Čistá pračka = čisté prádlo

- Čistá pračka = čisté prádlo
Rubrika:  Praktická

Čistá pračka = čisté prádlo

18.10.19, 00:00, autor: Plavovláska
Potřebujete vyčistit pračku? Jednou za čas to prostě potřeba je. Jenže jak na to? My to víme, poradíme ....

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Mnohé z nás už jistě zažily ten okamžik, kdy při otevření pračky ucítíme divný pach. Masírované reklamou také mnohé z nás neváhaly a zakoupily předražený Calgon, aby zjistily, že ono to zase tak moc nepomohlo. Nevěšte hlavu, máme řešení z první ruky. Od opraváře praček! Ne toho z reklamy, toho skutečného :)

 

Potřebujete:

 

1 kg krystalové sody (koupíte v drogeriích nebo zahrádkářských potřebách)

1 l  Kvasného lihového octa 8%

 

Postup:

Připravíte si roztok sody tak, že rozpustíte sodu v horké vodě. Těsně před použitím. Do bubnu pračky nalejete 3-4 l vody a přidáte sodný roztok. Pračku zavřete a spustíte nejdelší program bez předpírky na 95 stupňů Celsia.

 

V průběhu praní může obsah mírně pěnit, to se čistí všechny zbytky prášků a aviváže.

 

Po ukončení programu vyčistíte filtr a postup zopakujeme s tím, že tentokrát použijeme ocet. Celý litr nalijeme do otvoru na prášek. Ocet zniči nečistoty a plísně nahromaděné v nepřístupných místech. Opět zapneme na nejdelší program na 95 stupňů bez předpírky.

 

Tento postup je třeba opakovat 2x ročně.

 

Je to efektivnější než používat předražený a nejednoznačně hodnocený Calgon.

 

 

Tip:

Ocet je možné přidávat bežně do praní. Litr octa na jedno praní zbaví vaši rodinu plísní a zápachu. Pokud máte obavy, že bude z vašeho prádla cítit pro změnu ocet, tak vás mohu ujistit, že tomu tak není.

 

Nepoužívejte průmyslově vyráběnou aviváž. Obaluje vlákna textilu a prádlo po ní šediví. Zkuste si ji vyrobit sami podle našeho návodu:

 

Domácí aviváž

 

 

 

Nekupujte ani prášky 2v1. Tedy ty, ve kterých už je aviváž přidaná.

 
Zdroj: Archív 2014
 • KamSsa1 . 19.10.19, 23:30

  Rozbalit 1.

 • KamSsa1 .

  To mě se před pár dny pračka rozbila, a tak na čisté oblečení na chvilku můžu zapomenout. Naštěstí jsem si přes https://www.bezvamoney.cz/rychla-pujcka-ihned/ dohodla rychlou půjčku, takže snad budu mít brzy na účtu peníze na novou pračku.

 • Alena 28.04.20, 03:52

  Rozbalit 2.

 • Alena

  Musím souhlasit. O pračku je potřeba se řádně starat. Já nedávno ale řešila trochu jiný problém spojený s praním. Konkrétně se týkal prádelního koše. Ten se nám totiž doma rozbil a nebylo kam dávat špinavé prádlo. Naštěstí se mi to ale podařilo vyřešit a objednala jsem nový z https://www.emako.cz/pradlo/ Ten je dokonce i o něco větší, takže se jen tak nezaplní.

 
Profil blogu
Profil sekce "Praktická"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:46

Přístupů:
793976

RSS:
Toplist
aaaaaa