Flirt - Conter fleurette

- Flirt - Conter fleurette
Rubrika:  Smyslná

Flirt - Conter fleurette

05.03.20, 00:00, autor: Plavovláska
Slovo flirt má původ v starofrancouzském spojení Conter fleurette… Což je obdoba u nás velmi známého: Má mě rád, nemá mě rád … při kterém se trhají z květin okvětní lístky. Myslím, že nelze přesněji vyjádřit to, k čemu vás dnes chci vyzvat. Flirtujte přátelé!

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Flirt (flirtování) označuje nezávaznou konverzaci, nebo vzájemnou komunikaci s milostným nebo erotickým podtextem.


Flirt je způsob, jak vyjádřit vážné věci (jako třeba sexuální touhu) lehkou, humornou a nezávaznou formou. Podle situace to může být forma příjemně zábavná nebo divoce vzrušující.


Lidé při flirtování mohou mluvit, nebo jednat způsobem, který vyvolává dojem důvěrnějšího vztahu, nebo delší známosti, než odpovídá skutečnosti. Přitom ale současně neříkají ani nedělají nic, co by v dané situaci bylo nepřístojné nebo nevhodné. Obvykle k tomu používají laškovný žert nebo ironii.


Při flirtování se používají stylizovaná gesta, jazyk, řeč těla, pózy a fyziologické znaky, které obvykle bývají součástí milostné předehry (např. mrkání, lehké důvěrné dotyky, úsměv, posílání vzkazů, básniček). Při flirtování lidé rudnou, budší jim srdce a rozšiřují se zorničky.


Flirt je neuveřitelná, ozdravná a zmučenou duši očišťující záležitost. Nenese sebou problémy, nenese starosti, nese jen pocity štěstí a euforie. Zpravidla víme, že „jen“ flirtujeme a že tohle nikam dál nepovede. Nicméně nám to vůbec nebrání si flirtování a jakousi iluzi zamilovanosti a erotična užívat plnými doušky.

Zvláště, jste-li z nějakého důvodu právě nešťastni ve vztahu. Ne, ne. V žádném případě vás nevyzývám, abyste partnerské problémy šli okamžitě řešit flirtováním, to ne. To by samozřejmě přineslo daleko víc škody než užitku. Ale jste-li ve vleklejší partnerske krizi a pokud navíc jste vy právě ten z partnerů, který je v submisi, tedy jakési závislosti na tom vůdčím, pak právě pro vás je flirt neskutečnou psychoterapií.

Lehký flirt, který si prožijete a řádně užijete, vám může vrátit chuť do života, sebevědomí, na problémy se můžete dívat úplně jinou optikou, takovou nadhledovou. Současně vám to pomůže si uvědomit, že nejste v jsoucím partnerskem svazku za trest. A jakmile se vnitřně osvobodíte, tak to i váš partner okamžitě pozná. A pokud vztah mezi vámi není úplně mrtvý, tak to může pomoci vám oběma.

Ale flirtování samozřejmě není jen terapií pro nešťastné manžele. Flirt je ozdravný a očisťující pro každého.  Třeba když jste delší dobu bez partnera a nechce se vám nikoho hledat. Nebo se vám i hledat chce, ale to jak moc chcete vás dělá křečovitými, tak se to nedaří a nedaří. Každý z nás má určitě tu zkušenost, že jakmile začne flirtovat, vynoří se další a další vhodný objekt. A pak už je z čeho vybírat.

V okamžiku, kdy se uvolníte na vlnách flirtování, může se stát, že i původně nevinné laškování skončí skutečným vztahem.

 

 

 

ANKETA: Flirtujete?


Celkem: 43 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: Archív 2010
 
Profil blogu
Profil sekce "Smyslná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:56:37

Přístupů:
981158

RSS:
Toplist
aaaaaa