Dovolenkové tipy, díky kterým nepřijdete na buben

- Dovolenkové tipy, díky kterým nepřijdete na buben
Rubrika:  Praktická

Dovolenkové tipy, díky kterým nepřijdete na buben

30.07.19, 11:57, autor: LadyAnn
Dovolená u lidí vzbuzuje radost, vzrušení a mír. Na dovolenou se každoročně těšíme, přivoláváme ji a její plánování patří k těm příjemnějším organizačním aktivitám. Dovolenková sezona ovšem kromě lidí dychtících po odpočinku tradičně láká i obchodníky a podnikatele, kteří se na turistech zcela logicky snaží vydělat. A přestože bez poptávky neexistuje ani nabídka, v některých případech dáváme peníze tam, kam bychom nemuseli. O co se konkrétně jedná a je nutné na dovolené šetřit, je-li většině lidí dopřána jen jednou za rok?

Čtenost -   Diskuze: (4
 

My jsme toho názoru, že dovolená není jen od toho, abychom si odpočinuli fyzicky, ale jejím hlavním cílem je i psychická pohoda, která při troše štěstí nějakou chvíli vydrží. Na dovolené bychom se tak neměli příliš stresovat, obávat se malicherností a na místě je většinou i menší ostražitost a uvolněná mysl. Na dovolené je jednoduše ten správný čas, kdy se vyplatí vypnout. To je ovšem pro většinu lidí v přímém rozporu s hlídáním rozpočtu a s šetřením, ke kterému jsme nezřídka nabádáni.

Ideální je proto zvolit zlatou střední cestu, tedy zbytečně nerozhazovat a zároveň neotáčet každou korunu několikrát v dlani. Jak ale dosáhnout potřebné úspory a i přes napjatý rozpočet mít možnost zažít dovolenou podle vašeho gusta? Celé kouzlo tkví v řádné přípravě ještě před počátkem dovolené.

 

Víte, kolik můžete utratit?

Přestože zní tato otázka velmi jednoduše, nezřídka se ukazuje, že hlavní příčinou finanční nerovnováhy po návratu z dovolené je fakt, že si lidé nedokážou určit, kolik mohou utratit. Pro většinu dovolenkářů je přitom odpověď na tuto otázku rozhodujícím faktorem, od kterého se odvíjí nejen délka pobytu, ale i způsob dopravy na místo, cílová destinace či služby, kterých budou v dané lokalitě využívat. Než tak začnete dovolenou plánovat, stanovte si maximální hranici, kterou jste ochotni za dovolenou utratit tak, abyste po návratu nestrádali a abyste během pobytu věčně nepřemýšleli, zda si můžete to či ono dovolit.

 

Pozor na marketingové triky

Máte-li jasno ve financích, přichází na řadu samotné plánování, které v dnešní době plné konkurence dává prostor podnikatelům využít geniálních marketingových triků. Naprosto brilantním příkladem jsou slevy a nabídky typu „all inclusive zdarma“, „děti do patnácti let za polovinu“ a vůbec nejčastějším lákadlem jsou last minute zájezdy. Jejich původ měl přitom chytrou myšlenku, ze které profitovaly obě strany, cestovní kanceláře i její klienti. V dnešní době jsou však last minute letní zájezdy inzerovány klidně i na začátku zimní sezony a celá pointa nákupu na poslední chvíli za cílem naplnit kapacity zájezdu postrádá smysl. Z „last minute“ se tak stala jen prázdná fráze, která má však ještě stále magickou moc. Při vybírání dovolené tak buďte maximálně ostražití a srovnávejte nabídky jednotlivých agentur online, než se k něčemu zavážete.

