Česko Slovenská Superstar: Vulgární porota a pokrytecká média

- Česko Slovenská Superstar: Vulgární porota a pokrytecká média
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar: Vulgární porota a pokrytecká média

23.09.09, 08:39, autor: Maggie
Co nám do této chvíle přinesly první díly soutěže? Zjištění, že média se předhánějí v pokrytectví a díky tomu má porota mé sympatie.

Čtenost -   Diskuze: (8
 

Po prvních castingových kolech média vyvádějí jako uštklá hadem. Porota je vulgární. Safra, safra, co s tím? Sledujete Superstar? Dívali jste se na úvodní díly? Byla porota vulgární? Ano byla. O tom není pochyb.

 

Slyšeli jste něco mimořádného, něco dramaticky jiného než kolem sebe ve škole, v práci, na hřišti nebo na posezení s přáteli u skleničky? Pokud ano, pak jste zřejmě chovanky církevní školy a vaše okolí je hluchoněmé.

 

Výroky porotců, které jsou hromadně označovány za nechutné a sprosté, jsou prostě jen tak sprosté, jak jsme zvyklí to slýchat v našem běžném životě. Ničím se neliší. Doby komunistických mravokárců, kdy se místo sexuálních scén divák díval na dlouhý záběr noční lampičky jsou uže desítky let pryč. Vyjadřování dostalo expresivnější ráz, přesněji - odlehčilo se.

 

Ve skutečnosti tato společnost není sprostší, jen je méně pokrytecká. Netváří se upjatě a nedělá představení pro babičku a dědečka. Mladí lidé se vyjadřují jak se vyjadřují a nejsou o nic horší než byly generace před nimi. Jen jsou otevřenější. A taková je i porota Superstar.

 

Nebo jste byli vážně pohoršeni, kdy Pavol Habera vtipně použil  jméno jednoho soutěžícího (Thomase Puskaliera) a udělal z něj Pussykillera? Kdo z vás se nezasmál? Kdo byl ten suchar?

 

Kdo z vás si nemyslel, když se přikulila na pódium "stopadesátikilová" Radka Semivanová na castingu v Košicích, že by slečna prostě měla se sebou něco udělat? Je opravdu pro vás důležitější být pokrytec a tvářit se, že tuto překážku na cestě k vrcholům Superstar nevidíte? Vždyť co bylo největším problémem  Leony Černé v minulém ročníku superstar? Její nadváha a to proti Semivanové bylo jen pár kilo navíc.

 

Ano, je pravda, že slečna Semivanová chce řešit výroky poroty soudní cestou. Tvrdí, že ji uráželi. Poslouchala jsem pozorně, co Marta Jandová soutěžící říkala. Nevím jak vám, ale mně přišlo to, co říkala naprosto korektní. "Je ti teprve 22 let, budeš mít velké zdravotní potíže .." pod to se klidně podepíšu.

 

Je pravda také, že Habera už to trošku přehnal, když jí pak řekl, že je rád, že sedí tam kde sedí, protože jinak by se bál, že dostane vystřeleným gombíčkem z její vesty. To už je tedy říkat nemusel, ale mohl. Říkají soutěžícím přece i veli drsné věci, tak proč zrovna kolem tohohle chodit po špičkách?

 

Slečna Semivanová se bude soudit. Média dostala dopis od její matky *), která v současnosti dlí v zahraničí (v Americe), ve kterém svou dceru podporuje. I s tím souhlasím. Matka má svou dceru podporovat a je dobré, že za ní stojí. Má plnou pravdu i v tom, že její dcera bude mít velké psychické problémy, ale tady se matinka mýlí. Nebude je mít kvůli porotě, ale jen a jen kvůli své tloušťce. Paní matka měla být při smyslech a měla své dcerce účast na castingu včas rozmluvit. Bylo přece jasné, že zase tak dobře nezpívá, aby jí byl její zjev odpuštěn, jako například v případě Susan Boyle z britské obdoby soutěže.

 

Nemyslím si, že by Česko Slovenská Superstar byla v něčem nějak vyjímečná. Ve skutečnosti mě mile překvapila jak moderátorská dvojice (Mareš i Banášová jsou podle mého zatím skvělí) tak porota. Nechci dělat předčasné závěry, ale mé obavy z Marty Jandové se, zdá se, nepotvrdily. Vypadá to, že jako porotkyně je vtipná a svěží. Nebudu se proto podílet na všeobecném pokrytectví a řeknu vám:

 

Pokud máte chuť, koukněte na to - pokud porota vydrží, zdá se, že Česko Slovenská Superstar 2009 rozhodně nebude nuda.

