Charitativní kalendář PROMĚNY 2018

- Charitativní kalendář PROMĚNY 2018
Rubrika:  Kulturní

Charitativní kalendář PROMĚNY 2018

23.11.17, 11:45, autor: Plavovláska
Chantal Poullain a Bolek Polívka zahájí výstavu fotografií Petra Kurečky z charitativního kalendáře PROMĚNY 2018.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Brněnské Divadlo Bolka Polívky bude od pondělí 27. listopadu 2017 hostit výstavu velkoformátových fotografií Petra Kurečky z charitativního kalendáře Proměny 2018. Slavnostní vernisáž, která začne ve foyer divadla v 17.00, zahájí Chantal Poullain a Bolek Polívka.


Kalendář Proměny připravuje již od roku 2010 Nadace Archa Chantal, kterou založila původem francouzská herečka Chantal Poullain s cílem zlepšovat prostředí v dětských zdravotnických zařízeních. Každý rok se na jeho stránkách promění populární osobnosti tuzemské umělecké scény do nečekaných podob. Tématem pro rok 2018, kdy kalendář vychází již podeváté, jsou hvězdy hudebního nebe. Osobnosti nafotil jako již tradičně fotograf Petr Kurečka, který za nápadem stojí společně s Markem Škarpou.


Pokaždé se v jedné z aktuálních proměn představí i prezidentka nadace a patronka celého projektu Chantal Poullain. Letos se převtělila v Davida Bowieho, kterému se v hudební branži přezdívalo Chameleon. „Chantal jako David Bowie byla pro mě jasná volba, neboť mají ,oba ostré rysy. A co je též důležité, David Bowie byl vždy tak trochu jiný už tím, jak myslel a vystupoval. Chantal je pro mě tady v Čechách podobným symbolem. Oba jsou pro měvýjimečné osobnosti,“ říká Petr Kurečka.

 

Výtěžek z prodeje kalendáře Proměny 2018 pomůže projektům, které Nadace Archa Chantal každoročně realizuje v českých nemocnicích. „Prostředky, které nadace získá z prodeje kalendáře a z charitativní dražby originálů fotografií, se promění v zrekonstruovaná dětská oddělení v českých zdravotnických zařízeních. Kalendář nám pomáhá financovat náročné úpravy, které zlepšují prostředí pro malé pacienty po celé republice,“ uvádí ředitelka nadaceTereza Valentová.


„Mé hluboké díky patří všem stálým sponzorům, stejně jako všem osobnostem a každému, kdo projekty Nadace Archa Chantal nějak podporuje. Je to úžasné, že už je to devátý ročník, je to už velká tradice. Lidé kalendář dokonce sbírají a ptají se mě na něj už třeba dva měsíce dopředu. Ty fotky mluví beze slov a každý ví, že pomáhají dětem,“ dodává herečka Chantal Poullain.

 

Za redakci ŽenaX mohu s hrdostí oznámit, že nám visí nad pracovním stolem kalendář PROMĚNY každý rok, a stejně tomu bude i rok příští, protože už jej máme doručený :)


Kalendář Proměny 2018 bude na vernisáži v prodeji.

 


Více o kalendáři Proměny najdete na: www.kalendarpromeny.cz

 
Zdroj: TZ, FOTO Petr Kurečka
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
733237

RSS:
Toplist
aaaaaa