 

Na ubytování s rozvahou

Obecný názor v době, kdy sdílená ekonomika jen kvete a bydlení u soukromých osob zažívá naprostý boom, je ten, že hotely jsou drahé a levnější ubytování seženete zákonitě jen na ubytovacích portálech typu Airbnb. Právě zvyšující se poptávka po ubytování u soukromníků ovšem zapříčinila nárůst cen a tento vzorec tak již dávno neplatí. Stejně jako mají svou strategii profesionální ubytovací zařízení, podobně jsou na tom i ti, kteří provozují krátkodobý pronájem soukromě. Využívají možnosti zvýšit cenu s ohledem na délku termínu či na lokalitu a srovnáte-li podrobně tyto dvě protikladné možnosti ubytování, přijdete na to, že cena je mnohdy až bolestivě stejná. Pokud si tedy plánujete ubytování zarezervovat na vlastní pěst, nedělejte unáhlená rozhodnutí a prozkoumejte všechny možnosti v závislosti na vašich preferencích a požadavcích.

 

Půjčky na dovolenou

Jednou z možností, jak zafinancovat dovolenou, jsou bezesporu i půjčky a tuto možnost využívám čím dál více lidí. Půjček navíc v současnosti na trhu existuje hned několik druhů a díky technologickému pokroku není výjimkou, že máme peníze na účtu do druhého dne od zažádání. Ukazuje se taktéž, že se částky půjček na dovolenou pohybují spíše v nižších cifrách, a tak spoustu lidí nezřídka sáhne po tzv. mikro půjčkách. Ty ovšem spojuje jedna velká nevýhoda, a tou je poměrně vysoký úrok a nutnost splacení celé částky v krátkém časovém intervalu. Výhodnějším a efektivnějším řešením jsou půjčky na bázi kontokorentu. Tu nabízí například i mezinárodní banka Ferratum Bank, která ukončila poskytování klasických mikro půjček a nyní nabízí flexibilní finanční rezervu Ferratum Credit. Díky ní lze čerpat jednorázově či opakovaně až 80 000,- Kč. Peníze je možné vrátit kdykoli a je jen na vás, zda je splatíte najednou nebo v několika splátkách. O půjčku Ferratum Credit je možné zažádat jednoduše online a po schválení půjčky máte peníze na účtu do druhého dne.

 
Zdroj: TZ
 • Jitka 23.11.19, 07:21

  Rozbalit 1. Wellness

 • Jitka

  Já přidávám také jeden tip. Dobré jsou wellness pobyty. My jezdíme s přítelem několikrát do roku a vždy se vrátíme odpočatí. Víkend k tomu bohatě stačí. Naposled jsme byli v Mariánských Lázních. Na https://www.ensanahotels.com/cz/lazenske-hotely/destinace/ceska-republika/marianske-lazne jsme našli pěkné hotely mariánské lázně a vybrali jsme si hotel Pacifik a byli jsme spokojeni.

 • dana88 24.11.19, 17:56

  Rozbalit 2.

 • dana88

  To můj manžel má známé, kteří vlastní hotel, takže nás u nich nechvají každé léto pobýt zadarmo. Na hotelu se jim však snažím alespoň trošku pomáhat, takže například minule jsem řešila kompletní objednávku hotelového vybavení na příští sezonu z https://www.caretrade.cz/

 • KamSsa1 . 24.11.19, 23:18

  Rozbalit 3.

 • KamSsa1 .

  Tak to já se při dovolené nechci nijak omezovat, takže si raději vždycky půjčím přes https://www.bezvamoney.cz/ nějaké peníze a dovolenou si raději užívám co nejvíce to jde...

 • Janka 14.06.20, 23:04

  Rozbalit 4.

 • Janka

  Dobré tipy. To my máme letos naplánované Chorvatsko, viz https://sbalaval.cz/chorvatsko/200060123-tirena-sunny-by-valamar.html Trochu se ale bojím aby to vůbec vyšlo kvůli tomu, co se teď ve světě děje. Máme ale jet až v Srpnu, tak snad ano. :-)

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
828742

RSS:
Toplist
aaaaaa