Jak by měla vypadat domácí karanténa?

- Jak by měla vypadat domácí karanténa?
Rubrika:  Zdravá

Jak by měla vypadat domácí karanténa?

12.03.20, 10:58, autor: Černovláska
Vrátili jste se z oblasti zasažené Koronavirem a dostali jste nařízenou domácí karanténu? Vy nebo někdo ve vašem okolí? Prijměte několik základních rad.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Pokud to dispozice vašeho bytu umožňují, vyčleňte člověku, který má být v karanténě, samostatný pokoj, do kterého by nikdo jiný chodit neměl. V opačném případě se snažte omezit kontakt s tímto člověkem na minimum. Pokud se tento člověk pohybuje i v jiných pokojích, například jde na toaletu, měl by mít nasazenou roušku. Po jeho návratu do svého pokoje byste pak měli otřít záchodové prkénko, splachovadlo, kliku a další předměty, kterých se dotýkal, dezinfekčními ubrousky, které lze snadno pořídit například v drogeriích. 

 

Člověk v karanténě by měl dodržovat přísná hygienická opatření. Smrkat výhradně do jednorázových kapesníků, které ihned po použití zavře do igelitového sáčku. Pokaždé, když se vysmrká, kýchne či odkašle, by si měl omýt ruce vodou s mýdlem nebo dezinfekčním gelem. 

 

Pokud člověk v karanténě potřebuje nakoupit, měl by o to požádat někoho jiného. Nákup mu pak může nechat za dveřmi, kde si ho vyzvedne tak, aby obě osoby nepřišly zbytečně do kontaktu. V řadě měst je navíc možné využít služeb dodávek potravin až do domu. V takovém případě by měli lidé zaplatit objednávku předem a požádat kurýra, ať rovněž zanechá nákup za dveřmi, aby s ním potenciální nakažený nepřišel do styku. Stejně tak by se měli obrátit na blízké i v případě, že potřebují například vyvenčit psa. Pokud se ale přece jen rozhodne člověk v karanténě jít na procházku s domácím mazlíčkem, měl by se držet nejméně metr a půl od ostatních lidí.

 
 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
869931

RSS:
Toplist
aaaaaa