Jak na pravidelný zánět močových cest

- Jak na pravidelný zánět močových cest
Rubrika:  Zdravá

Jak na pravidelný zánět močových cest

14.08.20, 00:00, autor: Černovláska
Přestože zánět močových cest nepatří mezi závažná onemocnění, představuje potíž, která se s oblibou opakovaně vrací. Díky včas zahájené léčbě většinou dochází během několika dnů k ústupu obtíží. Pokud však opakované záněty podceníte, hrozí, že přejdou do chronického stadia, kdy je léčba složitější. Náchylnější k zánětům močových cest jsou ženy, muži jimi trpí jen zřídka.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Správná léčba je základ

Počínající infekce se většinou projevuje pálením a řezáním při močení. Ti, kteří se již s tímto onemocněním setkali, většinou dokáží začínající infekci včas odhalit. V takových případech se často podaří zahnat příznaky bez pomoci lékaře. Naordinujte si pobyt v teple a zvýšený pitný režim, do kterého zařaďte urologické čaje. Vyplatí se mít po ruce i kapky z lichořeřišnice, která působí proti všem kmenům stafylokokových bakterií, které způsobují onemocnění močových cest a ledvin. Pokud však příznaky sílí, nebo se přidávají další, je třeba lékařskou pomoc vyhledat. Pokud se v lékařských testech ukáže, že jsou močové cesty bakteriemi napadeny, pomohou jedině antibiotika. Dochází-li k velmi častému opakování zánětu, je třeba zvolit specifickou a dlouhodobou léčbu nižšími dávkami antibiotik.

 


Hygiena, pitný režim a teplo na prvním místě

Základem úspěchu v boji s opakovanými infekcemi je dodržování správné hygieny, pravidelný pitný režim – alespoň 2,5 litrů tekutin denně, a ochrana intimních partií před prochladnutím. Správné očištění po vykonání potřeby je samozřejmostí. Nechráněný pohlavní styk a nedostatečné mytí riziko infekce zvyšuje. Pokud i přes dostatečnou hygienu pociťujete problémy po pohlavním styku, pomůže, když si těsně po styku dojdete na toaletu, čerstvá moč je totiž sterilní a odplaví potencionální bakterie. Významně účinkuje i používání vaginálního krému. Nesedávejte chladnější povrchy, a dbejte na dostatečně teplé oblečení. Dále je důležité pravidelné vyprazdňování. Moč, která se delší dobu v měchýři hromadí, představuje pro množení bakterií příznivé prostředí. Vhodné spodní prádlo sehraje také svou roli, mělo by být nejlépe bavlněné a ne příliš těsné. Vyhněte se i parfémovaným kosmetickým produktům, např. parfémovaným vložkám, mýdlům a pěnám do koupele.

 

 

Vsaďte na lázeňské procedury

Spojit můžete příjemné s užitečným, když se vydáte za lázeňskými procedurami, které hrají v léčbě urologických potížích významnou roli. Účinná je koupel v minerálních pramenech s léčivými účinky. Jedním z takových pramenů je pramen Alexandra, který má vysoký obsah sodíku a sulfátů. Významné jsou jeho uvolňující účinky na celé svalstvo, uvolní křečovitě stažené svalstvo v okolí napadeném infekcí. Koupel si můžete vychutnat ve Falkensteiner Grand MedSpa v Mariánských lázních. Na potíže s močovým měchýřem dále můžete vyzkoušet slatinné a rašelinové koupele a zábaly. Slatina i rašelina obsahují vysoké množství organických látek a dokáží hloubkově prohřát organismus. Prohřátí má za následek zvýšení prokrvení a urychlení látkové výměny, škodlivé látky pak opouštějí organismus rychleji. Slatina má dále protizánětlivé a antibakteriální účinky a zvyšuje obranyschopnost.

 
Zdroj: Archív 2016
 • sabča 18.04.16, 10:12

  Rozbalit 1. záněty

 • sabča

  No já si se záněty užila svoje. Jednu dobu jsem je měla co druhý týden, takže opravdu nic příjemného. Snažila jsem se zjistit příčinu a myslím, že za to mohl částečně můj partner, protože po rozchodu jsem najednou byla bez zánětů. Neříkám, že to byla samozřejmě jenom jeho chyba, asi k tomu přispělo více faktorů, byl to přelom zima/jaro, takže jsem dost možná prochladla. Naštěstí mi vždycky zabral uroval manosa akut+. Ten jsem zkusila během vracejících se zánětů a pokaždé mi zabral. Nějakou dobu užívám probiotika na posilnění imunity a myslím, že mi taky dost pomáhají. Třeba zrovna během počasí, jaké teď panuje (teplo střídá zima) už bych zánět normálně měla, ale zatím je naštěstí všechno v pořádku. To ještě preventivně piju i brusinkový čaj a nebo si přimíchávám sušené brusinky do jogurtů

 • Klára 20.08.20, 13:48

  Rozbalit 2. Zánět močového měchýře

 • Klára

  Mně na zánět močového měchýře pomohlo, že jsem si objednala vlněné vesty z https://www.vlnenezbozi.cz/ , díky kterým mám záda pořád v teple, takže mám od zánětu konečně pokoj, ale stejně si dávám pozor a pravidelně jím brusinky jako prevenci :-) .

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
938863

RSS:
Toplist
aaaaaa