Česko Slovenská Superstar: Šesté finále

- Česko Slovenská Superstar: Šesté finále
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar: Šesté finále

30.11.09, 11:43, autor: Maggie
Šestý finálový večer byl ve znamení slavných písní MTV. Téma bylo vybráno záměrně, totiž právě tento večer spouštěla TV Nova MTV kanál v české (a na Slovensku slovenské) mutaci.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Dominika Stará - Complicated (Avril Lavigne)

Dominika se mi v hitu Avril Lavigne nelíbila vůbec. Není žádná rebelka a nemusí se za to vůbec stydět. Myslím si, že si jen vybrala špatnou píseň. Ale zazpívala ji čistě a bezchybně. Navíc jsem měla pocit z tanečního doprovodu v lavicích, že spíš překáží než pomáhá.

 

 


Martin Chodúr - Everybody Hurts (REM)

Zazpíval jako vždy perfektně, čistě, s dokonalým frázováním ... Snad porpvé mě napadla kacířská myšlenka - on je v tom svém dokonalém zpěvu už docela nudný. R.E.M se podle mého k Chodúrovi hodí jako k medvědovi lyže, ale i on si byl nucen vybírat hity MTV a to je asi samo o sobě dost kontraproduktivní ....

 

 


Monika Bagárová - Fallin´ (Alicia Keys)

Tohle byla katastrofa. Jenže jsem to čekala. Prostě Monika vyrábí každé další kolo vždy novou a novou katastrofu a tohle bylo za všech těch jejích propadáků ten nejhorší. Zpočátku zapívala falešně a nebyla schopna se sjít s kapelou. Až je konečně našla, tak zase nebyla schopna najít sebe. Podle mě je již několik kol jasnou adeptkou na vyhazov a tímto výkonem to jen potvrdila. Mizérie, mizérie, mizérie.

 

 


Miro Šmajda - Cry Me A River (Justin Timberlake)

Justin Tomberlake nebude Mirův šálek čaje. Naprosto a vůbec mu nesedl, ale o tom jsem už psala - co mají ti chudáci dělat, když si musí vybrat z produkce MTV a to ještě z vybraných hitů. Asi se to Mirovi zdálo nejpřijatelnější, ale nesedlo mu. I když se snažil a vypadal v černé mikince s kapuckou roztomile. Písnička se moc nepovedla - i když proti Monice byl super, jenže to byl naprosto každý.

 

 


Jan Bendig – Take On Me (Aha)

Tak tohle nevyšlo ani Bendigovi a ten se umi vylhat ze všeho. Nechápu proč mu ze skladby odstranili vysoké tónu a falzety. Že by nějaká nemoc? V každém případě Bendig nevybočil z řady a jako všem púředchozím soutěžícím se ani jemu první skladba večera nepovedla. Možná to byl režijní záměr, aby vynikli téměř všichni soutěžící v části druhé.

 

 


Dominika Stará - Tears In Heaven (Eric Clapton)

Dominice jsem předem věřila, že vysoce emocionální píseň Erica Claptona, který ji napsal jako vnitřní reakci na smrt svého malého synka, který vypadl z okna mrakodrapu, zvládne. A zvládla. Stejně jako perfektně zvládla ve svých patnácti letech zapívat Je suis Malade, zvládla i Tears In Heaven. Vyčítat jí, že nemá Claptonovu zkušenost, bylo od Dary Rolins hloupé a  nevkusné. Dominika předvedla nádherný, citlivý a čistý výkon.

 

 

 


Miro Šmajda - Welcome To The Jungle (Guns 'n' Roses)

Ovšm přátelé: Tohle byla vypalovačka! Miro roste kolo od kola a jakkoliv zvrzal Timberlakea, tak Guns 'n' Roses zvládl fantasticky. Dokonale zvládl zpěv v pohybu, když sprintoval do schodů. A to už v úvodu, když s kytaristy skákal na balkónu jsem měla obavy, že to neudýchá. Přátelé udýchal. A nejenom to. Užil si to, bavil se a bavil publikum. Zpíval čistě, spolupracoval fantasticky s kapelou i publikem. Pódium bylo jeho a nikoho nenechal na pochybách, kdo je tady pánem. Jednoznačně tvrdím, že tohle byl nejlepší výkon večera a těším se na další věci v podání Mira Šmajdy.

 

 

 


Monika Bagárová - Sweet Dreams (Beyoncé)

Monika zpívala o život. O svůj život v této soutěži. V tuto chvíli je nejhorší ze všech zbylých finalistů a v soutěži ji drží zřejmě jen její početné  příbuzenstvo. Beyoncé se jí povedla, neudělala chybu a zapomněla na totální průšvih ze záčátku večera. Nicméně - všichni ostatní byli nesrovnatelně lepší. Doufám, že se Monča už v příštím kole neobjeví, protože odchod kteréhokoliv jiného soutěžícího by byla podstatně a nesrovnatelně vyšší ztráta.

 

 

 


Martin Chodúr – Are You Gonna Go My Way (Lenny Kravitz)

Můžu prakticky opsat co jsem napsala při jeho první skladbě. Martin si přitáhl kytaru a zahrál. Snažil se nějak oživit své vystoupení, ale platí pro mě co před tím. Bylo to čisté, bezchybné a nudné. Je mi líto Martine, Doufám, že se to už v příštím kole změní.

 

 

 


Jan Bendig – Why (Annie Lennox)

Honzík byl skvělej. Nevím zda to označit za zlatej hřeb večera, protože tím, podle mě, byl Miro Šmajda, ale luxusní zakončení šestého finále to bezesporu bylo. Svým výkonem se dostal před jednoznačně před Chodúra a já jsem si uvědomila, že Bendig by si měl už nadále a napořád vybírat písně od zpěvaček. Protože ty zvládá skvěle. Zřejmě to byl jeho nejlepší výkon v soutěži a rozhodně si nezaslouží teď vypadnout.

 

 

 

 

 

Můj žebříček po MTV finálovém kole:

1. Miro Šmajda

2. Jan Bendig

3. Martin Chodúr

4. Dominika Stará

5. Monika Bagárová (s kilometrovým odstupem od ostatních soutěžících)

 

ANKETA: Kdo byl nejlepší v šestém finálovém kole?


Celkem: 51 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1008337

RSS:
Toplist
aaaaaa