 

 

 

 


*) Text dopisu matky obézní soutěžící:  „Dovolte, abych vám napsala pár slov, co se týče poroty SuperStar. Moje dcera Radoslava Semivanová se zúčastnila castingu, na kterém porota měla hodnotit její zpěv a ne nadváhu. Porota se velmi neslušně zachovala a velmi mě bolí, jak urazili moji dceru. Nevím, jak takoví bezcharakterní lidé, co urážejí a ponižují ostatní, můžou sedět v porotě. Přitom jsou to také lidé, kteří nevědí, co je v životě čeká a nebo jejich děti. Já mám strach, aby Radka neměla v budoucnu nějaké psychické problémy. Jako matka vím, že je velmi citlivé děvče a urážky snáší velmi špatně. A proto ji alespoň na dálku budeme podporovat. A jsem ráda, že tu nepříjemnou věc chce řešit soudní cestou.“

Děkuji, Edita Ivanicková

 

 

 

ANKETA: Je porota v souteži Česko Slovenská Superstar 2009 vulgární?

Zdroj: FOTO: archív TV NOVA
 • Carlos 23.09.09, 21:59

  Rozbalit 1. Článek o ničem

 • Carlos

  O inteligenci pisatelky bych vedl take polemiku vzhledem k jejimu fandeni moderatorske dvojici Superstar. Jestli to nevi tak zaznam byl sestříhán a vulgárnosti ani nemohli odvisílat. Ta soutěžící byla sice hrozná, ale proč by neměla mít nárok jít do soutěže a navíc může mít zdravotní problémy způsobující nadváhu. Superster je proste jen o tom smat se postizenym lidem.....

 • Richard 24.09.09, 00:02

  Rozbalit 2. Mareš

 • Richard

  Mareš byl naprosto nechutný, když zjevně postiženého přirovnával ke skřetovi z Pána prstenů, vysmíval se mu a nutil ho vydávat zvuky... ´Je dobře, že už Superstar řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Sám jí dám podnět k prošetření tohohle excesu. Leoš Mareš je prostě blbeček.

 • Plavovláska 24.09.09, 11:57

  Rozbalit 3. To Richard

 • Plavovláska

  Napadá mě Richarde, kdo to chtěl ve volební kampani použít heslo proti tělesně postiženému kandidátovi Václav Krásovi, které znělo: "Je KRÁSA nebýt mrzák?" Což tedy přestat s pokrytectvím a nevytýkat někomu v oku stébelko, když sám máš trám?

 • lukáš 24.09.09, 18:30

  Rozbalit 4. auto vam daruju

 • lukáš

  jknjztz

 • olhafaf 25.09.09, 13:57

  Rozbalit 5.

 • olhafaf

  Víte co se mi zdá?Že Ti co sedí v porotě taky když se učili nebo po prvé zpívali a že to není nic extra.Nejvíce se mi hnusí Habera,protože vím,že ten nezpívá taky nic extra.

 • Richard 26.09.09, 12:34

  Rozbalit 6. To Plavovláska

 • Richard

  Když voják zastřelí vojáka á ve válce, je to prostě boj. Když tentýž zastřelí téhož na ulici za míru, je to vražda. Krása byl politický soupeř, rival, sok, "nepřítel". V boji jsem použil drsný slogan, ale byla to v boji povolená zbraň. Ale Mareš se vysmíval postiženému pro jeho postižení, resp. diskutabilní ošklivost. A dělal to pro své vlastní potěšení. Mareš je asociální ubožák! A děkuji za Tvoji reakci, byl bych na to zapomněl.

 • iveta 09.10.09, 20:41

  Rozbalit 7. superstar

 • iveta

  superstar je super

 • Veron 11.10.09, 16:10

  Rozbalit 8.

 • Veron

  Nevím, možná jenom budu opakovat co někdo už napsal, ale přijde mi, že Superstar by měla být pěvecká soutěž a pěvecké výkony by se měly hodnotit v první řadě.

 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
935522

RSS:
Toplist
aaaaaa