Divadlo Spektákl zahájilo spolupráci s bratislavským souborem

- Divadlo Spektákl zahájilo spolupráci s bratislavským souborem
Rubrika:  Kulturní

Divadlo Spektákl zahájilo spolupráci s bratislavským souborem

19.01.16, 07:54, autor: Madeléne
Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a nedávní absolventi pražské DAMU, navázalo v novém roce spolupráci s kolegy z Bratislavy. Začínající herci z Divadla DPM se českému publiku představí 22. února ve Studiu Švandova divadla. Na leden a únor chystají reprízy představení také mladí tvůrci ze souboru Divadla Spektákl.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

„DPM je nově založený soubor absolventů herectví bratislavské VŠMU, obdoby pražské DAMU. Na první inscenaci September 2015 spolupracovali s režisérem Lukášem Brutovským, jehož inscenace sklízejí úspěch i v Čechách. Pro Švandovo divadlo v Praze inscenoval Misantropa, spolupracoval i s Národním divadlem Moravskoslezským, brněnským HaDivadlem či Jihočeským divadlem,“ říká produkční Divadla Spektákl Václav Hodonický.Divadlo Spektákl působí jako rezidenční soubor ve Studiu Švandova divadla od září loňského roku. Po návštěvě slovenských kolegů v Praze se na jaře chystá i vystoupení pražského souboru v Bratislavě. „Láká nás nejen divadelní, ale i generační spřízněnost a těšíme se na vzájemné předávání zkušeností pro další divadelní působení,“ říká ke spolupráci s Divadlem DPM Hodonický.Divadlo Spektákl má v současné době na repertoáru čtyři inscenace, další premiéru chystá na jaro. „V lednu, únoru i březnu odehrajeme reprízy naší nejnovější inscenace Chaplinovy děti, reprízovat budeme i oblíbené tituly Maryšo! Evo! Dom! a Zmoudření dona Quijota,“ informuje Hodonický. Podle jeho slov se v jarních měsících Divadlo Spektákl vypraví také na zájezdová představení - 8. a 9. února hostuje v Divadle A. Dvořáka


„Divadlo Spektákl je soubor, jehož cílem je nahlížet na klasická díla optikou nastupující mladé generace, a hledat spojení tradiční činohry a neotřelé moderní obrazivosti. Prostor u nás dostávají mladí začínající umělci, studenti nebo čerství absolventi DAMU,“ dodává umělecký šéf souboru Jan Holec.

 

 

 

Nejbližší představení Divadla Spektákl ve Studiu Švandova divadla:

20. 1. - Maryšo! Evo! Dom!

22. 1. - Zmoudření dona Quijota

6. 2. - Zmoudření dona Quijota

10. 2. - Maryšo! Evo! Dom!

17. 2. - Chaplinovy děti

22. 2. - vystoupení bratislavského Divadla DPM - inscenace September 2015

 
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
474216

RSS:
Toplist
aaaaaa