Česko Slovenská Superstar: Sedmé semifinále

- Česko Slovenská Superstar: Sedmé semifinále
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar: Sedmé semifinále

07.12.09, 08:56, autor: Maggie
Už máme jen čtyři soutěžící. Jeden z nich bude první Česko Slovenskou superstar. Jenže musí ještě překonat své tři soupeře. Tentokrát zpíváním hitů Michala Davida a muzikálových melodií.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Tento díl se mi opět nelíbil. Nevím jestli je to způsobeno tím, že soutěžících ubývá a souběžně s tím ubývá i rozmanitost, nebo jestli dramaturgové s blížícími se Vánocemi mají v hlavě řádně vymeteno, ale je to nuda. Mám občas pocit, že se dramaturgie snaží soutěž umělě dramatizovat a tak vyrábí pro soutěžící umělé překážky a když ho nemůže znemožnit výběrem skladby, tak mu alespoň nepustí odposlech.

 

Dominika Stará:  Michal David - Děti Ráje, Cats - Memory

Dominka se s problematickým večerem vyrovnala se ctí. Sedly jí především Děti ráje, které si dávala s lehkostí a přehledem. Memory jí vyšlo taky, ale začínám mít dojem, že si záměrně vybírá skladby, které nesou velký emocionální náboj. Ve skutečnosti jí to vyčítat nelze, protože se zdá, že právě takový žánr je její parketa. Ač mladinká dokáže do písní vložit pravé emoce a sdělit je publiku. A to je bezesporu velký dar. Ale i přesto se zde jeví patrná jistá míra "vypočítavosti". I když - umět si vybrat píseň je také umění, takže v samotném konečném důsledku je hloupost právě toto Dominice vyčítat.

 

 

Jan Bendig: Michal David - Discopříběh, Celine Dione - My Heart Will Go On

Jak už jsem psala posledně, Bendigovi ženské písně sluší. Proto se velice dobře popral i s Celine Dion a slavným soundtrackem k velkofilmu Titanic. Ale já si vážně musím znovu a opakovaně rýpnout - Bendig šišlá. A to tak, že hodně. V anglických písních se to ztratí, ale právě v Davidově Discopříběhu to bylo slyšet absolutně šíleně a pořád. Zpočátku odšišlal nějaké to "ř" a pak šišlal ve všech sykavkách. Možná to přijde náctiletým fanynkám sexy, ale mě tedy ne. Navíc - s Disopříběhem si, podle mě, moc neporadil. To jeho zpívání v čekárně, kdy to vážně měl moc nízko a do toho všeho šumloval - to vážně nemusím.

 

 

Martin Chodúr: Michal David - Každý mi tě lásko závidí, West Side Story - Maria

Martinovi se tentokrát, podle mě, nepovedla ani jedna písnička. Mám dojem, že je Chodúr v divném presu. Jakoby mohl zato, že ho kdysi kdosi pasoval na vítěze. Jakoby mohl zato, že mu porota pravidelně povídala o tom, jak převyšuje všechny ostatní rozdílem třídy. Jako kdyby mohl zato, že ho nějaký ňouma nominoval na objev roku v Českém slavíku a jakoby mohl zato, že tuto kategorii také vyhrál. Martin má úžasný hlasový fond a je bezesporu nejlépe hlasově vybaveným účastníkem soutěže. Přesto mám pocit, že pod soukolím okolností klesá. A těžko říct, zda mu nejsou nakloněny hvězdy, nebo zda to byla něčí sabotáž, ale školácká chyba, kdy mu nepustili odposlech a on tím pádem nemohl slyšet a ani neslyšel hudební doprovod, mu hodně ublížila. Vyhodila ho totálně z koncetrace a Martin prostě nebyl svůj. Tedy ten free Martin, který s naprostým přehledem balancuje na hřebenech střech těch nejtěžších hudebních kousků. To že měl problémy s textem v písni Michala Davida skutečně připisuji jeho celkové vystresovanosti.

 

 

Miro Šmajda: Michal David - Je to blízko, Queen - We Are The Champions/We Will Rock You

A tady musím hrubě nesouhlasit s porotou, která Šmajdu sepsula za Queeny. Já jsem se naopak při jeho vystoupení bavila. Miro mě baví tím, jak se snaží bavit diváky - a tím vlastně jsem důkazem toho, že se mu to daří. I píseň Michala Davida, kterou začal netradičně tím, že přišel z ulice a během zpěvu z něj kostymérka sundávala šaty a maskérka ho pudrovala a kadeřník upravoval účes ... Nevím jestli to byl nápad Mirův nebo režiséra pořadu, ale oceňuju to jako skvělý oživující prvek. Pro mě byl Miro tento večer nejlepší. Možná ne pěvecky, ale jako celek byla jeho obě vystoupení nejzábavnější.

 

 

 

Můj žebříček po sedmém finálovém kole:

1. Miro Šmajda

2. Dominika Stará

3. Jan Bendig

4. Martin Chodúr

 

 

A kdo by měl podle mě vypadnout:

Jan Bendig

 

ANKETA: Kdo se vám v sedmém finálovém kole líbil nejvíc?


Celkem: 75 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
954656

RSS:
Toplist
aaaaaa