Jak se bránit proti kapsářům

- Jak se bránit proti kapsářům
Rubrika:  Praktická

Jak se bránit proti kapsářům

20.06.18, 00:00, autor: Plavovláska
Rovnou si řekněme, že úplně vyloučit možnost našeho okradení nelze. Ale lze ji znepravděpodobnit. Prostě tak, že kapsářům práci natolik ztížíme, že než by se snažili okrást nás, půjdou jinam, kde budou mít lehčí "práci".

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Kapsáři často fungují jako secvičený, velmi dobře sehraný gang, kdy každý má svůj úkol a ví naprosto dobře co má a kdy má udělat. Spousta takových kapsářských gangů funguje na principu, kdy jeden má za úkol upoutat pozornost vybrané osoby, nebo osob, další okrádá a okamžitě předává ukradené věci dalšímu, který je odnáší pryč, jelikož pravidlo je takové, že i když kapsáři chytíte, tak se mu jeho trestná činnost těžko dokazuje bez důkazu, což je právě ukradené věc, kterou už dávno odnesl další člen gangu. Pokud je takový kapsářský gang větší, početnější, pak ostatní členové mají za úkol po akci vytvořit takovou atmosféru, aby hlavní aktéři, členi kapsářského gangu mohli v klidu zmizet. Například se začnou mezi sebou hádat, klidně i na oko prát, nebo někoho z okolí napadnou, prostě vyvolají rozruch, jeden kvůli krádeži jako upoutání pozornosti a druhý pro vytvoření krytí pro ústup ostatních členů gangu. Toto je nejčastější scénář kapsářského gangu.


A jak se proti kapsářům bránit? Na co si dát pozor?


Několik postřehů a pravidel, která pomohou uchránit vaše peníze a cennosti při cestách po obchodních centrech a během používání veřejných hromadných dopravních prostředků.    Snažte se vyvarovat míst
, jako jsou dopravní prostředky, které jsou přeplněné, centra měst, přelidněné supermarkety a obchodní centra, dopravní uzly, všude tam, kde je přeplněno lidmi. Pokud se takovým místům nemůžete vyhnout, tak dodržujte další pravidla.


    Dávejte pozor při nastupování do metra, tramvaje a podobných dopravních zařízení, tam operují kapsáři, je tam tlačenice a oni využijí „nahodilého“ tělesného kontaktu k vašemu okradení, stejné je to při vstupech do obchodů a obchodních míst, nebo výtahů a eskalátorů.


    Nenoste žádné zavazadlo na zádech, nebo volně, tak že ho nemáte pod kontrolou. Lepší je v rizikových místech si batoh vzít do ruky a mít ho pod dohledem, nejlépe na přední části těla.


    Stejně tak peněženka a to se týká zejména mužů, ta nepatří do zadní kapsy od kalhot. Zadní kapsa od kalhot, je nejjednodušší možnost pro kapsáře jak vás o peněženku snadno okrást.


    Nikdy neumisťujte peněženku na horní část obsahu zavazadla, stejně tak do spodní části, tedy na dno, kapsáři na horní části peněženku snadno identifikují podle hmatu, spodní část tašky, dno snadno rozříznou ostrým nožem, řezákem, žiletkou a peněženku vytáhnou, pokud je na dně, je tedy lepší peněženku mít někde uprostřed obsahu zavazadla, nebo si pořídit zavazadlo s několika vnitřními uzavíratelnými místy a do nich dávat peněženku.


    Nikdy nedávejte doklady do peněženky
, tam nepatří, peníze a doklady v jedné peněžence je dvojité zoufalství při krádeži peněženky.


    Mobil mějte vždy pod kontrolou
, nenechávejte ho v nějaké kapsičce vzadu na opasku. Nejlépe je použít kvalitní uzavíratelné pouzdro, umístěné na opasku v předu. Nebo mít mobil v bundě, ale v uzavíratelné kapse.


    Pokud telefonujete, buďte ostražití, často kapsáři využívají nepozornosti telefonujících a okradou je o peněženku. Telefonování odvádí pozornost, to je dokázané, pokud tedy telefonujete, snažte se vnímat dotyky na vašem těle a zavazadlech.


    Mějte přehled o umístění peněženky a cenností
, jakmile se vás někdo dotkne v těchto místech, kde jsou tyto cennosti uloženy, proveďte okamžitě kontrolu.


    Pokud do vás někdo omylem vrazí
, okamžitě proveďte kontrolu zavazadla i cenností v kapsách, může jít o zastírací manévr kapsáře.


    Na ulici a zejména cizím nesdělujte
, kolik máte u sebe v hotovosti a kolik máte a jakých platebních karet. Přívěsky a řetízky mějte pod tričkem, košilí, prostě ne na vrchu oblečení.Závěrem, buďte obezřetní a dávejte si pozor na osobní věci a zavazadla, počítejte s tím, že se k okrádání používají i děti, tak že dávejte pozor i na ně a kapsář není člověk, jako to bylo v minulosti, ušmudlaná starší žena. Může to být pohledná mladá žena, nebo muž a vůbec ne jiné národnosti, nebo etniky.

 
Zdroj: bezpecnostni-agentura.cz, Archív 2014
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
576660

RSS:
Toplist
aaaaaa