Jak odpočívat a vyčistit si hlavu? Zjistěte nejlepší možnosti

- Jak odpočívat a vyčistit si hlavu? Zjistěte nejlepší možnosti
Rubrika:  Aktivní

Jak odpočívat a vyčistit si hlavu? Zjistěte nejlepší možnosti

22.09.16, 18:00, autor: Maggie
Máte už dost neustálého shonu, který je všude kolem vás? Chcete dát sbohem stresu, který zažíváte jak v práci, tak u vás doma? Pokud ano, je velmi důležitý odpočinek. Podívejte se společně s námi na možnosti, které vás rozhodně nezklamou.

Čtenost -   Diskuze: (4
 

Jděte na procházku

Ideální je jít ven a takzvaně si vyčistit hlavu. Stačí se jít každý den projít, nejlépe do přírody. Stačí několik desítek minut denně k tomu, abyste jednoduše zapomněla na jakékoliv starosti všedních dnů a cítila se lépe. A pokud máte ráda také sport, není nic jednoduššího, než zrychlit tempo a jít se klasicky proběhnout. I tato aktivita vám pomůže zapomenout na vše, co vás trápí.Dovolená rozhodně nezklame

Druhá možnost je ideální ve chvíli, kdy chcete nejenom odpočívat, ale kdy chcete od starostí doslova uniknout. V takovém případě je nejlepší vyrazit na zajímavou dovolenou. Možností je více než dost a vzhledem k exotickým destinacím není problémem vyrazit po celý rok – tedy i v zimě. Při výběru však nezapomínejte také na to, s kým tam pojedete. Pokud chcete jet na dovolenou se psem, je určitě lepší volit buď Českou republiku, nebo méně vzdálené destinace, kam se dostanete autem. Může se jednat třeba o:

 •  Slovensko
 •  Chorvatsko
 •  Itálii


Pokud jedete třeba se svým partnerem nebo celou rodinou, rozhodně nezklamou možnosti, kam se řadí Španělsko a Portugalsko, ale také Řecko, nebo velmi lákavé Bulharsko. Takové varianty rozhodně nadchnou i vás.

 

Odpočívat lze i doma

Pokud máte ráda skutečný relax, můžete ho pohodlně zažít i u vád doma. Jak na to? Stačí si jenom vytvořit dokonalé a odpovídající prostředí. Ideální je relaxační hudba, stejně jako zajímavá knížka. Mnoho žen ale může odpočívat třeba i u televize, nebo filmu. Důležité je také takzvaně vypnout a třeba si lehnout do postele, nebo na gauč. Poté už jenom použijte hřejivé deky, kterými se přikryjete a takto můžete trávit čas vždy, kdy se budete cítit na dně. Co je důležité, to je určitě fakt, aby vás nikdo z vaší rodiny, nebo vašeho okolí při vaší relaxaci nijak nerušil.Zkuste i aktivní odpočinek

O co se jedná? O poznávání zajímavých míst. Ta mohou být spojena s historií, s různými bájemi a pověstmi, stejně jako se může jednat i o místa spjatá s přírodou. Například několikahodinová horská túra je jedním z tipů, který bude lákat i vás. Nezapomeňte si pro tento účel vzít dalekohledy pro turisty, díky kterým uvidíte i vzdálenější místa, která vám nabídnou rozhledy z nejvyšších hor. Pamatujte, že i toto lze považovat za druh odpočinku. Po fyzické stránce se sice unavíte, ale po té ,psychické se budete cítit naprosto skvěle. Zkuste to i vy sama!

 

Wellness je stále hitem

Posledním naším tipem je pobyt ve wellness centrech. Řada procedur, které mají blahodárný vliv jak na lidské tělo, tak i na vaši psychiku může být také jednou z celkem lákavých cest, jak zapomenout na starosti všedního dne. A pokud potřebujete odpočívat dlouho, zkuste takzvané wellness víkendy v zajímavých lokalitách.

 
Zdroj: PR
 • PavellZom 06.04.17, 14:10

  Rozbalit 1.

 • PavellZom

  Za mě určitě výlet do přírody:)

 • Hana 16.11.18, 18:28

  Rozbalit 2. Svíčka

 • Hana

  Já si hezky psychicky odpočinu, když si doma večer zapálím svíčku. Uklidňuje mě, jak svíčka hezky hoří. Mám doma vonné svíčky https://poznani-knihy.cz/svicky/ , které navíc byt krásně provoní.

 • danička 17.04.19, 23:44

  Rozbalit 3. virivka

 • danička

  Za mě je na relaxaci jednoznačně nejlepší vířivka. My jsme si ji s manželem na zahradu pořídil asi tak před rokem z https://www.albixon.cz/virivky/ a okamžitě jsem si ji zamilovala. Není totiž nic lepšího, než si užívát pěkně teplou bublinkovou koupel.

 • dana 24.02.20, 00:23

  Rozbalit 4.

 • dana

  Tak to mně ze všeho nejvíce pomáhá pobyt v přírodě. Tentokrát jsem si pod stromeček dokonce objednala z https://armik.cz/ novou outdoor výbavu, takže letos plánuji dokonce i delší tůry, které mě doufám dokonale zrelaxují.

 
Profil blogu
Profil sekce "Aktivní"
Profil blogu
Založen:
8.7.2010 9:27:53

Přístupů:
535180

RSS:
Toplist
aaaaaa