Česko Slovenská Superstar: Páté kolo - duety

- Česko Slovenská Superstar: Páté kolo - duety
Rubrika:  Ze společnosti

Česko Slovenská Superstar: Páté kolo - duety

09.05.11, 10:54, autor: Plavovláska
Díky tomu, že v minulém kole vrátila do hry porota Martina Haricha mělo duetové kolo poněkud lichý počet účastníků. Proto byly skutešné duety jen dva. Zbývající tři účastníci dali slušný terctet.

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Hostem večera byla Helena Vondráčková a přiznám se bez mučení, že tuhle dámu prostě nemusím. Jakkoliv ji ale ráda nemám, tak klobouk dolů. Paní, a věkově již vlastně babička, Vondráčková zpívala naživo a při poměrně složité choreografii a brilantním stepu se nejen že nezadýchala, ale ani se ji neodkrvil mozek a byla schopna po svém vystoupení komunikovat, orientována časově i místně. Na rozdíl od nedávného vystoupení o generaci maldší Bartošové, která nebyla schopna ničeho z výše jmenovaného.

 

Ale vraťme se již k naší letošní úrodě "superstárek". Jak jsem již předeslala v anotaci, tak do kola duetů nečekaně postoupilo sedm místo plánovaných šesti soutěžících. Stalo se tak díky neuváženém tahu Rytmuse v minulém kole, kdy vyvolal hlasování o Harichovi, kterého jsme ve skutečnosti kidně mohli oželet. Totiž jsou tam hned dva soutěžící, pro které bylo potřeba "divokou kartu" zachovat. Těmi dvěma míním Lukáše Adamce a Gabrielu Gunčíkovou. Víme přece, jak je divácké hlasování ošidné.

 

Písně v první části vybrala soutěžícím Helena Vondráčková a opět uznávám, že dobře. Holkám "prodala" dva vlastní hity. Alžběta Kolečkářová zpívala Ty se ptáš co já (ABBA) a já odpovídám - no nic moc. Alžbětka byla tento večer hlasově indisponována, zřejmě méně než Lukáš Adamec v minulém kole, ale přesto dost. A na výkonu se to projevilo. Možná i proto nebyla s to držet tempo s kapelou a soustavně jim utíkala, nebo naopak zaostávala. Bylo to prozatím její nejhorší vystoupení. Ptám se sama sebe, jestli se tak šetřila na duet se Šepsem, aby mu to nepokazila, protože v duetu už zpívala plnou silou.

 

Gabriela Gunčíková "vyfasovala" notoricky známou píseň "Lásko má já stůňu" z filmu Noc na Karlštejně a podle mě taky nezabodovala. Ta píseň je romantická až by jeden brečel. Gunčíková z toho udělala něco, co podle mě, nedávalo smysl. Ano zazpívala ji dobře, jenže tohle je píseň o vnitřním prožitku a něze. Gunčíková moc tlačila na pilu a po nějaké romantice ani vidu. Tak je to rockerka, no ....

 

Lukáš Adamec byl  jedním z nejlepších  v samostatných písních páteho kola. Možná úplně nejlepší. Jeho Tom Jones byl zvládnutý bravurně, skvěle frázoval, prokázal úžasný rozsah a píseň si opravdu užíval. Není tam nic, co by mu mohl člověk vytknout. Na to, jak se minule trápil a vypadalo to na odstoupení ze soutěže, protože přišel o hlas ... Pěkný Lukáši!

 

Na rozdíl od poroty si ale totéž myslím o výkonu Petra Ševčíka. Podal bezchybný výkon. A tím myslím opravdu bez chyb. Frázoval, intonoval a feelingoval. You Can't Hurry Love od Phila Collinse zvládl bez problémů a já se musím znovu ptát: "Co hrozného provedl Petr Ševčík porotě, že mu jde pořád tak soustředěně po krku?" Na rozdíl od některých dalších soutěžících zpívat umí, zpívá čistě, má skvělý hlasový rozsah, nemá problémy s frázováním ani intonační a kecy na téma - nudíte mě - jako sorry, omlouvám se všem, ale takhle si představuju, že se řeší antipatie - nemám ti co vytknout, tak řeknu, že mě nudíš!


