Česko Slovenská Superstar 2009

- Česko Slovenská Superstar 2009
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar 2009

03.09.09, 07:41, autor: Maggie
V neděli 6. září od 20:00 začne televizní stanice Nova vysílat úvodním dílem hudební pořad ČeskoSlovenská SuperStar, který vznikl spojením národních soutěží Slovensko hledá SuperStar a Česko hledá SuperStar. Podle organizátorů se do soutěže přihlásilo přes jedenáct tisíc uchazečů. Většina kandidátů prý porotce velmi překvapila svými kvalitami a diváci se mohou těšit i na několik velmi "exotických" interpretů.

Čtenost -   Diskuze: (2
 

Porotu nové soutěže tvoří, podle mého, vcelku nesourodá čtverka. Dva slovenští porotci - Darina Rolincová a Paľo Habera jsou ostřílenými bardy již z minulých ročníku Slovenské superstar. Habera vystupoval v roli velmi přísného porotce, takřka kata (ostatně, každá porota Superstar na světě má svého kata, role jsou jasně určeny).

 

Za českou stranu nastoupí "žlutý pes" Ondřej Hejma, který mi utkvěl jako porotce v paměti především jako účastník sázky s Leonou Černou o snězení klobouku, pokud tato soutěž vyhraje. Klobou nesnědl, ale jistě se významně zasloužil o Leonino 3. místo v minulém ročníku.

 

Poslední ze čtveřice je poněkud nesmyslně Marta Jandová. Upřímně - kdo zná Martu Jandovou? Kdo poslouchá její písničky a kdo vůbec o ní věděl, než se začala právě v souvislosti s Česko-Slovenskou Superstar 2009 objevovat na veřejnosti? Možná některým při zaslechnutí jejího jména napadlo, že možná má něco společného a s některým ze slavných Jandů (je to dcera Petra Jandy z Olympiku), ale jinak je to jak pro českého tak tuplem pro slovenského diváka neznámý element.

 

Ondřej Hejma a Marta Jandová

 

 

Nevím proč Nova zvolila právě ji. Možná proto, že v rámci svých zběsilých šetřících opatření nikoho jiného nesehnala, kdo by to za ty peníze dělal. Což by asi vysvětlilo, proč není v porotě osvědčená a vtipná Gábina Osvaldová (domnívám se totiž, že oba státy musely dodat jednoho muže a jednu ženu). Kvalit Osvaldové zřejmě hned tak některá dáma českého showbyznysu nedosáhne. Je, ovšem, pravdou, že působení v porotě takovéto akce znamená nejméně půl roku se uvázat do jha a na to asi skutečně dobrá  zpěvačka nemůže mít čas. Pokud ho má, asi není dobrá :)

 

Je také pravdou, že když si promítám různé zpěvačky do této role ... Na tohle nemám asi dostatečně bujnou fantazii - nebo žaludek :) Jsem na Jandovou zvědavá ač skeptická, nicméně v zázraky moc nevěřím.

 

Gábina Osvaldová s Ondřejem Soukupem a Petrem Jandou se sešli v porotě obdobné soutěže X-Faktor

 

 

Do soutěže se podle Novy přihlásilo prý 11 tisíc soutěžících. Je  otázkou proč. Co žene tyhle mladé lidi, aby se přihlásili do soutěže, která se projevila na poli alespoň českého showbyznysu jako bezzubá? Nepadejte do mdlob a hysterických záchvatů, přátelé. Ona je to pravda. Co naše tři minulé Superstar znamenají?

 

Jediná z trojice, Aneta Langerová, měla šanci se superstar i po skončení soutěže stát. Talent bezesporu měla a přízeň davů taktéž. Jenže vlahý laní pohled evidentně nestačí. Langerová není schopna komunikace a neumí se prodat. Proto se propadá, i přes své nepochybné kvality, do pomalého zapomnění a stává se ze Superstar klubovou zpěvačkou. Pozor, to není málo a ani špatné, tak to nevnímejte. Jen je to o něčem úplně jiném, než má tato soutěž hledat a najít.

 

Vlasta Horváth, milým slušný chlapec ze sousedství. Jenže on asi neměl šanci nikdy. Něco jiného je si vyzpívat oblibu na jevišti mezi těmi méně nadanými a něco jiného je pak skutečně prorazit. Vlasta Horváth je určitě hodný kluk. Hodný a nudný.

 

A Zbyněk Drda? No promiňte, já tuším, že teenagerky padají do mdlob, ale "jako sorry"! Už v průběhu soutěže pro mě Drda nezpíval, ale "drndal". Katastrofa, katastrofa, katastrofa. On skutečně nemohl se svým nevinným jinoštvím snad ani na okamžik doufat, že by se mu s takovou image podařilo prorazit. Možná kdyby se nacpal do některých, dnes už řádně vyčpělých, klučičích kapel, ale ty už jsou dávno za zenitem.

 

Na Slovensku situaci moc neznám, ale vím, že účastnice jejich superstar, Zuzana Smatanová, si vede výrazně lépe. Určitě daleko líp, než kterákoliv superstar naše.

 

Aneta Langerová vítězka prvního ročníku Superstar. Zpívat opravdu umí ...

 

Co tedy má Česko-Slovenská Superstar 2009 přinést? Tedy krom úspor, které z projektu čiší na miliony honů? Přece jen jedna soutěž, jedna scéna, jeden štáb, jedna porota - to se vyplatí. Najde se konečně nějaká skutečná Superstar, nebo nás zase čeká jen půlroční telenovela "Trápení Česko-Slovenských neviňátek"? Já soutěž nezavrhuji, jen bych si konečně  přála po těch letech, kdyby skutečně ona vysněná Superstar přišla a pravila:  Tady jsem!

 

Zatím předešlé ročníky ukázaly jen to, že umět zpívat, na to být Superstar, prostě nestačí.

 

Soutěž budou moderovat Adéla Banášová a Leoš Mareš. Na to, jak jim to spolu půjde si prostě musíme počkat. No a novou Česko-Slovenskou Superstar? Na tu si počkáme do 21. prosince, kdy by mělo být finále. Možná se jí ale nedočkáme nikdy ....

 

 

 

ANKETA: Z Českých Superstar se mi zatím nejvíc líbil(a):


Celkem: 67 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO: Fotobanka Korzo
 • dd 07.09.09, 19:33

  Rozbalit 1. peter

 • dd

  http://cz.iq-test.eu/#12536

  Zkuste tento skvělý IQ test, který vám prověří vše co jen budete chtít např. test vrozené inteligence či numerologické inteligence. Po dokončení testu, si můžete svůj výsledek i vytisknout a použivat ho dále jako oficialní certifikat třeba ke svému životopisu. Určitě to stojí za to, tak neváhejte a testujte :)

  http://cz.iq-test.eu/#12536  Můžete se ale také zaregistrovat jako dealer a vydělávat peníze - napravo vydělej si s iq testem :)

  Něco málo z mých statistik:


  Dnes přístupů 150
  Dnes plateb 28
  Dnes získáno dealerů 33
  Celkem přístupů 7520
  Celkem plateb 320
  Celkem získáno dealerů 601
  Celkem vyplaceno 8320 CZK
  Celková naspořená částka 596.60 CZK

  Tech 8320 CZK mi už přišlo domů :) Takže se nemusíte ničeho bát, opravdu to funguje!!!

 • Jacques 10.10.09, 11:56

  Rozbalit 2.

 • Jacques

  Zuzana Smatanová rozhodně neprošla soutěží Slovensko hledá superstar...ověřujte si informace...

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
888322

RSS:
Toplist
aaaaaa