nošení nesprávných bot. Rozhodně na děti při nákupu nedejte, když vám řeknou, že boty dobře sedí, a zkontrolujte si to osobně, protože dětské nohy mají sníženou citlivost vůči bolesti. „Jejich obuv by měla být o 15 mm větší než je noha. Důležité je kupovat boty s dostatečně širokou špičkou. Úzké boty mohou nohy deformovat,“ říká Monika Janotová z módní značky GATE.Dětské nohy mají také tendence se hodně potit. Vybavte jejich boty kvalitní antibakteriální vložkou. Pro děti jsou ideální boty z prodyšných přírodních materiálů, textilu nebo z usně. Potřebují měkké boty, které se dobře přizpůsobí anatomii nohy, aby nedošlo k pozdější deformaci. Dětská bota také vyžaduje dostatečně vysoký opatek, aby nohu dobře fixoval. U výběru dětských bot se nikdy neřiďte heslem „To se časem rozšlápne“. Vaše ratolesti by také neměly po sobě dědit obuv. Bota je vždy vytvarovaná podle svého prvního majitele a dalším “nositelům“ může poškodit přirozený tvar chodidla.

 
Zdroj: TZ CCC, GATE Archív 2014
  • Jana 29.08.19, 00:24

    Rozbalit 1. Boty

  • Jana

    Dobré rady. Já osobně třeba v poslední době už boty nakupuji většinou jen přes internet. Je sice pravda, že takto si je člověk nemá možnost vyzkoušet, ale na druhou stranu se mi ještě ani jednou nestalo, že bych si koupila špatnou velikost nebo že by mi boty neseděly. Nakupování bot přes internet má i ještě jednu výhodu v tom, že při nákupu může člověk využít slevové kupony z https://slevovykupon.net/ díky čemuž se dá nějaká ta koruna ušetřit.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
883295

RSS:
Toplist
aaaaaa