Jak na popraskané rty?

- Jak na popraskané rty?
Rubrika:  Krásná

Jak na popraskané rty?

05.08.16, 09:51, autor: Michaelle
Rty nám praskají, Zvláště v zimním období. Přesušují se, praskají, olupují a vypadají tragicky. Pomůže obyčejná rtěnka nebo jelení lůj či balzám? Někdy ne.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Příliš mnoho balzámů na rty obsahuje  složky pocházející z ropy, jako například minerální oleje. Minerální oleje vypadají mastně a hydratačně, ale jelikož kůže je nemůže kvůli velikosti jejich molekul absorbovat, tak ve skutečnosti vysušené a popraskané rty neléčí.  Tyto balzámy pouze leží na povrchu a tvoří neprostupnou bariéru, která může kůži ucpat a vést dále k popraskání a bakteriální infekci.

 

Proto bychom si měli dávat pozor při výběru kosmetiky a volit ty, které jsou na přírodní bázi - jako je  shea butter, včelí vosk, sladký mandlový olej, jojobový olej a olej z konopných semínek. Tyto látky do kůže skutečně prostupují a pomáhají.

 

Jistotou je ošetřit si rty z vlastních zdrojů - doma vyrobenou kašičkou z včelího medu a trošky třtinového cukru. Naneste na rty a jemně masírujte sem a tam měkkým zubním kartáčkem. Cukr představuje přírodní abrazivní peeling a med obsahuje hydratační enzymy ,  je mírně antiseptický, pomáhá zničit bakterie a uchovat rty hydratované.

 
Zdroj: Archív 2010
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
529369

RSS:
Toplist
aaaaaa