Dřevěné hračky se vracejí do módy

- Dřevěné hračky se vracejí do módy
Rubrika:  Novinky

Dřevěné hračky se vracejí do módy

25.06.19, 08:38, autor: LadyAnn
V hračkářstvích dnes najdete opravdu hodně hraček rozmanitých druhů a typů. Do módy se dnes vracejí dřevěné hračky z dětství našich rodičů a prarodičů. Poctivá ruční práce navíc potěší mnohem víc než často nebezpečný plast.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Hračky z přírodního dřevěného materiálu jsou nejen krásné, ale i velmi odolné. Zejména malé děti, které neustále něco objevují a zkoumají, to rády dělají tak, že danou věc jednoduše strčí do pusy. Jako rodič tak určitě oceníte, když je hračka kvalitní a nezávadná.

 

Přírodní materiál

Dřevo je tu s námi od počátku věků a stejně tak dřevěné hračky se v rodinách často dědí po mnoho generací. Možná si vzpomínáte, jak jste u babičky dostali dřevěné kostky a stavěli z nich hrad. Možná pořád máte ten dřevěný domeček pro panenky, který jste dostali na Vánoce. Ale dřevo není jen odolné, je i šetrné k životnímu prostředí. Nemusíte se tedy bát, když si dítě strčí do úst dřevěnou hračku.

 

Proč dětem pořídit dřevěné hračky?

Trh je přesycený plastovými hračkami, které v dětech nerozvíjejí vztah k jednotlivým přírodním materiálům. Pokud chcete to nejlepší, zvolte pro své děti hračky dřevěné. Holčičky určitě ocení krásné dřevěné domečky pro panenky nebo dětskou dřevěnou kuchyňku. Jaké jsou výhody dřevěných hraček?

 

 1. Bezpečnost – dřevo je jako přírodní materiál bezpečné a netoxické. Zejména u dětských hraček se klade velký důraz na to, aby byly nabarvené neškodnými barvami a laky.

 2. Odolnost – vydrží několikanásobně déle než plastové hračky, které se snadno a rychle poškodí.

 3. Učí a rozvíjí – dřevěné hračky jsou často vyráběny s ohledem na to, aby se díky nim dítě snadno učilo a rozvíjelo svou mysl a fantazii. I obyčejná houpací deska dokáže zázraky.

 4. Chrání životní prostředí – plast se nejen lehce poškodí, ale je také prakticky nerozložitelný. Hromadí se tak ohromné množství plastového odpadu, které zatěžuje planetu, na které naše děti vyrůstají.

 5. Cena – díky větší výdrži jsou tu dřevěné hračky po několik generací. Prvotní investice může být vyšší, ale vyplatí se právě kvůli tomu, že nebudete muset tak často kupovat hračky nové.

 

 

Lokální distribuce

U dřevěných hraček je také velkou výhodou, že jsou často vyráběné a distribuované lokálně v rámci republiky. V tom pak spočívá i kouzlo si hračku přizpůsobit podle svých představ. K dřevěnému domečku pro panenky tak můžete pořídit další vybavení jako zahradní nábytek nebo i další patro, stejně tak dětskou dřevěnou kuchyňku doplníte třeba o nádobí a hrnce.

 

Různorodost nadevše

Nemyslete si, že mezi dřevěnými hračkami najdete jen pár kousků. Často je právě tohle brzdou při koupi, protože si rodiče myslí, že při výběru dřevěné hračky nebudou mít takové možnosti, jako u těch plastových. Opak je ale pravdou, dnes najdete nejen dřevěné stavebnice, kostky, ale i vláčky a vlakové soupravy, dokonce i autíčka a lodě a nejrůznější dekorace do pokojíčku.

 

Nebojte se dřevěných hraček. Nejen, že budete chránit své dítě, ale i přírodu. Dnešní rozmanitost ve výběru navíc pokryje přání a potřeby i dnešní generace moderních dětí. A nespornou výhodou je, že vám vydrží i mnoho let a vy tak ušetříte. Vyměňte plast za dřevo a nechte děti objevovat.

 
Zdroj: TZ
 • Iveta 31.07.19, 05:18

  Rozbalit 1. dřevěné hračky

 • Iveta

  Moc hezky napsané. Já si myslím, že i pro dnešní technologií zhýčkané děti mají dřevěné hračky pořád své kouzlo. Sama to vidím i u své dcery. Má totiž dost podobný dřevěný domeček pro panenky jako máte na obrázku (tento: https://hrackyzadobrekacky.cz/drevene-hracky/domecek-pro-panenky-s-nabytkem-d5el ) a s tím si dokáže bez problému hrát i celý den. :)

 
Profil blogu
Profil sekce "Novinky"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:06

Přístupů:
217320

RSS:
Toplist
aaaaaa