Chcete mít krásnou a zářivou pleť?

- Chcete mít krásnou a zářivou pleť?
Rubrika:  Krásná

Chcete mít krásnou a zářivou pleť?

03.07.18, 00:00, autor: Černovláska
Která z nás by nechtěla, že? Nejlépe je pro to něco udělat Jednou z cest je peeling.

Čtenost -   Diskuze: (1
 

Pokud chceme skutečně pleť krásnou a čistou, pak je rychlým a poměrně jednoduchým řešením peeling.

Peeling je proces odborně zvaný exfoliace. Znamená to, že staré a odumřelé kožní buňky jsou  z povrchu kůže odstraněny dřív než stačí ucpat póry a vytvořit nám toli známé černé mazové zátky, lidově zvané "uhry". Tyto "uhříky" se občas umí i zanítit a na opravdu ošklivu pleť máme zaděláno. Proto je peeling víc než vhodný.

 

Pleť po peelingu je hladší, čistší, vypadá mladší a zářivější. Pokud k mytí obličeje používáte žínku, nebo kosmetickou boubičku, provádíte přirozený peeling  při každém mytí a ani o tom možná nevíte. Žínka je dostatečně jemná pro každodenní použití. Pokud používáte pleťové kartáčky nebo obličejové lufy, je vhodné je používat maximálně dvakrát týdně vzhledem k jejich tvrdosti a možnému podráždění pleti.

 Mechanický peeling
Peeling pomocí krému, mléka nebo masážního gelu je nejčastěji používanou formou této zkrášlovací procedury. Exfoliační prostředky obsahují jemné mechanické částečky, které usnadňují odstranění odumřelých buněk a nečistot z povrchu pleti. Jsou to například části mořských řas či rostlin (například lufa), mletá jádra ovocných pecek a ořechů, části obilných zrn, nebo také mikro částečky sopečného původu (například pemza). Peelingové přípravky používejte průměrně jednou až dvakrát týdně, avšak pouze na zdravou pleť. Při nežádoucích reakcích citlivé pokožky je třeba upravit častost používání nebo výběr přípravků.

 

Krém nebo gel se nanese na pokožku obličeje a dekoltu a jemnými krouživými pohyby se vmasíruje do pleti. Po několika minutách se pleť opláchne a dále ošetří tak jak jste zvyklá. Peelingové prostředky můžete používat také na celé tělo během sprchování. Většina kosmetických firem nabízí kompletní řady tělových přípravků, včetně exfoliačních sprchových gelů nebo šamponů. Počítejte však s tím, že vám po tělovém peelingu "vybledne" případné opálení.

 

 Chemický peeling

Při chemickém peelingu se neprovádí žádná mechanická činnost - žádné masírování, žádné oplachování. Na pleť se aplikují přípravky obsahující chemické složky jako například enzymy či alfahydroxykyseliny, které dokáží uvolnit a rozložit odumřelé buňky, nečistoty a nadměrný maz, které jsou usazené na pokožce. Narozdíl o mechanického peelingu se nejedná o jednorázovou proceduru, ale k účinné exfoliaci pleti je potřeba dlouhodobá aplikace těchto přípravků. Pozor však na alergické reakce! Citlivá pleť může na chemický peeling reagovat silným podrážděním a zčervenáním, proto nezapomeňte kosmetický salon včas informovat o případných předchozích reakcích na některé kosmetické přípravky.

 

ANKETA: Provádíte pravidelně každodenní peeling?

Zdroj: Archív 2010
  • PH15 15.10.18, 12:52

    Rozbalit 1. Pramenitá voda

  • PH15

    Na krásnou a zářivou pleť skvěle funguje pravidelné pití pramenité vody https://www.stolnivoda.cz/

 
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka
Vaše výška:
Vaše hmotnost:
Datum:
cm
kg

Profil blogu
Profil sekce "Krásná"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:53:31

Přístupů:
1108817

RSS:
Toplist
aaaaaa