Česko Slovenská Superstar: Páté finále

- Česko Slovenská Superstar: Páté finále
Rubrika:  Kulturní

Česko Slovenská Superstar: Páté finále

22.11.09, 23:37, autor: Maggie
Jak se mladincí soutěžící poprali s písněmi nestora české pop music Karla Gotta? Nu někteří lépe jiní hůře, ve skutečnosti spíš hůře než lépe ...

Čtenost -   Diskuze: (0
 

Protože nám soutěžících utěšeně ubývá, tak se režie rozhodla, že budou zbývající zpívat nejen samostatně, ale i duety. Jenomže zbyla jen dvě děvčata v celé soutěži a tak bylo jasné, že nejméně jeden duet bude muset být čistě pánský.

 

A byl. Jen mě překvapilo jeho složení. Já jsem tipovala, že Chodúr si to rozdá se Šmajdou, ale nestalo se. Obě děvčata zpívala se slovenskými kluky a tak oba čeští kluci zazpívali duet spolu. Tedy Chodúr s Bendigem.

 

Obecně se musím přiznat, že toto kolo považuji za nejméně vydařené. Nevím čí to byl nápad zpívat Gotta, možná to mysleli i dobře, ale ona zřejmě síla Gottových písní bude především v něm a v jeho hlase. Samotné písně to prostě samy neutáhnou. A i když se nad některými výkony porota a samotný přítomný mistr rozlývali chválou, já toto všeobecné nadšení nesdílím. A to ani nad duety. Některá vystoupení mi dokonce připadala jako parodie.

 

 

Martin Chodúr: Oči má sněhem zaváté

Před každým vystoupením režie pouštěla krátký vstup ze setkání interpreta a Karla Gotta. Setkání Chodúra s mistrem nebylo nijak zajímavé. Pan Gott nešetřil chválou, ale tak činil skoro u každého ze soutěžících. Martin vybranou píseň zazpíval dobře. Ale snad poprvé jsem byla nucena konstatovat, že mi přišel děsně nudný. Nebavil mě. Vážně nevím zda to bylo tou písní, nebo tím, že se před Gottem styděl, nebo prostě jen měl smůlu v tom, že soutěž začínal, ale je to tak.

 

 

Jan Bendig: Ukážu ti cestu rájem

Ani Jan Bendig mě neoslnil. Bylo to stejně nudné jako Chodúrovo vystoupení a ještě ke všemu byl chvílemi falešný. Navíc víc než kdy jindy vyniklo Bendigovo šišlání. V anglických písničkách to nijak zvlášť nevadí, ale šišlající seladón, který mi slibuje cestu rájem by mě tedy nedostal ani na schody našeho domu. Natož na túru do Českého ráje.

 

 

Denis Lacho: Včelka Mája

Ovšem tohle bylo dílo. Vážně. Já jsem celou dobu čekala, kdy se Denis zastaví, zařve:"Apríl" a pak začne zpívat něco normálního. Výběr Včelky Máji mu musel poradit někdo, kdo si myslí, že by měl už fakt vypadnout. Pobíhal po jevišti jako smyslů zbavený, zřejmě si hrál na trubce Vilíka, ale byla to jedna velká katastrofa. Po tomhle výkonu - jakož i všech předešlých, by měl konečně vypadnout. Haberovo vyjádření, že už teď ležel v rakvi, ale touhle písní si ještě k ní přibil hřebíkem ruku je, myslím, zcela přesné.

 

 

Dominika Stará: Lásko má

Dominika mistru Gottovi přinesla na setkání knížku poezie. Mistr jí za odměnu poradil, aby nezpívala píseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, ale Lásko má. Dominika poslechla a udělala dobře. Byl to první velice slušný výkon večera, který mě bavil. Dominka zpívala čistě, krásně intonovala a porota měla jednoznačně pravdu v tom, že vlastně odvyprávěla příběh. Byla to opět ta stará Dominika Stará, která dokáže procítěně a velmi uvěřitelně zazpívat i věci, které ještě vzhledem ke svému mládí, prožité mít nemůže. Skvělý Dominiko ...

