Chřipka? Ne děkuji, letos ji s radostí vynechám!

- Chřipka? Ne děkuji, letos ji s radostí vynechám!
Rubrika:  Zdravá

Chřipka? Ne děkuji, letos ji s radostí vynechám!

19.10.17, 04:59, autor: Černovláska
Na světě existuje stovka virových infekcí způsobující nachlazení, z nichž každou se můžeme nakazit pouze jednou. Někdo může mít dokonce to štěstí, že se u něj chřipkové onemocnění nikdy neprojeví. Bohužel většina lidí si nemoc naopak zbytečně přivodí nedostatečnou prevencí a mnohdy i znásobí její negativní vliv na organismus tím, že potlačí prvotní příznaky a nemoc tzv. přechodí. Proto pokud letos nechcete patřit k většině, zaměřte svou pozornost na základní preventivní opatření a dopřejte si spokojený podzim bez infekcí!

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Klíčem k úspěchu je silná imunita

Aby se naše tělo zvládlo bránit škodlivým vnějším vlivům, je nutné posílit jeho přirozenou obranyschopnost. Proto je důležité dbát na kvalitní a pestrou stravu a zařazovat do svého jídelníčku dostatečné množství ovoce a zeleniny. Opomínat byste rozhodně neměli ani zdravé tuky, které lze mimo jiné získat z avokáda, ořechů a semínek, nebo bílkoviny z kvalitního masa či rostlinných náhražek. Naopak se pokuste omezit konzumaci mléčných výrobků, které mají tendenci tělo zahleňovat. Více než kdy jindy se právě v tomto období zaměřte také na dostatečný příjem vitaminů a minerálních látek, které lze konzumovat například ve formě rozpustných tablet do vody. Tím zároveň podpoříte i pitný režim, bez kterého se žádné zdravé tělo neobejde. 

 

 

Očkování proti chřipce – ano nebo ne?

Vakcinace patří v dnešní době k velice diskutovaným tématům. Společnost se prakticky rozdělila na dva tábory, kdy jedni očkování podporují a vyžadují povinnou aplikaci, ti druzí ho naopak odsuzují. S jistotou nelze určit, který názor je správný, každý jedinec by se měl tudíž rozhodnout podle svého vlastního uvážení. Je však důležité si uvědomit, že se vakcinací do těla vpravují mikroby či jejich fragmenty, na které si má tělo posléze samo vytvořit protilátky a zamezit tak v budoucnu nákaze. Pro imunitní systém to však znamená značné zatížení, je proto vhodné nechat se očkovat pouze v momentě, kdy nejste oslabeni žádným infekčním onemocněním. V každém případě se poraďte se svým ošetřujícím lékařem, který na základě již prodělaných chorob a zdravotního stavu posoudí, zda je pro vás očkování vhodné či nikoli.

 

Rozhodnete-li se nakonec pro vakcinaci, nebojte se obrátit na zdravotní pojišťovnu a využít nabídku příspěvků na očkování. Například u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR můžete při splnění podmínek pro uplatnění nároku čerpat příspěvek na očkování proti chřipce až do výše 300 Kč.

 

 

Nepodceňujte příznaky

Pokud se cítíte abnormálně vyčerpaní, může se jednat o počáteční příznaky propukající infekce, které byste rozhodně neměli přehlížet. Mnozí však dělají tu chybu, že své tělo dostatečně neposlouchají a nutí jej stále pracovat naplno. V takovém případě však dochází jak k přenosu infekce na ostatní, tak k prohlubování nákazy, což může značně zkomplikovat zdravotní stav nemocného. Obyčejná chřipka může rázem vygradovat v selhání orgánů, zejména srdce nebo plic. Proto zpozorujete-li na sobě sebemenší projev začínající nemoci, zvolněte a dopřejte svému tělu dostatečný odpočinek.

 
Zdroj: TZ
 • Bára 23.10.17, 10:43

  Rozbalit 1.

 • Bára

  Souhlasím,že je potřeba opravdu nepřecházet prvotní příznaky. Protože přesně jednak jsme nosiči nemoci a za druhé si ničíme tělo. A ono se nám to pak na staré kolena sečte. Když jsem oslabená beru 3x denně wobenzym. Očkovat bych se na chřipku nenechala, ještě více to člověka oslabí a není vůbec jisté, že se chřipka nakonec nedostaví.

 • dona 18.06.18, 14:34

  Rozbalit 2. imunita

 • dona

  Také jsem dost často měla chřipku, nejvíce mě trápila na podzim a v zimě, nějak moje tělo nezvládá nižší teploty, nakonec jsem začala požívat bylinný přípravek na imunitu: https://www.eushops.cz/Bylinky-pro-zdravi-imunita-povzbuzeni-organismu a ten mi docela pomohl.

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Zdravá"
Profil blogu
Založen:
11.9.2008 9:27:46

Přístupů:
559413

RSS:
Toplist
aaaaaa