Jak konečně ušetřit v domácnosti? 8 rad a tipů!

- Jak konečně ušetřit v domácnosti? 8 rad a tipů!
Rubrika:  Praktická

Jak konečně ušetřit v domácnosti? 8 rad a tipů!

19.04.17, 00:00, autor: LadyAnn
Také vám připadá týden do výplaty nesmyslně dlouhý? Čekáte na peníze doslova jako na slitování a hrozíte se toho, že by se mohl zaměstnavatel s jejich vyplacením opozdit? Pak pravděpodobně řešíte stejný problém, jako řada českých domácností – jak vytvořit alespoň nezbytné rezervy a kde na chodu domácnosti ušetřit? Odpovědi na tyto otázky budou součástí následujících řádků.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

1. Šetříme na spotřebičích

O daném spotřebiči a jeho energetické úspoře přemýšlejte již v obchodě. Nenechte se odradit vyšší cenou a pořizujte si pouze úsporné spotřebiče třídy A++, ideálně pak A+++. Rozdíl v úspoře mezi spotřebičem s označením A+++ a A může být až neuvěřitelných 75 %!

 

 

2. Zásuvky jako nebezpečí pro vás i vaši peněženku

Doma si dávejte pozor na zásuvky. Nejen, že vám mohou při neodborné manipulaci způsobit úraz, také byste v nich neměli nechávat zapnuté spotřebiče třeba přes noc, nebo když se chystáte na delší letní dovolenou. Ze zásuvky odpojujte i nabíječky.

 


3. Počítač vypínejte a opatřete ho úsporným režimem

U monitoru počítače si nastavte režim "spánku" a vypínejte jej vždy, když na něm s prací skončíte. Ročně tak můžete ušetřit krásných 400 korun, které vám v domácím rozpočtu určitě přijdou k dobru.

 

 

4. Půjčky vybírejte obezřetně

Pokud jste nuceni vzít si půjčku, pak mezi sebou jednotlivé produkty důkladně porovnejte třeba prostřednictvím praktických online kalkulaček a při výběru se zaměřte nejen na úroky, ale především na hodnotu RPSN. Chcete-li ušetřit čas a ve finále i peníze, je zajímavým řešením mobil půjčka nebo online úvěr, který vyřídíte pěkně z pohodlí vašeho domova.

 

 

5. I v koupelně se dá ušetřit

Při čištění zubů vodu průběžně zastavujte. Pokud je to alespoň trošku možné, plnou vanu vody vyměňte za krátké osprchování. Jestliže ale ve sprše setrváte víc než 10 minut, pak je dobré uvědomit si, že do odpadu odteče voda zhruba z jedné po okraj naplněné vany.

 

 

6. Protřiďte skříně, nepotřebné věci darujte a odečte si je z daní

Alespoň dvakrát ročně projděte všechny skříně a vytřiďte je. Obecné pravidlo říká, že zbavit bychom se měli všeho, co jsme alespoň rok nevzali na sebe. Nepotřebné věci můžete prodat ve výprodeji nebo na internetu, uspořádat bazar nebo je darovat na charitu. V některých případech si je dokonce můžete odečíst i z daně.

 

 

7. Vařte doma a do zásoby

Možná ani netušíte, na kolik vás vyjde pravidelná návštěva restaurací nebo fast foodů. Proto raději věnujte tři hodiny týdně přípravě hodnotného domácího jídla třeba na dva dny, které vám ve finále ušetří nejen čas, ale především peníze.

 

 

8. Nakupujte se seznamem a v akcích

Na nákup se vybavte přehledným seznamem všeho, co vám doma chybí. Snažte se seznam nijak nerozšiřovat a dopředu si prohlédněte aktuální slevové akce vašeho oblíbeného řetězce. Dávejte si pozor také na termín akcí. Pokud například v aktuálním letáku Penny marketu začínají akce ve čtvrtek, je vysoká pravděpodobnost, že již v sobotu nic z akčního zboží v nabídce nebude.

 

 

Máte nějaké další rady a tipy, jak v domácnosti ušetřit? Podělte se o ně s ostatními v diskuzi pod tímto článkem.

 

 
Zdroj: PR
 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
389647

RSS:
Toplist
aaaaaa