 

 

Miro Šmajda: C'est La Vie

A Miro Šmajda se všemi silami dere na překvapení soutěže. Není to tak dávno, co jsme ho všichni tipovali na vyřazení. Už minulé rockové kolo si dal na celé čáře. Ovšem Gottovu C'est La Vie zvládl ještě líp. Pro mě byl zcela jednoznačně nejlepší z celého večera a nikdo mu v sólovém vystoupení konkurovat nemohl. Překvapilo mě také to, že Miro tancuje. Nádherná tanečnice, kterou si do vystoupení přizval jen podtrhla jeho naprosto skvělý výkon.

 

 

Monika Bagárová: Už z hor zní zvon

Monika mistra rozplakala. Tedy dojetím. Už na jejich setkání Gott plakal nad jejím výkonem. Já bych plakala taky. Ovšem nad tím, že Bagárová ještě pořád ve finále je. Habera řekl, že ona je semifinálová zpěvačka - potažmo nemá co ve finále dělat a já s ním musím souhlasit. Dojetí mistra Gotta by se dalo připsat stařecké senilitě,  možná se jen dojímal nad nádherou mládí, ale spíš se jednalo o to, že Monika s klavírem a naživo to prostě válí. Já jsem ji s klavírem naživo neviděla a tak se rozplývat ani tentokrát nemohu.

 

 

 

Duety:

Duety sice prokládaly vystoupení jednotlivců, ale já je řadím nakonec všechny tři. Prostě proto, že soutěžící jsou tam sami za sebe a nějak vnitřně je tedy v duetu posuzovat nemohu. Tímto tedy je vlastně od samotné soutěže odděluji.

 

Stará, Šmajda: Ronan Keating & Lulu – We’ve got tonight

Hned první duet byl nepovedený až k pláči. Jakkoli Stará i Šmajda byli skvělí ve svých sólových výstupech, tak v tomto duetu zvrzali co mohli a pro mě to bylo skoro až neposlouchatelné. Zpívali oba falešně, navzájeme se strhávali a byli mimo melodii. Možná zpívali něco jiného, než kapela hrála, ale bylo to hned po Lachovi s Včelkou Májou to nejhorší z celého večera.

 

Bagárová, Lacho: Luther Vandross & Mariah Carey – Endless Love

Bagárovou s Lachem porota vychválila do nebe, ale zřejmě to byla jen reakce na selhání Dominiky s Mirem. Ve skutečnosti se poslouchat nedalo ani toto. Porota ocenila, jak se na sebe dívali a jak si pomáhali. Já toho názoru nejsem. Podle mě mávali rukama, jako by se chystali v každém příštím okamžiku jeden druhému vrazit pořádnou facku. Ztráceli text a melodii a místy to byl místo zpěvu jen bohapustý řev.

 

Chodúr, Bendig: George Michael & Elton John – Don’t let the sun go down on me

Chodúr s Bendigem byli ale z úplně jiného soudku. Výběr samotné skladby byl skvělý a jestli se o některém z duetů dá říct, že jeden druhého podržel, tak se tak stalo právě tady, kdy CHodúr vytáhl Bendiga z nejistoty zatoulaného štěněte. Přišlo mi to až symbolivké, když Bendig po vzoru George Michaela volal na scénu Chodúra: Dámy a pánové - Martin Chodúr. Jakoby s Chodúrem přišel zákon. A pak zpívali oba velice dobře. Chvíli jsem přemýšlela, zda to byl pro mne zlatý hřeb večera, ale pak jsem se rozhodla, že ne. Nejlepší pro mě byl Miro Šmajda a na tom nehodlám nic měnit. Samozřejmě kdyby se soutěžilo v duetech, pak by to měl Chodúr s Bendigem vyhrané.

 

 

Moje pořadí soutěžících v pátém finálovém kole:

1. Miro Šmajda

2. Dominika Stará

3. Martin Chodúr

4. Jan Bendig

5. Monika Bagárová

6. Denis Lacho

 

 

Setkáni finalistů s mistrem Karlem Gottem

 

 

Nu a vy hlasujte. Jeden z těchto šesti odejít musí už v pondělí. Který to asi bude?

 

ANKETA: Kdo nejlépe zazpíval Karla Gotta?


Celkem: 117 hlasů

V této anketě jste již hlasovali.

Buď jste v této anketě již hlasovali, nebo hlasoval někdo se stejnou IP adresou. Pokud chcete hlasovat, zaregistrujte se prosím.

Zdroj: FOTO: Korzo
 
Profil blogu
Profil sekce "Kulturní"
Profil blogu
Založen:
19.5.2008 12:57:58

Přístupů:
1008359

RSS:
Toplist
aaaaaa