Halloweenská filmová párty 2010

- Halloweenská filmová párty 2010
Rubrika:  Kulturní

Halloweenská filmová párty 2010

28.10.10, 00:00, autor: Plavovláska
Ano, v současnosti už se už i u nás pořádají halloweenské filmové párty, na nichž voní popcorn, Cola teče proudem, lidé jsou ve strašidelných kostýmech, svítí všude kolem vydlabané dýně a pouští se ty nejoblíbenější horory. Nu a právě takový žebříček deseti nejzajímavějších hororů jsme, jako inspiraci, připravili i pro vás.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

A protože pro vás tuto nabídku nemáme poprvé, podobný žebříček klasických hororů už jsme pro vás dělali Halloweenská filmová párty, tak ty letošní připomínané horory budou jiné. Ne, nejsou to jen ty nové, jsou tam i klasické "pecky". Jen se do minulého výčtu prostě nedostaly.

 

 

1. Saw

Již sedmé pokračování dnes již kultovního hororu, tentokrát v 3D provedení. Pokud jste vyznavači tohoto druhu hororu a fanoušci Jingsawa, rozhodně některý z dílů série na vaší hororové párty chybět nesmí.

 

 

 

2. Nezvratný osud

Nezvratný osud je volně navazující série dnes už čtyř hororů, které spojuje linie "neodvratnosti osudu". Mladí lidé, kterým se díky náhodě podařilo uniknout jisté smrti jsou vystaveni hrozbě, že smrt změnila plán a stejně je jednoho podruhém dostane. Podaří se jim uniknout?

 

 

3. Kruh

The Ring (Kruh). Podíváš se na prokletou videokazetu, zazvoní telefon a do týdne zemřeš. Strašidelná dívka Samara si pro tebe příjde! Pokud se chcete hodně bát a tulit, pak sáhněte právě pro tento film.

 

 

 

4. Šestý smysl

Ano, tomuhle hororu je už víc než deset let. Rozhodně nepatří mezi nejstarší, ale není už žádnou novinkou. Tenkrát překvapivé rozuzlení se dočkalo už mnoha následovníků - více či méně podařených. Pokud chcete ale vidět Bruce Willise přece jenom jinak než jako akčního policajta, zavzpomínejte si s chutí.

 

 

5. Ti druzí

Ze stejného soudku jako Šestý smysl, podle mě ale byl Smysl povedenější. Přesto je zde k vidění slušný výkon Nicol Kidmann v poměrně nezvyklé poloze. Pokud jste ještě neviděli, nenechte si každopádně ujít.

 

 

 

 

6. Predátor

Je možné si samozřejmě vybrat samostatného Predátora třeba toho úplně prvního s guvernérem Schwarzenegrem v hlavní roli. Ale já bych doporučovala křížence s Vetřelcem.  Alien vs Predator, který se odehrává v ledovci pod opuštěnou rybářskou základnou je, myslím, docela přjatelný pro naše potřeby.

 

 

7. Resident Evil

Resident Evil patří k těm hororům, které byly natočeny podle vcelku zdařilých počítačových her. Jsou bohužel svému vzniku poplatné plytším příběhem, ale v tomto případě to skoro nevadí. Mila Jojovich je prostě úžasná. Myslím, že na noci strašidelných filmů by rozhodně tento chybět neměl.

 

 

 

8. Hellraiser

Jeden ze starých hororů, který bych do výčtu snad ani nedala, ale přítel tvrdil, že se mu tam líbí scéna, jak mučenému projíždějí dáblice po kůži. Jen si teď nejsem jistá, jestli si to nespletl s Draculou :). Tak tedy Hellraiser se dočkal tří dílů, které jsou příjmány jako kultovní film pro vyznavače utrpení.

 

 

9. Čelisti

Na tomto místě by mohl být kterýkoliv horor, ve kterém fungují naštvané "rybičky" a jiné vodní příšerky. Protože je jich opravdu hodně, tak jsem jako zástupce zvolila zakladatelský film. Nejsem si jistá, jestli byste si vybrali právě tento, nebo nějaký s piraněmi, chobotnicemi, krokodýly či orky, ale rybky na filmovou hororovou párty rozhodně patří.

 

 

 

10. Stmívání

Ne, prosím, nekamenujte mě. Já vím, že tohle rozhodně horor není, ale pro romantické zamilované duše při trošce snahy ... Prostě ne každý chce vidět potoky krve a v noci se budit propocený hrůzou. Přesto by se rádi krásně "báli". Tak mi odpusťte v mém výčtu tuhle romanticko-strašidelnou pohádku.

 

ANKETA: Z uvedených filmů by se mi nejvíc líbil:

Hlasuj pro možnost Saw

Celkem: 26 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
803356

RSS:
Toplist
aaaaaa