Michal Šeps. Tento člověk je kapitolou sama pro sebe. Fakt jsem se musela smát, když Habera sdělil finalistovi v pátem kole pěvecké soutěže, že  konečně ukázal, že umí zpívat. Ta situační komika je neskutečná. Michal Šeps je sympatický kluk a pro reggae v naší zemi udělal už teď daleko nejvíc, co se kdy komu podařilo. Ale tím to končí. Rozplývat se nad tím, že konečně zazpíval, mi přijde hodně zcestné. Ostatní například zpívají pořád. I když uznávám, že Kryštofův Obchodník s deštěm se mu povedl, přesto tvrdím, že do této soutěže už dávno nepatří.

 

Paní Vondráčková bude asi tak trošku trapička, když dala Martinu Kurcovi další z "rychlých" písní (Wake Me Up Before You Go Go od Wham!) i přestože věděla, že má s nimi problémy. Martin na mě v tomto kole působil jako někdo, kdo se vlastně loučí. Přišel mi bez zájmu a na pokraji apatie. Počítá s tím, že vypadne a své další setrvání v soutěži vnímá zřejmě jako trápení neviňátek?

 

A nakonec někdo, kdo tam neměl být a přesto tam stále ještě je - Martin Harich. Nesdílím názor jednoho ze svých kolegů, který napsal, že Harich díky takto použité divoké kartě může dokonce i vyhrát. Ačkoliv - stát se může cokoliv. Holčičky se ve strachu o svého "plyšáčka" vypnou do nadlidského úsilí a začnou kromě kvílení a pištění dokonce posílat i hlasy. A může se jim podařit ho až na vrchol dostat, vzhledem k tragicky nízkému počtu hlasů, které do Superstar letos chodí. Martin Harich nezná Beatles ... Já myslím, že k tomu není co dodat. Zazpíval je? Ano, zazpíval. Ale já bych určitě při poslechu jeho podání Hard Day's Night, rozhodně nešla nadšeně brázdit ledovou plochu, ale možná tak rýt zahradu.

 

 

 

Duety a terctet

 

Duet Gabriely Gunčíkové a Lukáše Adamce se povedl. Povedl se moc a Cose della vita (Eros Ramazzotti + Tina Turner) jim oběma sedla. Gabriela měla daleko těžší part, ale určitě ne proto, že by Lukáš něco obdobně náročného neuzpíval. Prostě to tak vyšlo a nelze jim nic vytknout. Zřejmě nejlepší číslo večera.

 

Duet Alžběta Kolečkářová a Michal Šeps I Got You Babe (Sonny+Cher). Očekávala jsem, že si vyberou reggae verzi UB40. Tady se myslím v hodnocení nejvíc trefila Gábina Osvladová - Lady a Tramp, Shrek atd. Prostě dva mladí lidé držící se za ruce, zamilovaně po sobě koukající a vytvářející dokonalý - kýč. Klidně mě zabijte, ale tohle není nic pro mě. Ja chápu zamilovanou Betynku, že se snaží ze všech sil podržet svého milovaného, ale kde nic není ani čert nebere! I když byla Alžbětka indisponovaná přesto se ukázalo, jak daleko, o několik tříd výš, je se svým zpěvem proti Šepsovu nezpěvu.

 

A nyní k Třem mušketýrům. Petr Ševčík + Martin Kurc + Martin HarichAll For Love (Sting + Adams + Stewart). Tohle bylo tragické přátelé. Ševčík s Kurcem úvod písně zvládli, ovšem když pak šli do duetu Kurc s Harichem tak to bylo na odstřel. A nebyla to chyba Kurcova. Zatímco Ševčík s Kurcem působili kompaktně i v projevu na jevišti, Harich poskakoval a zmítal se jako čerstvě narozené tele. Skutečný rozdíl se pak projevil v refrénu, kde zpívají všcihni tři a kde dva zbývající převálcoval Ševčík rozdílem třídy. Ano, já uznávám, že je to především tím, že Ševčík zpívá v kvartetu a má s ním bohaté zkušenosti. Takže držet bez problémů třetí hlas je pro něj hračka. Ale i toto se počítá.

 

 

Mé pořadí po pátém kole:

Lukáš Adamec

Gabriela Gunčíková

Petr Ševčík

Martin Harich

Martin Kurc

Alžběta Kolečkářová (hlasová indispozice)

Michal Šeps

 

Dnes večer tedy vypadnou dva soutěžící. Podle mě by měli vypadnout Šeps a Kurc. Kdo  soutěž (tentokrát definitivně) opustí doopravdy je však ve hvězdách.

 

ANKETA: Na koho měla být použita divoká karta poroty?

Zdroj: FOTO: TV NOVA
 
Profil blogu
Profil sekce "Ze společnosti"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 13:12:22

Přístupů:
290964

RSS:
Toplist
aaaaaa