I české muzikanty zasáhla zpráva o smrti Michaela Jacksona

- I české muzikanty zasáhla zpráva o smrti Michaela Jacksona
Rubrika:  Kulturní

I české muzikanty zasáhla zpráva o smrti Michaela Jacksona

27.06.09, 09:35, autor: Černovláska
Nejen světové popové hvězdy jsou šokovány čtvrtečním úmrtím zpěváka a tanečníka Michaela Jacksona, ale smutná zpráva překvapila i české muzikanty.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Nad úmrtím svého vzoru truchlí Michal David: "Nemůžu se z té zprávy vzpamatovat. Michael Jackson byl můj velký oblíbenec, skutečná ikona popu. Když jsem začínal s muzikou, byl i jedním z mých vzorů. Chystal jsem se vyrazit i na nějaký jeho koncert. Chystal turné a určitě bych si některé jeho vystoupení ujít nenechal. Takhle mi zbyly jen vzpomínky na vynikajícího zpěváka, tanečníka a samozřejmě desky a cédéčka.""Písničky Michaela Jacksona sice nebyly mojí parketou, ale uznával jsem ho. Jako rocker popík nemusím, ovšem Jackson byl veličina, která se prostě nedala přehlédnout. Už proto, že řada jeho písniček se stala superhity. Byl prostě profík, který uměl, a mě osobně, kdybych už si měl něco vybrat, se líbily především jeho skvěle udělané klipy," řekl  Pepa Vojtek.

 

Zpěvák skupiny Monkey Business, jejichž hudba je Jacksonem částečně ovlivněná, Matěj Ruppert označil zprávu za "velkou ránu". "Znamenal strašně moc pro můj hudební vkus. Byl geniální osobností, která utvářela dějiny nejen populární hudby 20. století podobně jako třeba Beatles," uvedl.Jacksonovo úmrtí zaskočilo také hudebního publicistu Jaroslava Špuláka. "Když jsem se kolem půlnoci dozvěděl, že Jackson zemřel, zjistil jsem, že mi bude ten jeho příběh z hudebního světa chybět. Neměl jsem jako český žurnalista možnost být mu nablízku, ale jsem přesvědčen, že svou úspěšnou kariéru vybudoval obrovským úsilím, které by mohlo být příkladem pro všechny. A kromě toho byl skvělý!" uvedl.

 


Smrt Michaela Jacksona zaskočila také Helenu Vondráčkovou: "Hrozně mne smrt Michaela Jacksona překvapila a rozesmutnila. Odešla skutečně obrovská popová hvězda vybavená nejen vynikajícím hlasem, ale i pohybovým potenciálem. Budeme zřejmě dlouho čekat, než se někdo podobný jako Jackson na světovém hudebním nebi znovu objeví."

 

S osobitým humorem přijal zprávu o úmrtí "krále popu" hudebník a publicista Ondřej Hejma, který se smutnou zprávu dozvěděl až ráno z médií, na jejichž informace je prý opatrný. "U Jacksona člověk nikdy neví, zda se nějakým způsobem nepřevtělil a neužívá si někde v džungli. Je to každopádně velká ztráta, čekal se jeho veliký comeback, který se už asi neuskuteční. Ať už je v té džungli, nebo doopravdy mrtvý," uvedl."Nebyl to můj idol, ale přesto jsem ho uznával a jeho dráhu sledoval. Byl to především neskutečný profík, který co udělal, to stálo zato. Dělal sice muziku, která je mi zcela lhostejná, ale uměl svoje schopnosti využít a prodat," vyjádřil se k úmrtí Jacksona František Ringo Čech.

 
Zdroj: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
809221

RSS:
Toplist
aaaaaa